Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Режи си я от клингерит между един и два милиметра и нямаш проблеми . Тъкмо като свалиш главата ще изхвърлиш двете осички и пружината на разтоварващата система . Те се изхвърлят защото зиловите компресори имат една детска болест от маслото по някога залепват клапанчетата и се налага с една тел да бръкнеш и да ги отлепиш .
    Аха разбрах тези дни ще свърша тази работа. Само не разбрах кои болтове държат главата. Тези многото за ключ 12 или тези двата големите отгоре по средата на всеки цилиндър?

    Коментар


    • От: Компресор

      Тези големите държат изпускателните клапани
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        А така и така ще свалям главата чел съм че клапаните са евтини къде да ги търся обаче ?

        Коментар


        • От: Компресор

          В магазините за авточасти за товарни автомобили . Клапанчетата ако са вкопани можеш да ги пришлайфаш .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            В магазините за авточасти за товарни автомобили . Клапанчетата ако са вкопани можеш да ги пришлайфаш .
            Прешлайфат се леглата ако е необходимо,клапанчетата се обръщат(ако не е правено вече).
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Компресор

              Ако са работили много и пружините са се вкопали .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Компресор

                здравейте сдобих се със следното от продавалник ГЛАВА ЗА КОМПРЕСОР GIS GS 9Пройзводителност 240 л/мин.Обороти 2850об.Налягане 8 barГлавата е коаксиална с изгорял двигател.Може да се сложи шайба и да се ползва с външен двигател.Почти не е работила. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5558546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5558547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5558548 та интересува ме дали ще се получи така както е описал собственика сас шаиба на оста на мотора или да тарся някой стругар да вадим мотора и да побалгаряваме.Мисля че с цена като на зилов компресор характеристиките и са по-добри и си заслужава 50-те лева

                Коментар


                • От: Компресор

                  Колеги да попитам за малко помощ.Правя компресор от ИФА на който е монтирана ремъчна шайба 250мм,поръчал съм си електромотор 2850оборота та въпроса ми е:
                  компресора пише че е на 2000обороти с поставена шайба 250мм,мотора е 2850оборота а каква трябва да е шайбата че немога нещо да си я изчисля?Предварително ви благодаря.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Според мен по-добре да се махне мотора, но ще трябва да се мисли за някакъв фланец с отвор за оста . Обаче ме притеснява , че двигателя е изгорял. Дали всичко с двигателя е наред. Другото което ми прави впечатление е, че това глава с двигател от китайски компресор. Повечето са с тефлонови сегменти и ме притеснява щом е изгорял ел.двигателя да не е от претоварване да е прегрял компресора и да са заминали и сегментите
                    А при цена на цялото изделие за 200 лева и цена на двигател втора ръка около 150 лева за монофазен ми се ст. руват много 50лв. Освен ако не ти се занимава да разколачиш ел.двигателя и да го върнеш на вторични . Трябва да има 20лв в него ако е читав . Но щом си решил да правиш нещо действай и питай. Аз доста въпроси зададох , доста грешки направих . Но при последния тест днес компресор от зил с двигател 1.1кВ монофазен от 0 до 8.5 атмосфери не му отне повече от 4 минути. Лятото ако е необходимо ще се сдобие и с водно охлаждане
                    Последно редактирано от bascho; 29-01-14, 21:10.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Аз не съм сигурен, че оригиналната конструкция е оразмерена(ако изобщо е оразмерявана де) за някакви радиални натоварвания. Ако си от София, може да провериш в бившия техникум "Киров" на Овча купел, дали още пренавиват двигатели. Преди имаше много кадърни майстори, които се захващаха с всичко.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Колега имам същия компресор и го направих с твърда връзка между мотора и главата и да ти кажа не върши работа,много шум за нищо работа.Мислих да слагам шайба но като му гледам изпълнението на главата прецених че няма да издържи на опъна на ремъка.Според мене си се набутал с 50лв.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от milen-kiro Преглед на мнение
                          Колеги да попитам за малко помощ.Правя компресор от ИФА на който е монтирана ремъчна шайба 250мм,поръчал съм си електромотор 2850оборота та въпроса ми е:
                          компресора пише че е на 2000обороти с поставена шайба 250мм,мотора е 2850оборота а каква трябва да е шайбата че немога нещо да си я изчисля?Предварително ви благодаря.

                          (диаметъра на шайбата на мотора)х(оборотите на двигателя)=(оборотите които искаш да се върти компресора)х(диаметъра на шайбата на мотора). Но 2000 оборота ми се струват много и предполагам , че това са максималните на които трябва да работи глава. Аз направих един със глава от ЗиЛ въртя го с 80мм шайба на мотора и 240мм шайба на компресора. Двигателя ли ме е 1,1кВ 2980об/мин. Няма проблем стига от 0атм до 8.5атм за около 4минути. А двата компресора са долу горе един и същи клас. Ако двигателя ти е 1.1кВ според мен недей му слага шаиба по-голяма от 110-120мм при което ще имаш около 1300об/мин на главата, но трябва да видиш как ще се развърта електродвигателя и ако се мъчи да намалиш шайбата , за да не го изгориш. Ако мотора ти е 2.2кВ спокойно може да му сложиш 120мм шайба според мен , но това ако гониш максимален дебит. Иначе 80-100мм шайба на мотора при оборотите му които си написал мисля , че е добре.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Така да покажа и моето творение остана да му се монтират едни колелца и въздушен филтър но по-нататък, че идва време за почивка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140131_005.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5559114 Има си всичко пресостат, разтоварване,манометър за налягането в бутилката, маслоулавител на изхода и редуцир вентил с настройка на изходящото налягане. След като го пуснах от празна бутилка до 6 атмосфери ( така съм настроил пресостата ) 50 литра бутилка я напълни за 1 минута и 48 секунди по хронометър. Това с двигател 1.1кВ 2980 оборота и шайби 80мм на електродвигателя и 240мм на компресора. Обаче има нещо което ме притеснява. Разширителния ми съд за маслото е 100 милилитра но дакото компресора поработи 2 минути се напълни до тук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140131_004.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5559115 а вътре в маслото има малко въздух Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140131_003.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5559116 . Това нормално ли е. Да му сложа ли по голям разширителен съд ?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от mavryt4o Преглед на мнение
                              здравейте сдобих се със следното от продавалник ГЛАВА ЗА КОМПРЕСОР GIS GS 9Пройзводителност 240 л/мин.Обороти 2850об.Налягане 8 barГлавата е коаксиална с изгорял двигател.Може да се сложи шайба и да се ползва с външен двигател.Почти не е работила. [ATTACH=CONFIG]675669[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]675670[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]675671[/ATTACH] та интересува ме дали ще се получи така както е описал собственика сас шаиба на оста на мотора или да тарся някой стругар да вадим мотора и да побалгаряваме.Мисля че с цена като на зилов компресор характеристиките и са по-добри и си заслужава 50-те лева
                              Като гледам е изсечен, но ако си стоят жиците(проводника в каналите) могат да ти го пренавият.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Въпроса е дали си заслужава . Тези компресори нови струват по 150-200 лева .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X