Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Колега,я кажи виждал ли си един усталък,къде се правят с него сфери,Едно време в тпк тука,имаше един струг С10 оборудван с такъв усталък,но съм го виждал много отдавна ,и нямам спомени кое къде,на тоя струг правеха топки за тегличи на лади и москали.
    Имам такъв в работата и аз го правих преди много години за топки за тегличи и не съм го ползвал одавна щото на битака продават готови руски топки по 5-10 лева и не си струва труда да я стържа да и правя резба гайка и тнт. Последно правих преди някъде 5-6 години някъкви топки за някъкви гръморазрядници и от тогава седи хвърлено на дъното на един шкаф. Понеделник ще ти го снимам че е трудно и дълго за описване.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      До: Как се нарязват резби на струг

      http://www.chipmaker.ru/index.php?showtopic=23024

      Коментар


      • #63
        До: Как се нарязват резби на струг

        А който не знае руски?
        ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

        Коментар


        • #64
          До: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
          А който не знае руски?
          Да учи. Или по библиотеките все има по някоя книжка, да речем за техникумите по механотехника. Току виж и из книжарниците на някои университети - също.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: Как се нарязват резби на струг

            То се подразбира

            Коментар


            • #66
              До: Как се нарязват резби на струг

              Я кажете, някой да знае стругар дето да е що-годе близо до Опълченска и Сливница? Трябва ми да ми се нареже една полипропиленова "тръбичка" Ф75х10.5 на няколко филийки, а скоро не се очертава да имам време да отида до някъде по-надалече.

              ПП: Мамка му, накрая вярно ще взема да си купя едно стругче....
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Как се нарязват резби на струг

                Пиши на Станьо,ама маи сте в различни раайони иначе и аз мое да ти я стръгна на служебния ,ама докато доиде при тебе....

                Коментар


                • #68
                  До: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Пиши на Станьо,ама маи сте в различни раайони иначе и аз мое да ти я стръгна на служебния ,ама докато доиде при тебе....
                  Идеята е да е наблизо. Надалече имам къде, ама нямам 2 часа през работно време, че да отида и да се върна.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как се нарязват резби на струг

                    Ми иди след работно... Станьо е разбран, може да се видите след работа някъде - живееше някъде из източните райони
                    ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как се нарязват резби на струг

                      Свърших работа. Намерих (насочиха ме) във Военна рампа към разбрани хора. Свършиха работа за 10 минути и веднага, макар да работеха нещо друго. Рядкост. А и струга беше такъв че щпиндела му беше по-голям от 75мм, та това допълнително улесни работата.

                      Междувременно минах през разни старци, на които явно не им се работеше особено, ама за тяхна сметка си е.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Как се нарязват резби на струг

                        Вчера като ходих да поработя малко се наложи на няколко пъти да сменям флашките на универсала.А още не сме обяснили как става това.Снимки обаче няма,защото вчера не вземах апарата...но другата седмица ще снимам.
                        Първото нещо е да уточниме къкви флашки има.Те са няколко вида,всеки универсал върви комплект с 2вида-нормални и обратни.Нормалните са за дребни детайли /тръби ,и т.н/,обратните са за големи детайли,който не минават през отвора на шпиндела,или фланци ,джанти и т.н.Има и други видове ,но те са правени според нуждата от майстора-например супер обратни те са правени от моя стругар,за ловене на големи фланци над 250мм.
                        Смяната става лесно.
                        Изваждаме флашките,почистваме леглата им,както и спиралата. от прах и боклуци.
                        Вземаме другите.Най лесно се определят като се сравни растоянието от края,до първия "зъб",където е най много е първата,и т.н,като на третата растоянието е най -малко.Но иначе на тях си е набит номера.1,2,3.
                        После,от външната страна на универсала е набит номер 1,2,3.Въртите с ключа,така че спиралата началото и да се падне от външния край на универсала,слагаме първата флашка и въртиме малко да подхване,като гледаме спиралата във втората дупка,.слагаме втората флашка и т.н
                        Ако сте превъртяли спиралата повече флашките ще дойдат с изместен център.и отново повтаряте.
                        На някой унивресали е набит номера отвън за да заничате ,или някой специалист,който го мързи ,пише с маркер цифрите..
                        Не става много ясно,но обещавам да снимам негледно.
                        Флашките и спиралата НЕ се смазват с нищо,защото полепват боклуци и рано или късно блокирват универсала.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Как се нарязват резби на струг

                          На предишната страница съм описал видовете универсали и челюсти не съм описвал смяната защото тя е елементарна. Понеже в работата имаме доста универсали събрани през годините и са подредени с нормелни обратни и меки челюсти въобще не си играя да въртя по половин час направо сменям целия универсал по бързо и по лесно ми е.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            До: Как се нарязват резби на струг

                            Това със смяната на универсалите малко не съм съгласен .В момента на струга ми съм шлайфал челюстите и биенето е 0,02- 0,05мм. ако го сваля и сложа отново вече няма да е в тези граници .Но ако не се изисква такава точност не е проблем

                            Коментар


                            • #74
                              До: Как се нарязват резби на струг

                              Струга ти е калпав
                              Колегата е обяснил как става центроването,на универсала и плочата има набити 0 и спрямо тях го центровашА и ако имаш боклуци по плочата или гърба на универсала,нормално да дава отклонение.На големите стругове С10/СУ400 и нагоре,универсала е на болт,като плочата има широк прорез,развърташ и завърташ целия универсал с болтовете излиза ,така става много по удобно ,иначе кажи как се завива 15кила кютук,.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Как се нарязват резби на струг

                                Зависи къкъв ти е струга ако фланеца е на резба може и да се появи биене но при центровъчните конуси няма как да стане . Има дни сменям универсалите по 3-4 пъти и биене няма но на стругове СУ 400 ; С11 и СУ 582 . Биене от челюстите се получава когато се износят и това износване няма нищо общо със задната центровъчна повърхност.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X