Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Аз ифофия компресор го въртях с една доста голяма шайба. Електромотора ми е 930 оборота и приблизително за да е 1:1 сложих такава шайба като оригиналната. Не постигнах голяма разлика с дебита и бутилката вместо за 2 мин я пълни за 1,5 мин. Нямах пресостат на компресора и такъв му сложих и започнах да боядисвам. Разбрах че няма да стане и извадих другия компресор. Вързах ги двата да работят заедно. Дебита ми стана достатъчен. Върнах старата шайба около 70мм и установих че при пускане под налягане над 6 атм пробуксува ремъка и тръгва. Обаче дойде момент в който ремъка се износи и сега само боксъва. Трябва да се разтовари налягането и да тръгне. Сложих шайба 82мм и положението се оправи. Имам сега задоволително пълненене на бутилката и ремъците ми не буксуват.
    Имаше някакви зависимости от диаметър и широчина на трапецовиден ремък, които трябва да се спазват, за да не буксува ремъка ама не мога да цитирам по памет.....

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте на всички досега за включване и изключване на компресора използвах такъв датчик Натиснете снимката за да я уголемите

Име:datchik.jpg
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5552685 Него не можеш да го настройвам на 8 атмосфери прекъсва контакта между двете клеми, при 6 атмосфери контакта между двете клеми се появява. Имам един такъв Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140112_004.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5552686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140112_005.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5552687 . Въпроса ми е как се свързва пневматичната част. Този централния отвор от долна страна на втората снимка предполагам се връзва на възвратния клапан преди бутилката. Освен отвора на първата снимка има още два такива (едни огледално на този който се вижда и един между тях на късата страна) . На единия отвор ще свържа главата , но за какво са другите два ( да отбележа , че и четирите отвора са си свързани и един да има не запушен въздуха ще излиза от там и няма да влиза в бутилката където му е мястото )? Чел съм също така , че тези пресостати имат и функция да разтоварят магистралата когато достигнат дадено налягане и спрат захранването на ел. мотора. От къде става това разтоварване?

      Коментар


      • От: Компресор

        Това е стандартен пресостат за компресор . Четирипътника е абсолютно равнозначен на него обикновено отдолу се подава налягане от ресивера а на другите вход/изходи можеш да вържеш манометър ; балансьор или да ги затапиш . Резбата обикновено е цолова 1/4 продават се и готови тапички . Разтоварването се връзва на малкия вход който е между кабелните входове там като го гледам е за леща и медна тръбичка но може да е и за едни особени пластмасови тръбички . Регулирането на колко да включи/изключи става от вътре като свалиш капака ще го видиш то е с означения + - . Лошото е че са със заводски зададен хистерезис обикновено 2 атмосфери .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Ето ти и нагледно снимка как се нареждат нещата в четирите отвора на пресостата

          1. Долния отвор за бутилката
          2. Левия за предпазния клапан
          3. Десния за редуцил вентил
          4.Централния отвор за манометър
          5. Малкото отворче 1/8 се свързва с възвратния клапан спрямо медна тръбикка или маркуче

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5552738

          Коментар


          • От: Компресор

            Благодаря долу горе ми стана ясно само разтоварването малко не ми е ясно , но като отворя пресостата за да вържа кабелите ще разгледам може да ми се проясни . Днес навързах почти всичко ама ударих на камък с монтирането на главата ( нямам фреза да си направя отвори на планките така , че да мога да си натягам ремъка , но сряда ще си закарам планките да ми ги направят ) . Монтирам главата и съм готов за тест. Трябва да и налея масло обаче. Разбрах , че събира 600-700 милилитра . Ще налея 700 но въпроса е има ли значение какво . Имам някакво 10W40 , не знам за дизел или за бензин дали ще свърши работа?

            Коментар


            • От: Компресор

              Пробиваш два отвора, прорязваш между отворите с ъглошлайф и става канал, малко тръкваш с пилата и си готов.
              Ето една снимка вижда се част от канала.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kkk.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5554137
              Последно редактирано от 1georgi; 13-01-14, 18:30.

              Коментар


              • От: Компресор

                Това с дупките и флекса ясно но ще ги направя на фреза , за да стане по готино а относно маслото това 10W40 на I.G.A.T дали е подходящо?

