Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ръжда - премахване и защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • taran
    отговори
    Спрейовете обикновенно се продват с нормална дюза,и дюза с около 50 см. маркуче.Нормалната дюза ще ти свърши работа да напръскаш отвън, обаче,поради естеството на опаковката съдържанието на спрея не е толкова добро,колкото това в литровата опаковка за пистолет.

    Остави коментар:


  • skurtov
    отговори
    Ами кухини сигурно има, досега не съм пръскал кола/джип отдолу и не мога да кажа.
    Пистолета ще го купя, но предполагам трябва компресор за въздух, а аз такъв нямам и затова се чудих, дали има смисъл да я мажа с четката .
    Или може би друг вариант, знам ли ?
    Сега видях, че има и спрей, но може би спрея е за кухини.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
    ...Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
    Колата няма ръжда. !
    Най-голямата полза е точно за каране по асфалт. В гората все още не се разхвърля луга и подобните й гадости. Ако мислиш да пълниш и някакви кухини, загряваш отворената бутилка на водна баня до 60-тина градуса и тогава пръскаш с удължителя, който обикновено върви с пистолетите за шагрен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rMeX-SprayGunUBSHV.jpg
Прегледи:978
Размер:25.9 КБ
ID:6565044

    Остави коментар:


  • New hope
    отговори
    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение

    Благодаря за мнението.
    Как го нанасяш ?
    Аз мисля само отдолу и евентуално под калниците.
    Има ли възможност да се маже с четка ?
    Поздрави!
    Пистолет за шагрен.

    Остави коментар:


  • skurtov
    отговори
    Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение

    Аз съм много доволен от точно този продукт. Ако ще нанасяш покрий целия автомобил с найлон , че яко омаглява.
    Благодаря за мнението.
    Как го нанасяш ?
    Аз мисля само отдолу и евентуално под калниците.
    Има ли възможност да се маже с четка ?
    Поздрави!

    Остави коментар:


  • Kirilpm
    коментира - отговор
    И аз съм много доволен, гледай да е на Novol, що годе лесно се намират и качеството е добро.

  • New hope
    отговори
    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
    Здравейте.
    Какво мислите за това https://avtomateriali.com/podova-zas...-ml-novol.html ?
    Не държа да е на тази марка, но като цяло за течния парафин ?
    Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
    Колата няма ръжда.
    Поздрави!
    Аз съм много доволен от точно този продукт. Ако ще нанасяш покрий целия автомобил с найлон , че яко омаглява.

    Остави коментар:


  • skurtov
    отговори
    Здравейте.
    Какво мислите за това https://avtomateriali.com/podova-zas...-ml-novol.html ?
    Не държа да е на тази марка, но като цяло за течния парафин ?
    Има ли смисъл за кола, която се кара само по асфалт преди зимата да се напръска, дали ще има полза ?
    Колата няма ръжда.
    Поздрави!

    Остави коментар:


  • don_pepe
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Пази всякакъв тип гума, включително окабеляване ако мажеш с масло, че ги разяжда.

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от p_mihailow Преглед на мнение
    Ако се намаже джипа с отработено масло отдолу по купето и рамата има ли опасност то да навреди на фабричното антикорозионно покритие? Става въпрос за Терано, което няма ръжда отдолу, но превантивно искам да го защитя през зимата. Другият вариант е да го пръскам с течен парафин (спрей за кухини).
    За рамата,едва ли ще навреди,ма не знам как ще се отрази на подподовото покритие(шагрен).Според мен по-правилно и да инвестираш малко пари и да го обработиш с парафинВакса за кухини.

    Остави коментар:


  • p_mihailow
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Ако се намаже джипа с отработено масло отдолу по купето и рамата има ли опасност то да навреди на фабричното антикорозионно покритие? Става въпрос за Терано, което няма ръжда отдолу, но превантивно искам да го защитя през зимата. Другият вариант е да го пръскам с течен парафин (спрей за кухини).

    Остави коментар:


  • nissan_gr
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    2-3 зими даяни пълнене отвътре и обилно напръскване отвън на целия под, шаси и подкалници с парафин за кухини. Препоръчвам Novol-ския - рядък е като масло, а след изсъхване става като мек парафин.
    Здравейте,

    Имам питане относно този парафин - уместно ли е да се нанася върху боядисани повърхности? Имам предвид калници и по-специално под пластмасовите вежди.

    Или пък ако има по-подходящ препарат, ще бъда признателен ако ме насочите.

    Остави коментар:


  • Vani4a
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Е, от новолския за пистолет няма как да отидат толкова - радък е и се стича. Другите са като тия от спрейовете и като нищо правиш 2мм слой, тоест ще отидат 6-7 и няма да стигнат даже. Това върху късо терано де. Върху фероза нямам идея колко.

    Просто ползвах новолския чак накрая - не го знаех че е такъв. И съответно с него са ми пръскани само предните подкалници и ламарината отдолу. Пръсках и под броните.
    Точно с новолски за пистолет обработвах и двата пъти и затова се чудех дали не правя нещо не както трябва. Иначе слоят, които прави е доста устойчив.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Е, от новолския за пистолет няма как да отидат толкова - радък е и се стича. Другите са като тия от спрейовете и като нищо правиш 2мм слой, тоест ще отидат 6-7 и няма да стигнат даже. Това върху късо терано де. Върху фероза нямам идея колко.

    Просто ползвах новолския чак накрая - не го знаех че е такъв. И съответно с него са ми пръскани само предните подкалници и ламарината отдолу. Пръсках и под броните.

    Остави коментар:


  • Vani4a
    отговори
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ще отидат 6-7 бутилки за пистолет.
    От миналото лято се каня да те питам - как успяваш да задържиш такова количество по Тераното? Откакто те питах за първи път за технологията за борба с "оранжевата гостенка" два пъти съм правил процедурата с парафина. Ферозата е по-малка и това също трябва да се отчете. Първият път, от невежество, се бях подготвил само с 2 литра на Новол и можеше да "поеме още" (обработка септември 2016 година). Вторият път взех 6 литра отново на Новол, но успях да употребя само 3 от тях - разтече се навсякъде (пълня вътре в профила на рамата и обилно отвън всичко, дори този път напръсках и в задните калници, че бях разглобил корите в купето). Втората процедура беше октомври 2017 година. В двата случая времето беше топло и прафина доста "течен". Затова ми е интересно каква е технологията, за да се обработи по-добре (с по-голямо количество), защото при всички положения тази процедура ще я правя отново.

    П.п. Адаша, аз също съм Иван, мога да го посъветвам да се вслуша в съвета на Спари от мнението, което съм цитирал. Когато при мен беше на дневен ред въпросната процедура се допитах до Спарки и scrapheap и се спрях на вариант - старателно миене, минаване с шкурка и телена четка колкото можах (играх си цял работен ден само с това), ръждопреобразовател на Вюрт където смятам, че има нужда, шкурене на ръждопреобразователя, алкиден грунд, алкидна боя и парафин на Новол. Доволен съм от постигнатото, сега ако трябва да го правя отново бих взел грунд на Hammerite заради добрите отзиви за него.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X