Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте колеги съфорумци!В търсене на информация попаднох на темата случайно и предварително Ви моля за извинение ако допусна новобрански грешки.Все още не съм прочел всичко така че е възможно отговорите на въпросите които ме вълнуват да са вече дадени!Причината да съм тук е "уредба компресорна 25куб.м на час" или УК-25.Сблъсках се тоя китук и реших да видя за какво иде реч.Първите впечатления(визуални) от компресора не са добри груба недодялана машина лъхаща на социалистически реализъм сътворен в час по трудово.Единственото предимство наследено от соца е теглото на което би се зарадвал всеки скрападжия.Реших да проверя машината преди да я отворя(естествено не без масло) с 4кв трифазен 1500 об. свързан в "звезда" мотор.Работи тихо вдигна около 0.5мпа за около 10 мин(ресивера е около 100 л),степените почнаха да загряват леко и равномерно и повече не вдига.Започнах да разглобявам;клапаните"гениално" измислени и още по "ГГениално" направени;буталото на 1-ва степен в ГМТ е с около 2 см !!! под нивото на клапаната плоча(огромно мъртво пространство);2-ра степен счупени пластини,износени сегменти.Сега разбирам защо тоя дето ми даде компресора казваше че с 3 кв мотор върви без проблеми!Енергийна ефективност от педесете на миналия век!Въпросите ми засега към разбиращите са:Оригинално ли първата степен е с такова мъртво пространство или е сложена по-къса биела,по-дълга риза или евентуално неправилно обработен картер?Защо основния лагер на коляновия вал(вътрешния) е ролков самонагаждащ (с буренца),не става ли с цилиндрични тела?Относно смазването на външния основен лагер(съчмен) така организирано ми се вижда бедно,не е ли по добре лагера да е с метални щитове(2Z) и запълнен с грес?Някаква информация за нови сегменти на 2-ра степен,от къде,евентуално от какво?Засега това е от мен!

    Коментар


    • От: Компресор

      Днеска на стария и верен ифов компресор поставих вентилатор от москвич 2140 (такава имах в наличност). Преди компресора пареше и не можеше да се пипне. Не съм имал ядове до сега, но днеска след работа на компресора около половин час, се държеше с ръка главата. След като спре да се върти компресора и перката съответно, започва бавно да се нагрява главата, но е чувствителна разликата. Препоръчвам на всеки да си сложи вентилатор за обдухване.

      Коментар


      • От: Компресор

        Здряавейте, с моя кютюк я докарах до под крушата. Сложих му двигател за проба и установих, че работи нормално, но само двигател 2,2кВ успя да го разварти когато е достигнал максимално налягане. Двигателя за пробата взех от приятел. Но за втора употреба такъв ми търсят 230лв, а компресора не се знае до кога ще изкара, отделно че е толкова шумен, че чак на две пресечки се слушаше . Това ме навежда на мисълтта да си го връщам там от където съм го взел . И загледах това . Май за хоби цели ще ми върши работа дълго време. Въпросът ми е дали наистина е Метабо и дали е що годе прилично или е поредния китаец.
        Другото компресорче е това.
        Разликата е в ресивера Метабото (3годишна гаранция) е - 24л, а другия е 50л. Ще го ползвам главно за някой гайковерт и пръскане чат пат

        Поздрави !
        Последно редактирано от I.Stoyanov; 09-07-13, 17:14.

        Коментар


        • От: Компресор

          Електромотор може да си намериш на прилична цена. Аз миналата година си купих 3 фазен 4кв за 100лв. Един познат продаваше чисто нови електромотори и по спомен 1,5кв монофазен го даваше за 200лв. Търси по-обстойно и ще намериш. Аз на моите компресори ползвам трифазни 1,1кв. ТРъгват без проблеми на 8 атм. Вярно е че са шумни, но пък според мене са доста по-надеждни от предлаганите за хоби нужди по пазара.

          Коментар


          • От: Компресор

            Честно да ти кажа не ми се занимава да го събирам, най много да го ползвам 5 пъти в годината. Ма ще помисля. Ако намеря сносен мотор
            Метабото много ми допадна, най -вече с това че е лек. А моя кютюк тежи 3 пъти повече безбутилка!

            Коментар


            • От: Компресор

              Май няма много "амтивисти" в темата, ма да попитам. Днес дано ми остане време да накача кютука и да видя окончателно как работи. Въпросът ми е, че шайбата на компресорната глава е около 32-34 см. А на електродвигателя е 10см. При полужение, че двигателя е 2890 оборота, а максималните за компресора са 500. Пропорцията е 29/5 или 5,8 пъти оборотите на двигателя са по-големи от нужните за компресора. Същата ли е пропорцията за големините на шайбите ? Ако шайбата на компресора е по-голяма от тази на двигателя с 5,8 пъти (33см) то тази на двигателя трябва да е 5,6см в диаметър или бъркам

