Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От скоро съм с нокиан seasonproof. Не открих от любимите ми Weatherproof нито в БГ, нито с доставка от чужбина. Тези изглеждат една идея по-летни, рано е да отзиви.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      Боята е само от едната страна, та мога и просто да ги обърна (нямат посока), но се чудих дали не значи нещо - може боята да е менте и да се получава синьо от черният фон?
      Това , което ти обясняват колегите полушеговито е , че синята боя ше се отмие (било с пароструйка , било като минаваш през локвите) и буквите после остават бели . Така че за боята не бери грижа .
      Ти сподели как се държат на пътя - за сега като шум и вибрации при около стотина км./час , а като дойде злото време - вече и като сцепление , че ми е любопитно какво са сътворили китайците .

      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Edo
        Edo коментира
        Редактиране на коментар
        Абсолютно! Ще пиша при първи впечатления, засега изчаквам да мине циганското лято и ги обувам.

    • Малко по-сериозно. Синята боя явно е защитно покритие за транспорта, за да може да си е бяло и чисто като монтираш. На моите не съм го чистил, изми го водата по пътя.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Edo
        Edo коментира
        Редактиране на коментар
        Е това вече са добри новини - мерси!

    • Почвам с малко критика към Gripmax - новия грайфер е 10мм, колкото беше и на Kleber, но като ги наложа една върху друга разликата в диаметрите е 6мм, а би трябвало да е 12мм защото Kleber има още 4мм останал грайфер. Вярно, че сравнявам надута гума с джанта с просто нова гума и може налягането да увеличава малко диаметъра, но очаквах една АТ гума да е даже малко по-голяма от една чисто асфалтова, а не обратното! Явно китайците все пак пестят от каучука спрямо французите и като резултат ще получа намален клиренс с около 3мм което не е края на света, но си е дразнещо!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221013_192012[1].jpg
Прегледи:782
Размер:509.6 КБ
ID:6894236
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Сега му е времето да повдигнеш Фронтерата още малко

      • Edo
        Edo коментира
        Редактиране на коментар
        Така си е! Първо ще ги обуя за да видя реално колко ще е разликата и след това с торсионите ще оправя - на + !

      • imarh
        imarh коментира
        Редактиране на коментар
        Gripmax AT-то си е много хубава всесезонна гума(макар и лятна). Изкарах 5 лета и 5 зими. Само им сменях местата веднъж годишно на ~10к км. Ходиме и на ски и на риба доволно. В момента имат ~7мм грайфер, но все пак за тази зима вече мисля да ги сменям.

    • коко келеша коментира
      14-10-22, 09:50
      Сега му е времето да повдигнеш Фронтерата още малко
      Ако Фронтерата му е в заводските праметри - нема нужда да я повдига . Този размер гуми влиза в случая без " Ох ! "
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        А бе, Владо, не виждаш ли зеленото човече? Човека се кахъри за 3 (три!!!) милиметра и то под въпрос х33

    • Здравейте, момци,

      отскоро съм с едно Нисанче Xtrail T30. Понеже сега е на едни стари летни гуми (така си дойде) съм се насочил към 4броя новички.

      По принцип последните 7-8 години си карам само с всесезонки на по-леките коли, и понеже правим 8-12К на година пак ще са всесезонки. Въпросът е дали да скоча на нещо друго тук.
      Размерът на който дойде е 215/70/16. По каталог (в Европата) го дават 215/65/16.

      Преди съм карал с Toyo Vario, Nexen Npriz/Nblue 4S, Imperial AS Driver (с тези замина предната кола за скрап иначе добре се държаха).
      Тойото бяха стари и ги взех уж за зимни, те се оказаха всесезонни ... Npriz се държаха криво ляво. Nblue 4s за 3 години не ми харесаха как се напукаха. Imperial както казах - тръгнаха добре, тихички копаеха ама не изкараха 2 сезона.

      Сега се чудя да скокна на такива, дето съм позлвал или тез дет ги гледаме и дъвчете тук:
      Pirelli Scorpion STR/Verde All season
      Good Year Vector
      Quadraxer 2 (ако изпадне)
      Cooper Discoverer AT3 4S
      Nankang Cross Seasons AW-6
      Debica Navigator 3
      Imperial AS/Nexen Nblue 4s ....

      Реално искам да ми е тихичко колкото може, да драпа в сняг -предимно в София/Перник иииии като реша да скокна до село да мога да не го мисля - ще стигне ли или няма
      По принцип ги карам по 3 сезона и взимам нови, но това с въртенето на гуми не ми е оправдано и като място и като време.

      Мерси

      Коментар


      • Най-добрите всесезонни,премиум са Мишлен и Гудиър.Изкарват и повече километри.Това,ако бюджета не е много ограничен...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Най-добрите всесезонни,премиум са Мишлен и Гудиър.Изкарват и повече километри.Това,ако бюджета не е много ограничен...
          Ами искаше ми се да стъпят на около 200лв/бройката някъде ... спрямо 15ките на леките коли преди това ще си е х2 ...

          Коментар


          • Аз също съм много доволен от Goodyear. Колата е стабилна и гумите не са шумни. https://motoexpert.bg/bg/products/leki/goodyear

            Коментар


            • Аз нахлузих Michelin Agilis Crossclimate на Нисанчето.
              Засега се държи по-добре от старите летни с които дойде обут. Не са шумни и не са твърфи/да друса, което ме притесняваше. Грайферите са 8мм някъде. Предполагам ще се вдигне малко разхода, тъй като са 8слойни ама кво пък...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от wbgenetic Преглед на мнение
                Здравейте, момци,

                отскоро съм с едно Нисанче Xtrail T30. Понеже сега е на едни стари летни гуми (така си дойде) съм се насочил към 4броя новички.

