Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Или капачката трябва да е хлабава или и дупчиш в страни един отвор 3-4 мм . На капачката трябва да има отражател един болт с някаква шайба който да слиза някъде до средата та маслото което изкача от отвора да се удря в него и да се връща в казанчето . При изправна глава едни 200 - 250 литра ги имаш гарантирани неограничено дълго време . Руснаците му дават номинални обороти 2000 максимални 2500 но това с водно охлаждане . Поне на мене дебита с подходящ ресивер 50 - 60 литра винаги ми е стигал за нормално боядисване на кола с чешки пистолет .
    Последно редактирано от sek.1; 06-01-14, 05:05.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      По спомени на Зил-ов компресор му даваха 210литра при 2000об/мин, но това качен на камиона с вързано маслено налягане и водно охлаждане, смятай сам колко трябва да го развъртиш за дебита който ти трябва.

      Коментар


      • От: Компресор

        Много благодаря за отговорите ще видя какво ще стане с картера днес и ще качвам снимки как вървят нещата . Компресора няма да се ползва професионално а за любителски нужди на село. Не мисля да боядисвам с него но задължително ще пробвам ( предния капак на колата ми е за боядисване ) . А разширителното казанче за маслото нещо такова ли трябва да представлява или не съм разбрал правилно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:12.8 КБ
ID:5551354

        Коментар


        • От: Компресор

          Точно нещо такова .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Точно нещо такова .
            Идеално днес тези дни имам малко работа до края на седмицата ще издялам картера за главата и продължавам напред. Само ми липсва ремъчната шайба на главата. Никой ли не продава ????

            Коментар


            • От: Компресор

              Преди време в продавалника имаше доста, пусни една обява може да се намери.

              Коментар


              • От: Компресор

                Намерих този компресор на вторични, но не знам от какво е. Някой има ли идея от какво е бил свален? Разполагам само с тази снимка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0394.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5551674

                Коментар


                • От: Компресор

                  От ифов компресор също ще стане шайбата

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Нещо са кът в момента. Намерих едни шайби дето с малко преработка ще станат но оборотите на главата ще бъдат около 1750об/мин струват ми се малко много . Но повече ме притеснява , че двигателя ми е 1.1кВ монофазен 2890об/мин и не знам дали ще върти главата . Другото , което имам налично в гаража са две шайби за пистов ремък от Фиат Пунто. Едната от динамото с диаметър 62мм и другата от водната помпа с диаметър между 140мм при тях оборотите ще са около 125ооб/мин . Какво бихте избрали вие?
                    Последно редактирано от bascho; 08-01-14, 15:30.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Аз преди време вземах една захотовка от скрапа с диаметър Ф135 точно за да си правя шайби, но много тръдно се разрязва. Направил съм си 2 шайби от нея и имам още една да правя. Излиза доста скъпо направата на една шайба. То на автоматична ножовка само да я отрежат е 10-тина лева. И при мене излиза толкова и половин ден загубен.
                      Другото, което трябва да се съобрази че за трапецовиден ремък е хубаво да е по-голям диаметъра на шайбите, особенно когато е и по-дебел ремъка. Аз слагам малка шайба поне Ф70. Веднъж пробвах да сложа по-малка за да намаля оборотите, но се оказа че буксува ремъка.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Имам зилов компресор, който в момента го въртя с мотор 0,750W 2890 об/мин. Тръгва без проблем при 10 атмосфери така, че не виждам повод да се притесняваш твоя като е 1 кв.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Днес се сдобих с един компресор от ЗиЛ, който изглежда като на колегата bascho Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20131227_010.jpg
Прегледи:3
Размер:93.4 КБ
ID:5551815
                          Питането ми е на тази глава от къде трябва да се налива маслото, понеже аз видях само един отвор и към него видях че се свързва разширителното казанче за маслотоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0021.jpg
Прегледи:1
Размер:255.2 КБ
ID:5551838
                          , а в темата прочетох че от него много бавно се налива маслото? Трябва ли да се прави допълнителна пробка в картера и ако да къде?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Ами за буксуване на ремъка не се бях замислял , но не е изключено ако използвам малките шайби, защото шайбата на ел. двигателя е 46мм а на компресора имам една 74мм но там едно , че оборотите отиват близо 1800 второ, че не знам дали 1.1кВ двигател ще върти компресора от ЗиЛ и трето , че ремъка може да буксува . Утре ще видя какъв ремък ще изровя и вторичните ще обиколя и ще реша какво ще правя

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Аз ифофия компресор го въртях с една доста голяма шайба. Електромотора ми е 930 оборота и приблизително за да е 1:1 сложих такава шайба като оригиналната. Не постигнах голяма разлика с дебита и бутилката вместо за 2 мин я пълни за 1,5 мин. Нямах пресостат на компресора и такъв му сложих и започнах да боядисвам. Разбрах че няма да стане и извадих другия компресор. Вързах ги двата да работят заедно. Дебита ми стана достатъчен. Върнах старата шайба около 70мм и установих че при пускане под налягане над 6 атм пробуксува ремъка и тръгва. Обаче дойде момент в който ремъка се износи и сега само боксъва. Трябва да се разтовари налягането и да тръгне. Сложих шайба 82мм и положението се оправи. Имам сега задоволително пълненене на бутилката и ремъците ми не буксуват.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Така да се включа пак. Намерих две 4мм железни плочи и направих от тях картер. Едната изрязах с формата на дъното на блока на компресора и ще се използва като дистанционен фланец между долния край на блока на компресорната глава и цялата плоча, която ще го запуши. Идеята ми за мазане беше да сваля болтовете на черупките на биелите мисля , че са за ключ 10мм и да пробия в тях отвори с дълбочина 1мм и диаметър 4мм или 5мм нещо такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mazane.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5552056. Проблема ми дойде , че не можах да изкарам болтовете. Като развия гайките в долния край и сваля долната черупка болта излиза малко и спира някъде. Има ли някаква тънкост при свалянето на болтовете ?

                                А за пробка аз мисля по средата на дъното на компресорната глава да направя пробка за наливане и източване на маслото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X