Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    От една съседна тема . Ето какво се получава от български струг като му се смени управлението от ЗИТ 500 в случая с ЕТА 17 и се попрепипа целия . Машина която по нищо не отстъпва на съвременните освен естествено само по цена . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0057.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5683310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0058.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5683311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0059.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5683312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0060.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5683313
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Днес след почти цял ден мъки с мотокара извадих от едно място този струг . TOS SV 18 RA . Много запазена машина и с цялата възможна комплектация . Цанговия набор е цял и се е запазил защото вероятно през годините много малко хора са знаели че е в ниша в крака . На някой да му се намира технически паспорт ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0243.jpg
Прегледи:1
Размер:234.6 КБ
ID:5691533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0242.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5691534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0244.jpg
Прегледи:1
Размер:199.1 КБ
ID:5691532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0246.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5691531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0250.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:5691530
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Давам Ц8 за него. ))
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Това е много по висок клас машина
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Извинявам се на колегата НДими.
            Сега видях запитването. Поствам отново линка:
            Те ти мануала.

            В секция SOUSTRUHY.
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Днес след почти цял ден мъки с мотокара извадих от едно място този струг . TOS SV 18 RA .
            На някой да му се намира технически паспорт ?
            Станьооо, не четеш!
            Малко по горе съм пуснал хубав линк за чешка техника.
            Дърпай си го от тук , най отгоре в секция SOUSTRUHY. Към 45 меги е!
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Това е много по висок клас машина
              Знам бе - бъзикам се
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Тепърва ще му разучаваме възможностите . А те като гледам са много . Най ценното е че ги има цанговия набор люнетите и всичко останало . Явно поне са били в нишата в крака на машината та никой не е знаел за тях иначе да са ги отмъкнали .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  По същата причина имам неупотребявана лира за инчови резби.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Честито колега !
                    Много готина машинка . За моя купих шпинделно масло от http://www.addinol.de/oilfindnew/oil_details.php?id=891
                    Колегата ДедоКоко прати линк с много материали за машината . В chipmaker.ru има и на руски .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Кои са им представителите на тия, и какви пари излиза 20 литровата туба?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        На мен ми предложиха 7.40 лв/л за маслото (с ддс). http://www.addinol.bg/16768/
                        Петър Симеонов се свърза с мен .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Да се изфукам с новата си, отдавна желана придобивка, а именно отрезен нож 3.1мм със сменяеми твърдосплавни пластини:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151121_154456.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5693867

                          Днес рязах 55мм 40X, на 355 оборота и самоход. Яде го като кашкавал. Няма такава благина - нула вибрации и уникално гладък и прав срез.

                          Много отдавна исках такова, като ме спираше единствено високата цена на пластините, както и факта че няма стандартни такива, а всеки производител прави свои си системи. Имам и обикновен нож със запоена пластина, и държач за кобалтова пластина, и шина за твърдосплавни пластини на Ceretizit, ама нямат нищо общо с това.

                          Е, не е на Sandvik, но пък било швейцарско. Държача е на нормална цена (120 кинта), обаче пластините са "майка плаче, грамофон свири" - 24 кинта бройката. Поне са с 2 ръбчета де. И въпреки цената не съжалявам - как ли не точих, какво ли не пробвах - не и не. Рязането беше измежду операциите, които ме бавеха най-много, и накрая ми писна когато се оказа че на всеки втори детайл от 18ХГТ трябваше да точа отрезния нож със запоена пластина, иначе просто започваше да се пързаля и свири в 5 октави, но не и да реже.
                          Последно редактирано от sparkybg; 29-11-15, 01:06.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Честито,благородно ти завиждам!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Рязането беше измежду операциите, които ме бавеха най-много, и накрая ми писна когато се оказа че на всеки втори детайл от 18ХГТ трябваше да точа отрезния нож със запоена пластина, иначе просто започваше да се пързаля и свири в 5 октави, но не и да реже.
                            Фундаментално някъде бъркаш при боравенето с такъв нож.Трябва да ми дойдеш на гости и обмяна на опит.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Трябва да ми дойдеш на гости и обмяна на опит.
                              Обмяна трудно. Предимно ще крада опит, щото моя е може да се каже нулев.

                              Сега мъдря как да си правя оная хитринка за метчици и плашки, дето се крепи на седлото. И така и не мога да го измъдря как ще е най-добре. Хем си набавих и бракуван център и патронник за метчици... Проблема е че като стегна центъра по външната му периферия (където вътре са лагерите, а отвън е равно), пак има биене в конуса като сложа микрометъра. Сега съм си наумил да заваря дебелостенна тръба на центъра, да го набухам в задното седло, да сложа ножа на планшайбата, и така да престъргвам. И пак няма да стане идеално. А да ми го стъкми някой на ЦПУ със все морза и гладката част и термообработката не мога да намеря. Не искат да чуват за единични бройки.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Трябва ти ей такава преходна втулка.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151129_185030.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5693911
                                Махаш универсала,слагаш втулката с центъра и работиш.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X