                По принцип последните 7-8 години си карам само с всесезонки на по-леките коли, и понеже правим 8-12К на година пак ще са всесезонки. Въпросът е дали да скоча на нещо друго тук.
                Размерът на който дойде е 215/70/16. По каталог (в Европата) го дават 215/65/16.

                Преди съм карал с Toyo Vario, Nexen Npriz/Nblue 4S, Imperial AS Driver (с тези замина предната кола за скрап иначе добре се държаха).
                Тойото бяха стари и ги взех уж за зимни, те се оказаха всесезонни ... Npriz се държаха криво ляво. Nblue 4s за 3 години не ми харесаха как се напукаха. Imperial както казах - тръгнаха добре, тихички копаеха ама не изкараха 2 сезона.

                Сега се чудя да скокна на такива, дето съм позлвал или тез дет ги гледаме и дъвчете тук:
                Pirelli Scorpion STR/Verde All season
                Good Year Vector
                Quadraxer 2 (ако изпадне)
                Cooper Discoverer AT3 4S
                Nankang Cross Seasons AW-6
                Debica Navigator 3
                Imperial AS/Nexen Nblue 4s ....

                Реално искам да ми е тихичко колкото може, да драпа в сняг -предимно в София/Перник иииии като реша да скокна до село да мога да не го мисля - ще стигне ли или няма
                По принцип ги карам по 3 сезона и взимам нови, но това с въртенето на гуми не ми е оправдано и като място и като време.

                Мерси
                Здравейте.Мога да коментирам само Debica Navigator 3, размера е 225/65/17 закупени в началото на 2022.
                Независимо, че бях предубеден, се възползвах от едногодишната гаранция+1 година стандартна, покриваща всякакви щети по гумите.
                Монтирани са на ГВ ХЛ7 и съм много доволен, ходих до Банско зимата в средата на февруари и се представиха чудесно във всякакви условия. Имаше и слънце, топло и мокро, студено и мокро, утъпкан сняг, новонавалял сняг, качвах се до х. Безбог паркинга, никакви проблеми и то само на задно.
                Лятото не съм ги карал, имам други коли с по-малък разход и по-удобни в града.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  Това , което ти обясняват колегите полушеговито е , че синята боя ше се отмие (било с пароструйка , било като минаваш през локвите) и буквите после остават бели . Така че за боята не бери грижа .
                  Ти сподели как се държат на пътя - за сега като шум и вибрации при около стотина км./час , а като дойде злото време - вече и като сцепление , че ми е любопитно какво са сътворили китайците .
                  Минах вече 1000км и впечатленията ми са: нищо особено! Не съм карал други АТ и гумите ми се виждат шумни - почват да се чуват сериозно още от 80 км/ч и имаш чувството, че скоро ще се отлепиш от пистата. Добре, че почва да свири и вятъра и мотора се обажда, та не дразни чак толкова около 100. По-неприятното е доста слабото сцепление на мокри настилки около нулата - има недозавиване и тръгване на задницата при не толкова високи скорости - Клебера държеше по-добре. Сега чакам да ги пробвам и на сняг, но вече ми е ясно, че ще трябва да намаля скоростта като цяло за да не стане белята. Всичко това бих го приел при по-добро представяне в гората на което разчитам, но още не съм ги пробвал по-сериозно. Синята боя още си стои особено отпред, отзад е почнала да избелява малко - реших да оставя проблема на стихиите. Между другото всичките ми теоретични калкулации за диаметри и клиренси се оказаха абсолютно верни - след смяната се вдигна отпред точно с 3мм колкото и очаквах. Натегнах 2 оборота на болта на шофьорския торсион и 1 на десния за да се изравни предницата и сега отпред е отново 21см под най-ниската точка.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    Най-добрите всесезонни,премиум са Мишлен и Гудиър.Изкарват и повече километри.Това,ако бюджета не е много ограничен...
                    Бях твърдо решил да взимам тази година Мишлен, но проблема се оказа в размера - нямат всесезонни 245/70/16. Варианта беше да взимам зимни и да ги карам и през лятото, но ми се струва грубо да съсипвам хубави гуми и затова опрях до китайчетата.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение

                      Бях твърдо решил да взимам тази година Мишлен, но проблема се оказа в размера - нямат всесезонни 245/70/16. Варианта беше да взимам зимни и да ги карам и през лятото, но ми се струва грубо да съсипвам хубави гуми и затова опрях до китайчетата.
                      На моята ОФБ ДБ вече 5-та година ги карам целогодишно, като при хлъзгав мокър сняг с едно наум, че вече са си стари:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1263.JPG
Прегледи:347
Размер:320.3 КБ
ID:6902374 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1264.JPG
Прегледи:349
Размер:317.7 КБ
ID:6902375 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_12691.JPG
Прегледи:349
Размер:256.0 КБ
ID:6902376 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1268.JPG
Прегледи:344
Размер:291.8 КБ
ID:6902377 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1267.JPG
Прегледи:344
Размер:358.9 КБ
ID:6902378 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1266.JPG
Прегледи:344
Размер:278.4 КБ
ID:6902379

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

                        На моята ОФБ ДБ вече 5-та година ги карам целогодишно, като при хлъзгав мокър сняг с едно наум, че вече са си стари:
                        Сега ги погледнах в сайта - дават ги летни, затова съм ги подминал. Модела който ми трябва е CrossClimate, но нямат моя размер. Всеки уикенд съм по проходите и си ми трябват зимни, но това сезонно преобуване не е за мен.
                        Последно редактирано от Edo; 08-12-22, 09:09.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X