Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте тази глава според вас може ли да е УК50 като е с различно-големи цилиндри точно като УК-25 Може ли HELP

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Това си е УК 25 . Голямото бутало е 100 мм ЗиЛ малкото си е правено за него .

  • Здравейте отново, някой да знае какъв Електромотор се изисква за компресор УК-100?
    Също така неговата бутилка 400л или 500л е?

    Ще ме улесните много с линкове за разни характеристики за този модел, модификации, от кои марки стават бутала и тн.

    БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ресивера е 600 литра . Мотори съм виждал заводски от 10 до 15 киловата . Буталата са пак 100 мм ЗиЛ но компресора е голям боклук . Нещо тая конструкция с 4 бутала в Главиница не можаха да я докарат да работи приемливо .

  • Един колега домъкна от някъде един такъв . Повися при мен пуснах го тук ама никой не пожела да го възкресява и накрая извадих каквото може за резервни части и останалото го засилих към вторичните . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_856052.jpg
Прегледи:1570
Размер:391.3 КБ
ID:6649633
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • Колегата където пита е това е компресор Раба . Преди много години сглобих един такъв на 90 литра газова бутилка . Толкова работа не е виждал нито един мой компресор . Преди точно 3 години на колегите от лазера в 9 блок на ТУ се скапа хубавия италянски компресор има няма един месец след като му изтече гаранцията и им дадох моя да закърпят положението . До ден днешен работи перфектно и им захранва машината . Само масло му доливат когато се сетят Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5707.JPG
Прегледи:1337
Размер:1.65 МБ
ID:6650275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6718.JPG
Прегледи:1334
Размер:948.4 КБ
ID:6650276
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • Здравейте да ви попитам коя глава да избера спрял съм се на Лакме ЛБ75 предимно но гледах и Абак Б6000 но Лакмето е на 800 об. а Абака 1400 об. коя ще е по добра ще се ползва предимно за гайковерт 1/2 и 3/4 и 1 цол и ако се наложи за пясъкоструене и то много рядко на дребни детайли имам бутилка 300л. и една 50л. мотора мисля 5.5 кв. главата ще работи на налягане вкл 6.5 изкл.8.5 атм.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          По принцип един компресор колкото на по ниски обороти работи толкова е по вероятно да живее по дълго .

      • Да така е но абака на всички глави са горе долу с такива обороти и мисля че е проектирана да работи на по високи обороти пък и абака е доста известна марка

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Преди да минем на винтови в производството при мен гърмяха поне по два на сезон без значение каква марка са .

        • Sasho286
          Sasho286 коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси за мнението аз ще го ползвам рядко 40-50 пъти в годината и винтов бях гледал но няма смисъл от винтов при мен.

      • Имай предвид, че в каталога на буталните обикновено дават входящия дебит (piston displacement), който е 30-35% по-нисък от реалния на изхода. Отделно е хубаво да вземеш по-голям от необходимия за да почива. В идеалния случай 50% нагоре. ABAC не са лоши...те правят главите на Ingersoll-Rand.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • Sasho286
          Sasho286 коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси да на изхода ще има около 500-600 л. Което мисля че ще ми е достатъчно а за почивката не е проблем аз ще го ползвам за собствени нужди за поддръжка на лични коли и камиони.

      • Имал съм Абак глава......никакви забележки. Вярно, че работи на по-високи обороти, но пък бързо качва налягане. Колкото по високообортна е главата толкова е по тиха.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • Sasho286
          Sasho286 коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси за инфото а как се получава това по бързо качване на налягане при положение че главите са със сходен дебит за минута не били трябвало да качват еднакво налягането за единица време

      • V-образните работят на по-ниски обороти и са по-тихи. 500 - 600 л/мин е Abac B6000, трябва и мотор 7,5HP(5.5 kW).

        Коментар


        • Sasho286
          Sasho286 коментира
          Редактиране на коментар
          Да аз в B6000 се бях загледал с 5.5 kw ще въртя главата гледам и Lacme LB 75 защото е с по ниски обороти и сходен дебит и си мисля че ще е по-надеждна поради факта че е 800 об. а Abac е 1400 но за Lacme няма много информация.

      • Нямам представа, френска марка са, не са голям производител и не са много известни тук. Ти имай предвид, че наскоро дойде една Oma с глава Abac за ремонт на главата в сервиза. Компресора е ползван на една шприц машина, работил е в оптимален режим и са му сменявали маслото редовно. Та бяхме го продали на клиента.... 2001 година. За това време беше сменил един пресостат за 100+ лв, сега такъв компресор струва почти 4 000 лв.

        Коментар


        • Sasho286
          Sasho286 коментира
          Редактиране на коментар
          Гледам руснаците ползват Lacme ще го обмисля но май ще е Abac мерси за информацията.


