Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ръжда - премахване и защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • New hope
    отговори
    Всички почват да гният от вътре а там само парафина помага.

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    Вечни неща няма,предполагам,че познатия ти е показал Раптор на Упол.Но парафина си е полезен,вярно,че може да ти се налага по- често да го подновяваш.

    Остави коментар:


  • MoridinBG
    отговори
    А какво правим за джип, който редовно влиза в калта, влачи се по коловози, гребе кал и после се мие по половин час със силна водоструйка?
    Моят го взех "магистрален" с редовно нанасян до онзи момент парафин, перфектно запазено фабрично антикорозионно покритие и 0 (нула) квадратни милиметра ръжда. Една година и 15-20 мивкипо-късно, всякакви помени от парафин са изчезнали. Антикорозионното покритие в калниците на места са го наранили летящи камъчета, водоструйката го е доразръчкала и е почнало да се прецаква. Отдолу предните носачи направо са лъснали от завлачвания, по заварките на шасито са тръгнали повърхностни ръждички. Една ивица от резервоара се вижда между шасито и купето отзад - беше чисто черна, днес докато миех видях, че е почнала да става червена. Там обикновено се пълни доста с кал, която трябва да разбивам с водоструйката.

    Та търся някакво трайно решение, което да е съвместимо с калта и миенето. Парафин, wax и т.н. ми изглеждат крайно нетрайни откъм редовни водоструйки или чисто и просто стъргане. Един познат ми показа някакво покритие при него, което става доста по-твърдо - с нокът трудно се наранява, но не е като боя/боди/шегре чак. Не знае какво точно е - само си е закарал джипа за обработка по препоръка. Евентуално някакво такова да търся?
    Все повече и повече клоня към разделяне купе - шаси и вана с цинк, така или иначе вече доста пари са влезли в този джип и не планирам да го подменям в обзоримото бъдеще, а май това е единственият начин да се направи и да се забрави за този проблем за 5-10 години.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    Някой да е ползвал нещо на Fertan? Някакви специфики за ръждопреобразувателя им и за гела за махане на ръжда?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    коментира - отговор
    Можеш да ползваш всичко на водна основа върху него. Друг вариант, който евентуално би работил, но не съм пробвал - спрей-грунд за пластмаси на Novol, и после може всичко.

    Но... ръждата отдолу предполагам пак ще тръгне.

  • Владо М
    отговори
    Каквото и да сложиш върху ръждата, тя е като ху* все се надига някога, освен ако не я премахнеш из основи. Нещо, което механично няма как да се случи в полеви условия.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    коментира - отговор
    Ако е това - АВТОЕМАЙЛЛАК ПФ-18 - алкиден, можеш, защото това е старата "блажнярка" .

  • skurtov
    отговори
    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

    Най-големият ти проблем е, че си ползвал именно АЛКИДЕН грунд. Сега върху него можеш да намажеш само блажна боя. Почти всички по-съвременни мазилки са на основа, която не се погажда с него и ще го вдигнат веднага.
    Тоест не мога да използвам автоемайлак върху него, така ли ?
    Използвах това, което имах налично .

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
    Здравейте.
    Днес мисля, че направих грешка, но все пак да попитам какво да правя от тук нататък.
    Върху метал по който имаше малко ръжда, изтрих ръждата колкото можах с телена четка и шкурка и намазах алкиден грунд.
    Голям проблем ли е, че не използвах ръждопреобразувател ?
    Най-големият ти проблем е, че си ползвал именно АЛКИДЕН грунд. Сега върху него можеш да намажеш само блажна боя. Почти всички по-съвременни мазилки са на основа, която не се погажда с него и ще го вдигнат веднага.

    Остави коментар:


  • skurtov
    отговори
    Ами да сме живи и здрави, както се казва.
    Ще чакам другата зима да избие и тогава вече ще знам, че трябва да използвам ръждопреобразувател.

    Остави коментар:


  • Владо М
    отговори
    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
    Здравейте.
    Днес мисля, че направих грешка, но все пак да попитам какво да правя от тук нататък.
    Върху метал по който имаше малко ръжда, изтрих ръждата колкото можах с телена четка и шкурка и намазах алкиден грунд.
    Голям проблем ли е, че не използвах ръждопреобразувател ?
    Проблем е... другата зима ще излезе да се запознае с теб

    Остави коментар:


  • skurtov
    отговори
    Здравейте.
    Днес мисля, че направих грешка, но все пак да попитам какво да правя от тук нататък.
    Върху метал по който имаше малко ръжда, изтрих ръждата колкото можах с телена четка и шкурка и намазах алкиден грунд.
    Голям проблем ли е, че не използвах ръждопреобразувател ?

    Остави коментар:


  • petkov_bb
    коментира - отговор
    Когато на човек се покаже посоката ,той сам може да намери вратата. И не съм казал ,че не се налагат леки преработки. Отделно в темата за пясъкоструйките може да видите (качил съм достатъчно снимки) какви са "промените". И проблема не е само в дюзата (все ще роди главата да сложи подходяща керамична), а и в самото захранване с пясък.
    А всеки, който мисли да ползва пневматични инструменти си прави сметката за необходимия дебит и налягане.

  • taran
    коментира - отговор
    За песъкоструене с тази дюза,меко казано - трудно.Па вече и за подходящ компресор,ако заговорим ....

  • petkov_bb
    отговори
    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

    Най-голямата полза е точно за каране по асфалт. В гората все още не се разхвърля луга и подобните й гадости. Ако мислиш да пълниш и някакви кухини, загряваш отворената бутилка на водна баня до 60-тина градуса и тогава пръскаш с удължителя, който обикновено върви с пистолетите за шагрен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rMeX-SprayGunUBSHV.jpg
Прегледи:978
Размер:25.9 КБ
ID:6565044
    Ползвам дебата да добавя ако не сте се сетили ,че тази сравнително евтина придобивка, освен за предвидената цел може да се ползва за създаване на вакуум (примерно за изтегляне на течност,обезвъздушаване,пясъкоструене и пр.)

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X