Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Отворът за тръбата е само един.Другите са отвори за проводника на захранването(това с външната резба) и заготовка за втори такъв.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от kudricio Преглед на мнение
      Здравейте, някой виждал ли е такъв компресор и знае ли с какви обороти трябва да се върти вала?
      Аз и идея си нямам какъв мотор да му подберем.
      Ще съм много благодарен, ако някой сподели нещо по въпроса!
      Този като го гледам е подобен на наще УК 100 те се въртят на около 500 оборота и двигателя им е 7.5 киловата на 380 волта по малките двустъпални УК 50 се въртят на около 750 оборото и са с двигател 4.5 киловата на 380 волта . На твоя много е вероятно шайбата да не е оригиналната обикновенно са доста по голями около 500 мм и напречниците са отляти така че да играят и ролята на вентилаторна перка за охлаждане не че сега не можеш да куплираш една перка примерно от Лада или друг автомобил както ги правя аз.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Компресор

        Аз нагласих клапанчетата, като го въртя на ръка почна да хълца. Намерих си един електромотор 3кв с 1440обр/мин, обаче немога да му намеря шайба за ремъка/ не трябва да е по голяма от 150мм/, рових из скраповете ама все не ми пасват. Оста е 28мм, трапеца мисля че беше 13мм.

        Коментар


        • До: Компресор

          Продаваш ли го? Иначе маи е руски ако табелката е оргинална,.
          но както казва колегата много прилича на стотак

          Коментар


          • До: Компресор

            Този утайник ще ми върше ли работа за конденза /компресора ще го ползвам за гуми предимно/, качил съм и снимки до къде съм я докарал, шайба намерих 150мм, оборотите ще ми паднат на 720, но така ще е, по голяма от 150мм немога да сложа, защото ще стане по голяма от ротора. Сега чакам стугаря да ми направи шайбата че да монтирам и мотора - и да му чуя гласа, пък да видим ще яде ли Асан баница
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Компресор

              Ще ти върши работа утайника.Смъкни оборотите още иначе ще прегрява главата.Предишната ми глава работеше точно на 720 об/мин и печеше яко.Тогава колегата sek.1 се разрови и се оказа, че трябва да се върти с 500 об/мин. и нещата се оправиха само, че ми падна дебита още(той и без това не ми вършеше работа и прибягнах до друго решение)
              П.п. махни този бойлер и измисли нещо друго за ресивър.
              Последно редактирано от dido uzunov; 16-02-10, 17:08.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • До: Компресор

                Утаителя е със стъклена чаша нали?
                А да немаш ядове с бойлера,направи му една проба ,пълен с вода,надуй на 12бара,и ако не се чуе ,е ок.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Я специалистите да казват от къде може се намери такъв компресор,тука питах разпитвах,ама никой си не слага главата в торбата да ми измъкне такъв,Инфото което имам ,е че има висок дебит и налягане,по размери не е много голям,не е повече от 50кг.Налягането с което работи е 20бара,бутилката е 800литра от УК серията.Този стои на камиона,и му захранва цялата система-спирачки на лебедката,и освен това е и хидроусилвател за другите дейности и разпределители-оператора стои на едно място и цъка много леко всички ръчки,.
                  Задвижва се на твърд привод,от редуктор който е закачен с къс кардан за раздатката на Краза.


                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Утайника е със съклена чаша, дебела е около 5мм. Ресивъра не е от бойлер, а от спирачната система на 4тонно ремарке от трактор /такава имам понеже се занимавам със земеделие/, работното налягане на нашия трактор е 4-6атм. Разбира се ще я тествам като направя всичко. А за оборотите, един колега каза около 1000 да ги глася, но за начало така ще пробвам на около 700, ако грее, ще стържа нова шайба. Благодаря за съветите, утре най-вероятно ще го завъртя пък да видим

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Абе много прилича на бойлер,защото те са с такъв галванизиран цвят,а и имат подобен фланец..колко литра е тая бутилка,около 60?
                      Тоя компресор изглежда бая голям,аз ифовия го ползвам за гуми

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        То цвета не е критерий, имаше по нея 40 видя боя, стъргал съм я ножа, а за фланеца - там едни клапани се закачат и едни чудеса... тях съм ги махнал и за да запуша дупката съм сложил една метална плочка, само трябва нипел да заваря. А за ресивъра - смятах го около 40литра излиза, нямам по голяма, а и мисля че ще ми върши работа, ако се наложи мога да сложа още една една такава
                        Последно редактирано от Lyudmil_Mitkov; 16-02-10, 19:33.

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Днес монтирах и ел. мотора , утре ще глася клапаните и да видим колко вятър ще направи , ако всичко е наред и остане време може и да го боядисам
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Lyudmil_Mitkov; 17-02-10, 21:46.

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Я специалистите да казват от къде може се намери такъв компресор,тука питах разпитвах,ама никой си не слага главата в торбата да ми измъкне такъв,Инфото което имам ,е че има висок дебит и налягане,по размери не е много голям,не е повече от 50кг.Налягането с което работи е 20бара,бутилката е 800литра от УК серията.Този стои на камиона,и му захранва цялата система-спирачки на лебедката,и освен това е и хидроусилвател за другите дейности и разпределители-оператора стои на едно място и цъка много леко всички ръчки,.
                            Задвижва се на твърд привод,от редуктор който е закачен с къс кардан за раздатката на Краза.


                            Този е като моя, но не е v-образен. Ще го направя на 500 оборота, но незнам какжо масло да му долея?

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Подкарах машината, клапани наслагах, манометър и т.н, но вдигнах до 5.5атм само и до там. Проблема излезе от сегментите, надува ми картера, и като извадих от буталото и сложих в цилиндъра само сегмента, между двата края му има луфт от около 3мм, което е доста. Сега ще търся сегменти и продължавам с целта Но къде да търся е въпроса ?
                              А иначе тези 5.5 атм ги направи за 2 минути.

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Не си писал от къде си? На Ботевградско шосе има едно магазинче само за бутала и сегменти. Ако го нямат ще ти го направят по размер.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X