      • Някой използвал ли е Osaka HM-V-0.25 и има ли отзиви като качество как са?
        Бих взел и голямата глава Osaka HM-V-0.6, за да мога да ползвам и LVHP пистолет, но нямам трифазен ток, а тя едва ли ще завърти нормално с 2.2кв мотор.
        От както колегата sek.1 ми каза, ровя из олх и базар и само един човек ми излиза да продава Раба като по-горе. Иска и 180лв (и били свършили)... а попаднах на обява в олх за глави Osaka HM-V-0.25 - 109лв и Osaka HM-V-0.6 175лв...
        Замислям се, защото за стара глава, която не е ясно в какво състояние е (казва в отлично с-яние, но не отговори дали е ревизирана) 180лв ми се виждат много. Не знам дали съм прав?
        Ще я ползвам уикендите за боядисване на детайли и подобни неща. Пневматични инструменти - евентуално малките шлайфчета, че се врат на гадни места, където флекс не влиза; виброшлайф и подобни. Гайковерт и от сорта - не.

        Ако кажете, че не стават, ще търся Раба. Не е спешно, просто да попитам за Осаката.
        Замислил съм се и за ABAC B2800B (326l/min - реално 210l/min?) или Geko G80313 (400л/мин реални 260л/мин?) от онлайн машини... за тях отзиви?

        Пак казвам, не ми е спешно, особено зимата, защото се занимавам навън и на студено нямам какво да правя. Сега започвам да се уча и ЮМЗ-то още работи за дребни неща.
        Какво мислите? kalin09 ми показа неговия компресор и от там тръгнах да мисля за нова глава, да не е камионджийска...
        Търся оптимално цена/качество и здравина. Искам да взема една и да си я ползвам дълго и безпроблемно и да върши работа, а не да ходя по мъките.

        п.п. още нещо - зилова глава ~ колко л/мин е, че не намерих на първо търсене в темата, а помня, че имаше, но къде...

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Обикаляй по вторичните . Изпадат много неща .

      • Няколко човека до сега са ме послушали за тези камионджийски глави и ....не са сбъркали. Новата глава е по-добър вариант. Такава машина се прави за години напред. По добре е да се даде някой лев по-вече, но да стане добре. Колега, само не разбрах как ги определяш тези л/мин?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Специално главите на ЗиЛ и Раба са по здрави с пъти от всеки нов стационарен компресор от новите в този клас . При големите е същото . Главата на УК 50 тежи 70 килограма масивно изпълнение от стомана и чугун . Основния ремонт като части е стотина лева и един път направен като хората с нормално масло кара поне 20 години работа .
          Последно редактирано от sek.1; 01-11-20, 05:05.

      • По данните дадени в сайтовете -35% (нали дават вх. капацитет, не изходящ). Поне по-горе това се споменава.
        Линкове не пускам, защото нали не може.

        Примерно:
        Компресорна главa Geko G80313, 400л./мин., 2,2 kW
        Технически параметри:
        • Цилиндри: 2
        • Максимално налягане (bar): 8
        • Препоръчителна мощност на двигателя: 2,2 kW
        • Максимална смукателна мощност: 400 l / min
        • Максимална работоспособност: 250 l / min
        • За съдове под налягане: от 50 до 150 l
        • Тегло: 15 кг.
        Интересно при тази е, че не са дали обороти. Абака не ми харесва, че е толкова високо оборотна. Мотора ми е 2.2кв на 1450 об/мин и даже ще и дойдат малко малко при 1:1 шайби.
        Тази, която идва с нея е голяма и ще трябва да преправям или да сменям мотор, а не ми се иска.


        Коментар



        • За скромните в помпането - става и с малък ако си скрьндза или те мързи да си извадиш якия компресор.

          Компресор Viair 85P, гума 285/60/20 или 33ки, помпа от 20 PSI / 1.35 АТМ / до 50PSI / 3.45 АТМ / за около 2 минути на гума,по спецификации трябва да си нежен с това,като го сриташ обаче работи,5 кутии цигари струваше.



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94C64A46-E5B3-4D3F-AD88-0E623DED16E5.jpeg
Прегледи:970
Размер:374.9 КБ
ID:6664264
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Някой има ли идея тази глава каква е и дали си заслужава? Колко л/мин и какви обороти? Има ли части?


            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Това е трамваен компресор от старите трамваи . Навремето такива произвеждаше трамвайния завод . Много корав компресор е . Такъв поне двайсетина години захранваше с въздух нашето МС 032 като за всичките години ново масло не е виждал . Пресостата се скапа преди десетина години и оператора като го забравеше включен някъде на 12 - 13 атмосфери му избиваше маркуча . Имам поне два ткакива . Единя ми го дадоха за нов другия го заварих наследство в моите боклуци в ремонтната работилница на завода преди 30 години . Имам оригинален ресивер с който излизаха от завода ама пусто все време не остава да го събера .

            • valqk
              valqk коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря! А приблизително с какъв дебит е и на какви обороти работи?
              Последно редактирано от valqk; 12-11-20, 17:08.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              На око 700 - 800 оборота . Дебита никога не съм го смятал но не е малък . Тия дни като отворя главата на тоя за резервни части ще му видя диаметъра и хода на буталата .

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X