Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как се нарязват резби на струг

    Бакър бе бате!

    Коментар


    • #47
      До: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Бакър бе бате!
      Далече много далече
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        До: Как се нарязват резби на струг

        Снимката ти е подвеждаща - всичко се червенее
        Така даже и бургията изглежда медна...

        Като я пооправих с Фотошоп излезе, че има и сини стружки, което е трудно при медта, да...

        Коментар


        • #49
          До: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Я аз да ви препитам машиностроителите от ТНТМто можете ли да познаете от къкъв метал са стружките ?
          Алуминий.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #50
            До: Как се нарязват резби на струг

            Ето я малка осветлена .
            Прикачени файлове
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              До: Как се нарязват резби на струг

              Сега пък не е на фокус
              Ето, аз направих една по-хубава:
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #52
                До: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Алуминий.
                Лек е но не е алуминий
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  До: Как се нарязват резби на струг

                  Охо! Космически технолигии?
                  Магнезиевата сплав на ЗАЗ-ов двигател?
                  Или направо титан?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Или направо титан?
                    Позна чист титан .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как се нарязват резби на струг

                      Да не почна онази машина за платките?
                      ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как се нарязват резби на струг

                        Същата голям боклук където пипна излиза проблем вече една седмица само конструктивните недомислици на китайците не мога да оправя и като гледам още една седмица не ми мърда по нея. Има четири електродвигателя на 380 волта а инсталацията до тях е трипроводна няма зануляване и както работи във мокра среда ако някой пробие и си около нея трите фази качествено ще те озъбят та и зануляващ кабел трябва да и тегля този тип машини освен че трябва да са занулени трябва и да са заземени това си е изискване по БДС и охрана на труда. Горе при мене всяка година идват от специална лаборатория и мерят заземленията на таблата и на всяка машина по отделно за да няма някой светнал че с трите фази няма майтап .
                        Последно редактирано от sek.1; 01-02-10, 05:37.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как се нарязват резби на струг

                          Поизбързахме с по сложните неща а се оказа че неясни по елементарни. Та да се върнем на универсалите те са три основни вида тричелюстни ; четиричелюстни и планшайба . Основно се работи с тричелюстен и четиричелюстен планшайбата е малко по особена нейните четири челюсти се стягат независимо една от друга и служи за асиметрично позициониране на обработвания детайл. Универсалите стандартно имат два вида челюсти нормални и обратни обратните служат за захващане на по голями по размер детайли. Има и още един вид челюсти те са малко нестандартни но са изключително функционални това са меките челюсти те позволават точен захват на тънки детайли както и такива на които не е желателно да се нарани повърхноста. Правят се от нормални челюсти на които външната половина се отвръща и се застъргват в желаната форма. Първоначално центроване на универсал. За да прикачиме универсала към шпиндела на струга трябва да разполагаме с преходен фланец. Фланеца обикновенно се стяга към байонетна щайба с четири гайки но има и по стари машини на които фланеца е на директна резба. След като сме почистили от стружките забърсваме с леко намаслен парцал центровъчните конуси на шпиндела и фланеца след което го стягаме с четирите шпилки. Фланеца парво се застъргва на цяло а след като вече повърхноста ни е иделно права се застъргва берт по вътрешния диаметър на универсала с допуск в плюс 0.02. - 0.03 мм и универсала трябва да влезе на берта тежко с леко почукване. След като завием трите болта които държат униерсала намираме заводско набития белег 0 на универсала и набиваме белег най добре пак 0 на фланеца и при последващо разглобяване сглобяваме на белезите това гарантира че няма да се появи биене. Първа и втора снимка тричелюстен и четиричелюстен универсал. На третата планшайба.Следващити три универсали с меки челюсти и меки челюсти различни видове.Следващите две фланец с берт и универсал отзад. Белези на универсала и фланеце. И накрая така идват новите универсали от завода консервирани с грес. За да се качат на машината всичката консервационна смазка трябва да се махне и от вън и от вътре. За целта универсала се разглобява напълно измива се с нафта или друг разтворител и четка и се сглобява абсолютно сух в него не трябва да има никъкво смазващо вещество защото стружките и ръждата от обработваните матеряли ще го блокират за отрицателно време.
                          Прикачени файлове
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как се нарязват резби на струг

                            Може ли да се нарязва конусна резба и ако може как става това?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                              Може ли да се нарязва конусна резба и ако може как става това?
                              Може по няколко начина най лесния е с конусна плашка другия е ако струга е обурудван с конусен линеал но се води нещо като екстра поръчвало се е отделно да се обурудва машината като опция за нарязване на бригсови резби. Аз на моя служебен СУ 400 имам конусен линеал но за последно съм го въртял някъде по спомени преди десетина години . Като ми се налага да правя конусна резба я правя на ръка с нониуса на напречното подаване трябва доста тренировка но става все пак резбата не се мери с микрометър. Понеделник ще щракна няколко снимки на конусния линеал.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как се нарязват резби на струг

                                Колега,я кажи виждал ли си един усталък,къде се правят с него сфери,Едно време в тпк тука,имаше един струг С10 оборудван с такъв усталък,но съм го виждал много отдавна ,и нямам спомени кое къде,на тоя струг правеха топки за тегличи на лади и москали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X