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  ..... а относно маслото това 10W40 на I.G.A.T дали е подходящо?.....
                  Всяко 10W40 става . Включително и на Пристаойл.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Днес завърших с последните приготовления . Двигателя е монтиран,планките по които ще се движи главата също за заварени където трябва , налях 700мл масло IGAT 10W40 ,утре трябва да прикапя една планка за да мога да опъвам ремъка и ще тествам. Ще кача снимки и ще пиша какъв е резултата .
                    А да сложих една медна тръбичка 6мм за разтоварване, обаче когато духна слабо в тръбичката въздуха си излиза без проблемно. Когато духна рязко и силно въздуха излиза все по трудно, та предполагам ,че като го закача към компресора всичко ще е наред. Дали съм прав ?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Значи днес навързах всичко но резултата беше далеч от това , което се очакваше . Значи като го пуснах и самия компресор не се върти като хората рязко падат оборотите на двигателя когато върти на празен ход и когато е със закачен компресор. Шайбата на двигателя е 40мм а на компресора е 76мм Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140117_001.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5554856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140117_002.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5554857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140117_003.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5554858 . Когато пуснах компресора стигна до 2 атмосфери и спира направо двигателя . Пробвах да натегна или отпусна ремъка но резултат нямаше. Забелязах , че много грее щепсела и двигателя беше загрял.
                      Въпросите са следните. Има ли значение посоката на въртене на компресора в момента се върти по часовниковата стрелка. Не съм разглобявал компресора, но изглеждаше обслужен. Видимо нямаше хлабини и луфтове. Проверих доколко са притегнати черупките на биелите всичко беше 6 точки. Когато пробвам да го въртя на ръка се върти доста трудно но се върти . Давайте съвети
                      Последно редактирано от bascho; 17-01-14, 14:35.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        При тази схема твоя компресор се върти с около 1500 оборота, което е много първо за компресора, а после и за ел. двигателя, не прави опити с двигател 1.1 кВт, защото ще го изгориш. Според мен монофазен двигател трябва да е най-малко 2.2 кВт, при около 1000-1200 оборота на компресора. Имам такава самоделка и я бях направил с шайба 260мм на компресора и 100мм на двигателя и с 1.1 двигател определено се мъчеше след 6атм., така че си трябва по мощен двигетел, дори да направиш разтоварване при тръгването!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Благодаря за отговора надявах се да е или посока на въртене или шайба . Утре съм на работа, но неделя ще взема една оригинална шайба от зилов компресор и ще пробвам с нея. Тук идва проблема , че ще са ми много ниски оборотите на главата около 460. Ако някой е въртял такава глава с 1.1кВ двигател монофазен нека каже с какви шайби за да мога да си направя шайба на стругар за мотора , че с оригиналната шайба 250мм и тази на мотора ми 40мм съотношението е 6 към 1 и ми се струва доста . В какви магазини продават ремъци ми е другия въпрос, понеже моя ще дойде къс, ако може в Бургас?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Много са ти високи оборотите с тези шайби и от там ти идват проблемите. Монофазния електродвигател малко да се претовари и му падат оборотите много бързо. Това им е недостатъка. За това се ползват трифазни електродвигатели, които носят на претоварване. На камиона този компресор е с предавателно число 1:2. Мисля че са 3200 оборота на колянов вал, което е 1600 оборота максимални, което е много рядко, да не кажа никога. Така че да го направиш да се върти максимум на 1000 оборота. Както казваш че ще стане с оригинална шайба 460 оборота е пак добре. Малко по-бавно ще ти вдигне въздух, но ще ти върши работа.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Едно питане... стигнах до някъде с моя компресор, жалко, че нищо не знам за самата компресорна глава. Направих първи опит с този компресор, който е монтиран в момента, но определено идва твърде малък. Имам наличен и този синия на снимките, но дали не е твърде мощен? Приемам критики и идеи всякакви.
                              Трифазен ток нямам.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140115_172348.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5554913

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140115_172406.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5554914

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140115_172433.jpg
Прегледи:2
Размер:171.8 КБ
ID:5554915

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140115_172505.jpg
Прегледи:2
Размер:194.0 КБ
ID:5554916
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ами колега и двата ти мотора са трифазни, а казваш че нямаш трифазен ток.
                                Ако ги правиш с кондензатори ще работят на около 60% от мощността си, но пуска ще им е труден под товар.
                                Над 3кв трудно ще тръгне с кондензатори.
                                http://www.tehcomservis.com/forum/to...orum=6&topic=3

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X