Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерих грайфера на едната гума преди да се монтира на джантата за да знам от колко тръгваме - на зимни ми е давало и 12 мм, но тука си беше точно 10.
    Когато гумата се монтира на джанта и се надуе, малко или много се променя геометрията и.
    Та е възможно измерването на дълбочината на грайвера при спадната гума да е некоректно.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

      Когато гумата се монтира на джанта и се надуе, малко или много се променя геометрията и.
      Та е възможно измерването на дълбочината на грайвера при спадната гума да е некоректно.
      Много ми се иска да си прав!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • Това замерване ми се струва малко , като да засичаш разход по стрелката на нивомера на горивото.
        Съмнявам се да изкарат такъв малък пробег...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • https://autobild.bg/%d1%82%d0%b5%d1%...%d0%b8-%d0%b2/











          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Континентала къде е,че така ясно кой бие Клебер,Уни и Файърстоун
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Класацията е много стара.
              ​​​​​​
              Освен това немците от АДАК, а и не само от там са дърти измамници.Хващаха ги няколко пъти в измама...

              Хиттът тази година са Бриджстоун:

              http://www.tyrereviews.co.uk/Article...e-Overview.htm

              Коментар


              • След 2200 км. грайфера е вече 8.6 мм! Демек към смяната на маслото ще трябва да добавя и поредните нови гуми! Почвам да си мисля, че съм попаднал на някакво менте регенерат - доколкото си спомням се износваха бързо. Гумите ги взех уж от Германия, по интернет през Gumi7, чаках 2 седмици доставка - производство Май месец?!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • ТУШ,ти все едно меки за задни караш на прежалената ми кола.

                  Гаранция някаква имат ли тия гуми?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Гаранцията е 2 години, но докато грайфера стигне 4 мм! Друг въпрос е за колко километра е нормално да се износи, в моят случай мисля Април-Май ще съм на финала! Писах им писмо за мнение, да видим какво ще излезе...
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • Кое ли е по-екологичното - да търкаляш едни гуми 5 г. и да изминеш 50+ хиляди км. с тях или за същото време да хвърлиш три комплекта еко-меко-верде-Мерде гуми, с които в Клета Майка знаем какво ще се случи (ще ги изподишаме), а тука в съседна тема ми разправят, че и в Гейропата ги горели под формата на "индустриални пелети"?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от ivied
                        да, аргумент... но 15 м. разлика при спиране...??? Нали знаеш понякога и 50 см. са...
                        Иначе си абсолютно прав за това безумие с "рециклирането"... някъде ти удържат и по 2-3-4 Е за старата гума , другаде ги горят... дори в развите страни е проблем рециклирането...
                        Тази разлика едва ли би била в полза на верде-мерде гумите, ако ги сравняваха с НОВИ "неекологични" такива. Ма май вече не правят - освен китайците. Прочее купих си едни "Unigrip" уж летни кЕтайски гумета по 100 лв. с доставката (за сравнение - няма читава гума под 300 лв. / бр. за "Хемито" ми) уж колкото да скърпя летния сезон... но останах очарован и понеже имат и ламели + канали, изобщо отговарят на всички "реквизити" на всесезонна гума, реших да изкарам и зимата с тях... Пък ако се представят добре, ще ги карам "по тодорживковски" 50-60 000 км. Предишните ми "Toyo АТ" по 373 лв. общо взето се износиха бързо-бързо, че и се нарязаха по камъни и дори парчета от борда загубиха (показа се бял слой), напукаха се, е за 5 години де , ама сега ще тествам китайките - на сух камъняк геройски се представиха без никакви белези ("Тойо"-тата щяха сигурно да гръмнат), само за кал няма да станат (те па Toyo като ставаха... ).
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от ivied

                          ...ще се хвана за думите ти - има!
                          Но зависи за къде и за какъв пазар говорим.
                          И то говоря не за 205/55/15 - най-стандартните, а за 18 цолови - за SUV...
                          от порядъка - от 80 Е до 120 Е
                          Виж, то в момента няма и кола под 40 000 лева в Клета Майка, па всички са с 0,9Тсе - 1,1 dCi мотори и все по-зле ще стават, но цените само нагоре. Цената определено не е критерий в такива случаи. Предпочитам 6,3 AMG , прочее срещат се по 20-30 000 лв. амнайста употреба и много трудно се поддържали в това им състояние. Но нови няма, няма и да има. Кое е по-доброто? Айде примерът ми сигурно е неудачен, ето нещо по-така за "здрави сили" - Тойота 70 на 40 години или чистак-бърсак нов "Дъстър" 1,5 dCi ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • За теглене на малка лодка от крив двор Дьстьра.....с китайски гуми за 100 леФа с доставката
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • Като с повечето неща - минаваш тънко до момента на дебелия,после влиза дебел и за да си го изкараш не минаваш тънко.
                              Поне не разбирам много от гуми си купувам Мишелинки,гледам един навъртял 400 000 с лек и средно лек / а сега де / офроуд с такива гуми та все до бакалията ше ме закарат,китаец не смея,сърце не ми дава.

                              Тестове и инфо колкото искаш тия дни,избора по някой път куца ма поне инфо има.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • Сметката с пробега не я разбрах - спирачки от 180, пък смяна на 5 години. Аз със 180 не кара, обаче 20 - 20++ хиляди на година. Не че и при такъв пробег не мога да ги карам 5 години...
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X