Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Здравейте,да се включа и аз в темата.Колега sparow справи ли се с налягането в картера на ифовия компресор или се отказа от него, ако да как.Друг въпрос който имам каква може да е причината да неще да вдигне повече от 2 - 2.5 атм.(сегменти,клапани или др.).Това е за сега за ифовия.Имам и един зилов още незнам в какво състояние е , но вече имам въпроси.Първо какво използвате за капак на картера,докъде се пълни с масло и от къде се купуват части.

    Коментар


    • До: Компресор

      Компресора си работи,настроил съм го на 10атм. и няма ядове.Помнах един експериментален да му правя отворен картер,ама така стои...а на моя съм му сложил 4шини на семерината и си е подналягане картера.
      Да не вдига налягане, вероятно сегментите са прецакани,виж и клапаните,че са негодни.
      Зиловия има повече дебит,неговия картер колегата sek.1 ги прави много добре-прави разширителен съд, с дупка отгоре,зиловия събира около 6-700мл. масло,моя не съм го засичал ама 2такламита пълни догоре му слагам,ако е много го изхвърля.

      Коментар


      • До: Компресор

        А ифовия до пробката ли се пълни?Другото за което се сетих да питам е има ли значение в каква посока върти.Не разбрах за семеринга как си го направил,ако може по подробно обяснение или най-добре снимки.Аз вчера пробвах с един маркуч около метър(навит на спирала)забоден в пробката и на ниво над картера и до около 2,5 атм. не изхвърля масло за по натам незнам.

        Коментар


        • До: Компресор

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Компресора си работи,настроил съм го на 10атм. и няма ядове.Помнах един експериментален да му правя отворен картер,ама така стои...а на моя съм му сложил 4шини на семерината и си е подналягане картера.
          Да не вдига налягане, вероятно сегментите са прецакани,виж и клапаните,че са негодни.
          Зиловия има повече дебит,неговия картер колегата sek.1 ги прави много добре-прави разширителен съд, с дупка отгоре,зиловия събира около 6-700мл. масло,моя не съм го засичал ама 2такламита пълни догоре му слагам,ако е много го изхвърля.

          Пратил съм снимки на абв-то ти.

          Коментар


          • До: Компресор

            те са 2пробки са точене и централното. На моя съм продупчил на около 20мм под главата една дупка с едно болтче,ама нема време да го завърша и за сега си работи добре.
            Семерината при над 2атм- в картера излита,затова на 4те болта слагаш по една шина до семеринката да я държат,.Разрови по назад,сложил съм снимка.
            Незнам до колко се пълни ама ако имаш предвид пробката отзад,със сигурност не,трябва да се напълни до нивото на биелния лагер

            Коментар


            • До: Компресор

              При мен са три пробки,една централна за източване и по една от всяка страна за наливане.Благодаря за отговорите.Ако се сетя още нещо ще пиша.Весело посрещане на новата година на всички.

              Коментар


              • До: Компресор

                Няма проблеми.Весело посрещане..
                Ето снимките,ама тоя компресор изобщо не от ифа,виждал ли си ифов?
                Това е фабрична глава,вероятно на ОМА или АБАК.




                Коментар


                • До: Компресор

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Няма проблеми.Весело посрещане..
                  Ето снимките,ама тоя компресор изобщо не от ифа,виждал ли си ифов?
                  Това е фабрична глава,вероятно на ОМА или АБАК.
                  Охоооо, почти като моя компресор
                  Заедно със зеления паралено свързани захранват пясъкоструйката.
                  Прикачени файлове
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Малко си се объркал и по-точно аз съм те подвел, с по-горния ми цитат
                    Това е компресорчето с глава ОМА май беше 326л/минута. От 0 до 8 бара качва за по-малко от 4 минути. Бутилката е 120литра.

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Няма проблеми.Весело посрещане.
                      Много подходящо място за намеса.
                      А с мен има ли проблеми?
                      Иначе - весело посрещане!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        И с тебе няма,качил съм снимки по назад.Имам вече всички чаркове,само мотора чакам,но ще дойде към средата на януари,ако не измислиме начин за транспорт от Русе....Нали не си на зор.?

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          До 31 март няма проблем.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Ок,обещавам да има компенсация за забавянето,ако минаваш насам се обаждай да компенсираме на масата

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                              Малко си се объркал и по-точно аз съм те подвел, с по-горния ми цитат
                              Това е компресорчето с глава ОМА май беше 326л/минута. От 0 до 8 бара качва за по-малко от 4 минути. Бутилката е 120литра.
                              Имам същата глава,като че ли с малко по-големи бутала, дават я 540 литра някъде... на какви обороти я въртиш, защото не мога да открия информация

                              Мотора е 2890 оборота 3 кв. монофазен 4 конски сили
                              ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                По книга и дават 1000-1400об/мин. колкото по голям дебит -по бавно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X