              Коментар


              • От: Компресор

                Все пак не го хвърляй на скрапа. Ако го събереш ще имаш по-добър компресор от тези, които се предлагат на пазара. Аз ползвам предимно ифовия компресор и съм много доволен от него. Боядисва без никакви проблеми. Сложих перка от москвич и сега чувствително по-малко се нагрява компресора. За електромотор ти препоръчвам да ходиш по битаците и да търсиш. Като намериш се пазариш като циганка докато не се спазарите.
                Цената на много машини на пазара са доста ниски, но пък и качеството им е за такава цена. Така се унищожи и цялото ни производство.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Вчера си сглобих целия компресор. Главата е от ЗИЛ, а ел. мотора е 0,750W. За мое учудване мотора си работи нормално, не грее и даже тръгва под налягане 10 атм. Остава ми да му сложа един пресостат и влагоуловител.
                  Според вас нормално ли е да пълни 60 литрова бутилка за 3 минути на 6 атм? Компресора се върти с около 1000 оборота.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте . Разполагам с 2 глави ( зил 131 ) , задвижвани от 1 мотор 2.2 KW моно (заедно) . Понякога срещат трудност при стартиране (при нулево налягане) / друг път не ? Размонтирах мотора , носих го на стенд и ми казаха ,че е ОК . Сложих мотор 1.1 моно на мястото на 2.2 Кв. Монтирах същата шайба от 2.2 кв , с разликата ,че задвижвам само едната глава . И О чудо . Тръгва, спира когато и наредя . От къде идва проблема ?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                      Здравейте . Разполагам с 2 глави ( зил 131 ) , задвижвани от 1 мотор 2.2 KW моно (заедно) . Понякога срещат трудност при стартиране (при нулево налягане) / друг път не ? Размонтирах мотора , носих го на стенд и ми казаха ,че е ОК . Сложих мотор 1.1 моно на мястото на 2.2 Кв. Монтирах същата шайба от 2.2 кв , с разликата ,че задвижвам само едната глава . И О чудо . Тръгва, спира когато и наредя . От къде идва проблема ?
                      Дай някакви снимки на задвижването на двете глави. С еднин ремък ли ги задвижваш или с два. Може да е несъосно нещо. Другото което се сещам е да се оказват буталата в някакво положение при което е трудно развъртането, още повече че мотора ти е монофазен и си иска пускова намотка. Аз имам една водна помпа. Елетромотора и е монофазен. без вода си тръгва, а като се монтира да смуче не иска да тръгне. Правихме опити за пускане с необезвъздушена система и при работещ мотор да обезвъздушим. Мотора си работи по този начин, но много трудно се обезвъздушава и все остава предполагам въздух, за това и няма нужния дебит на водата.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от petiaka Преглед на мнение
                        Вчера си сглобих целия компресор. Главата е от ЗИЛ, а ел. мотора е 0,750W. За мое учудване мотора си работи нормално, не грее и даже тръгва под налягане 10 атм. Остава ми да му сложа един пресостат и влагоуловител.
                        Според вас нормално ли е да пълни 60 литрова бутилка за 3 минути на 6 атм? Компресора се върти с около 1000 оборота.
                        Значи дебита му е 120л/мин.
                        На моят е 140, ама си духа в маслото.
                        Зависи и от оборотите, при мен май по-бързо се върти.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          При дебит по-малък от 240-250 л/мин. става само за продухване със сгъстен въздух или за работа с аерограф. ВЕрвайте ми, пробвано е! Въртял съм го с ~ 1400об. Изкарваше 220-230литра и плюваше масло като сондьор на нефтена платформа. Бях му спретнал маслоуловител, който си му е жизненонеобходим. С триста зора захранваше конвенционална "SATA".
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Значи дебита му е 120л/мин.
                            На моят е 140, ама си духа в маслото.
                            Зависи и от оборотите, при мен май по-бързо се върти.
                            Той и моя си духа непрекъснато от картера. Може би при мен се дължи на това, че сегментите са ми нови и още не са се напаснали. Направих грешка, че не минах новите клапани с водна шкурка и сигурно не уплътняват добре.
                            Колко е нормалния дебит на зиловите компресори при 1000-1500 оборота.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от petiaka Преглед на мнение
                              Той и моя си духа непрекъснато от картера. Може би при мен се дължи на това, че сегментите са ми нови и още не са се напаснали. Направих грешка, че не минах новите клапани с водна шкурка и сигурно не уплътняват добре.
                              Колко е нормалния дебит на зиловите компресори при 1000-1500 оборота.
                              Колега, то ако всичко уплътняваше перфектно и нямаше никакви загуби, нямаше да има дебит на входа и дебит на изхода, който е с около 30-40% по-нисък. Умишлено търговците споменават само дебита на всмукване, та дано някой недотам запознат с нещата да клъвне и да купи нещо. Ако искаш да ползваш ОБИКНОВЕН пистолет за боядисване ти трябва още една глава. За бояджийски пистолет HVLP ти трябва дебит от 400литра нагоре. А дебита на зиловата глава при 1000 и при 1500 об е много различен, но за кратко ако не му осигуриш течаща вода за охлаждането. Строшил съм 3 такива глави от чисто нови и знам за какво иде реч.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Въобще не е трудно да се сложи радиатор, а охлаждането става на термосифонен принцип. Няма нужда да хабиш водата от чешмата и тя е с пари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X