Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, преди години прибрах това желязо, уж да го рециклирам някога. Междувременно си направих едно хладилно да ми върши работа и за тоя така и не остана време. Сега бутилката ще става валяче и другото отпада. Нещото ако му трябва на някой, да пише тука или на ЛС и да действаме.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131435883_690606868493339_8256305058547469936_n.jpg
Прегледи:1129
Размер:93.6 КБ
ID:6683407

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131053002_408601976995845_1118881184337261868_n.jpg
Прегледи:1123
Размер:97.5 КБ
ID:6683408

    Имаше и има трифазен двигател към него /няма шайба и табелка/, пускал съм го, работи, не му знам характеристиките.

    Коментар


    • valqk
      valqk коментира
      Редактиране на коментар
      Прилича на моята глава от ЮМЗ. Около 75л/мин я мерих моята. Вървят около 40-60лв (нормалните цени) в ОЛХ.
      Аз бих взел маркуча, заедно с влагоотделителя - до бутилката (с всичко към него, че да не търся фитинги - реално с флекса да ми изрежеш от бутилката заварения фитинг)?

      Или аз да намеря някаква бутилка по размер и да взема цялото нещо, без главата за някакви пари, че имам глава и така или иначе ще си правя нещо такова... Важно ми е и къде се намира, защото по еконт това цялото да се праща е нерентабилно. Влагоуловтеля само - как да е, ама цялата бутилка не си струва.

      Предложи цена на ЛС - да преценя дали ще си правя или ще ползвам този.

  • Здравейте, колеги откъде мога да намеря сегменти за този компресор. Диаметъра е 86,5 и широчината на компресорния сегмент е 3мм а на масления е 5мм.

    Коментар


    • Колеги някой знае ли размера на семеринга на компресор ЗИЛ?

      Коментар


      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Ако съм си записал правилно е 24Х46Х10
        Нещо като 2-3лева беше.

    • Благодаря колега!

      Коментар


      • Здравейте.Обмислям купуването на 100 литрова газова бутилка от автомобилна газова уредба (употребявана) с цел да я свържа като допълнителен ресивер към компресорчето ми.Дали ще издържи налягане от 8-10 атмосфери? Ще я бъде ли моята или няма да не се занимавам с глупости?

        Коментар


      • Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
        Здравейте.Обмислям купуването на 100 литрова газова бутилка от автомобилна газова уредба (употребявана) с цел да я свържа като допълнителен ресивер към компресорчето ми.Дали ще издържи налягане от 8-10 атмосфери? Ще я бъде ли моята или няма да не се занимавам с глупости?
        Нямаш никакви проблеми! На самата бутилка пише какво е работното й налягане и какво тестовото (изпитно) такова. Така, че никак не го мисли. Грабвай една и действай.

        ГОЛЯМА ЗАБЕЛЕЖКА - ако ползваш стара бутилка (вече пълнена с газ) задължително я пълниш с вода 24ч. преди да почнеш заварки/рязане. След като минат тия 24ч. с водата вътре, изпразваш и за всеки случай аз поне пускам и свободно малко въглероден диоксид от бутилката на телоподаващото. Не забравяй, че белите идват много бързо и минават много бавно

        Коментар



        • Вчера се наложи да отворя едната глава на един УК 50 заради счупена клапанна пластина . Основния ремонт съм го правил някъде преди 7 - 8 години набити нови ризи бутала и сегменти от ЗиЛ . Компресора работи всеки божи ден поне по 8 часа в нормалния за него режим . Хониннга още си седи . За пореден път се убеждавам че ключа към дълговечността на тия компресори е хубавото масло . Тоя специално от как съм го пуснал го карам с двигателно 10 х 40 и го сменям два пъти в годината . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210519_112612_190.jpg
Прегледи:701
Размер:650.1 КБ
ID:6742466
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Здравейте, тъй като ми изпадна един мотор трифазен 7.5kw и имам няколко зилови компресора се замислих, дали ще може да завърти 3 компресора. Да знам дали да се захващам да правя стойки и шайби.Идеята е три компресора с водно охлаждане и към 200л. Обем на бутилката.
            Поздрави!

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              7.5 киловата мотор е заводски на УК 50 . Развърта го с лекота и без разтоварване . Според мен не се занимавай с глупости намери си един голям читав компресор от типа на УК 50 .

          • 4кв. 2830об. трифазен без никакъв проблем върти три зилови на 1200об. на компресорите.

            Коментар


            • Здравейте, намерих в един пункт този компресор. Доколкото разбрах е немски ДДР. Някой знае ли характеристиките му, дебит, обороти? Намират ли се части, ако се наложи нещо да се отремонтира?

              Коментар


              • Здравейте да попитам кой беше колегата който работеше в агромаркет мисля че беше за един компресор да го питам

                Коментар


                • Калоян Драгозов, с ник Dragozow

                  Коментар


                  • Здравейте, може ли малко помощ относно избор на компресор с цел пясъкосъруене?
                    Вих искал да се свържа с потребител sek. 1.,но не мога да му изпратя лично.
                    Бях е спрял на нов китайски 7.5 кв с дебит на входа 1150л. и бутилка 160л., но намерих обява за втора употреба УК-50 на ремарке и в базар намерих обява на човек който може да изработи гаражно изпълнение и иска само мотор и бутилка
                    ​​​https://m.bazar.bg/obiava-19234129/n...presor-1500-lv
                    И така прочетох доста във форума, но вече съм доста объркан и не искам да си дам парите за нещо което няма да ми върши работа или ще се окаже боклук, затова ако някой иска да помогне ще се радвам!

                    Коментар


                    • Тази глава от обявата 1500лв. ли струва? Този човек му попадам на обяви с баснословни цени на стари глави, боядисани точно с такава зеленикава боя, лустросани и на цена като нови. Не се занимавай със стари боклуци.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • I.Stoyanov
                        I.Stoyanov коментира
                        Редактиране на коментар
                        +1 пазарувай нещо ново. Поне има части и ще ти служи поне 5 години безпроблемно, само маслото да му сменяш. Тия боклуци от преди войната не си знаят годините, ремонтите, а части няма и ако нямаш струг, фреза и половин ремонтна работилница в комплект си е жива набутвация да го ползваш за каквото и да било.
                        Аз имам Chinook 640л на входа с 140л. бутилка. Работи сравнително тихо и без никакви драми. мотора който го върти е 3.5кв трифазен.

                    • Сигурен съм, че ако човек е грамотен и знае какво прави може да спретне добра машина която няма да отстъпва на купешките, но главата трябва да е нова. Тя е частта от компресора която най-натоварена и съответно най-се износва. Минах по този път сглобяване на 120л компресор. Първоначално с глава от скрап и накрая с АБАК. Ползвах го точно за песъкоструйка.....има тема за това в която съм писал.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X