Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Толкова ако никой не го иска този компресор в щайга, да вземе аз да го прибера
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Ето го . Ако ти се занимава твой е . И без това имаш едни люнети да си взимаш . Ако не ти трябва ще го предложа на колегата pgv64 той има такъв . Иначе е въпрос на време да се озове на вторичните .
      Още веднъж благодаря за предложението.Споменах на комшията,а той нещо се гуца.Така,че нека някой от колегите да го вземе щом има нужда.Аз имам вече няколко компресора единия от тях е цяло чудовище.
      Люнетите съм ги заплюл и не ги давам на никого.Сделката която уговорихме не отпада.Нищо,че се забави във времето.

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Още веднъж благодаря за предложението.Споменах на комшията,а той нещо се гуца.Така,че нека някой от колегите да го вземе щом има нужда.Аз имам вече няколко компресора единия от тях е цяло чудовище.
        Люнетите съм ги заплюл и не ги давам на никого.Сделката която уговорихме не отпада.Нищо,че се забави във времето.
        Люнетите те чакат заедно с оста ; втулките и присъединителния конус .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Колега Сек1 пощата ти е пълна, а имам въпрос за лични.

          Коментар


          • От: Компресор

            Разчистих .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Извинявам се предварително за въпроса си , понеже е с професионална насоченост и малко в страни от
              духа на темата ( "направи си сам" ) : някой да знае къде в София има лицензирана лаборатория за тариране на манометри ?

              Налазили са ме тбт-та и се оказа ( то нали човек се учи докато е жив) , че всяка година въпросните манометри на буталните компресори трябва да имат горната "заверка" . Странното е че досега все съм минавал между капките без да искам
              ... и още нещо : дали има някаква подобна дивотия и за винтовите компресори , при все че органите нищо не казаха за тях .

              ПС. Пловдивска лаборатория също ме устройва.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Компресор

                Най вероятно наредбата когато е писана в България винтови компресори не е имало . Или са били толкова малко че не са се сетили да напишат наредба . То манометрите мерят налягането в ресивера без значение какъв е източника .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Извинявам се предварително за въпроса си , понеже е с професионална насоченост и малко в страни от
                  духа на темата ( "направи си сам" ) : някой да знае къде в София има лицензирана лаборатория за тариране на манометри ?

                  Налазили са ме тбт-та и се оказа ( то нали човек се учи докато е жив) , че всяка година въпросните манометри на буталните компресори трябва да имат горната "заверка" . Странното е че досега все съм минавал между капките без да искам
                  ... и още нещо : дали има някаква подобна дивотия и за винтовите компресори , при все че органите нищо не казаха за тях .

                  ПС. Пловдивска лаборатория също ме устройва.
                  Звънни в "Микромакс трейд" (питай всезнайкото и ще ти излезе) и ги питай. Произвеждат и продават доста богата гама манометри (и не само) и мисля че дори ги продават калибрирани (с пломба, печат и там квото).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Най вероятно наредбата когато е писана в България винтови компресори не е имало . Или са били толкова малко че не са се сетили да напишат наредба . То манометрите мерят налягането в ресивера без значение какъв е източника .
                    Да де , ама това по никакъв начин не ми решава проблема .

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ..... Произвеждат и продават доста богата гама манометри (и не само) и мисля че дори ги продават калибрирани (с пломба, печат и там квото)....
                    Калибрирани са . И придружителни документи имат . Но това "доказателство" важи за 1 година от датата на закупуване .От втората година нататък : съгласно въпросната наредба подлежат на заверка /калибриране в лицензирана лаборатория по метрология .
                    Както и да е . Намерих и в София и в Пловдив .

                    Между другото , пак малко извън темата и пак към професионалистите : докато рових в тази връзка се оказа , че колегите със заваръчни фирми в Пловдив от скоро са ги подгонили и за манометрите на редуцир - вентилите на бутилките със заваръчни газове . Те също подлежали на подобна процедура . Идиотии отвсякъде .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Мдаа...отскоро се отвориха и тез далавери...макар и наредбата да реголира отдавна...оказа се че и балоните на хидрофорите и буферните съдове, също са надзорни съоръжения....та отнесохме едни глоби тука.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Да де , ама това по никакъв начин не ми решава проблема .



                        Калибрирани са . И придружителни документи имат . Но това "доказателство" важи за 1 година от датата на закупуване .От втората година нататък : съгласно въпросната наредба подлежат на заверка /калибриране в лицензирана лаборатория по метрология .
                        Както и да е . Намерих и в София и в Пловдив .

                        Между другото , пак малко извън темата и пак към професионалистите : докато рових в тази връзка се оказа , че колегите със заваръчни фирми в Пловдив от скоро са ги подгонили и за манометрите на редуцир - вентилите на бутилките със заваръчни газове . Те също подлежали на подобна процедура . Идиотии отвсякъде .
                        Колко струва тая процедура с манометрите ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Колко струва тая процедура с манометрите ?
                          Мътна и кървава е .
                          25 кинта , 40 .... . По усмотрение . Плюс разправИята , щото "не става веднага" ....
                          В една лаборатория пък ( под гръмкото наименование "национална" ) искат 300 кинта () за бройка . Луда работа !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Глад бе бате, глад! Те затова са "лицензирани" като ВиК , Овергаз и всички други лапачи, които са се "лицензирали" с повод и без повод и с благословията на тези от жълтите павета.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Мътна и кървава е .
                              25 кинта , 40 .... . По усмотрение . Плюс разправИята , щото "не става веднага" ....
                              В една лаборатория пък ( под гръмкото наименование "национална" ) искат 300 кинта () за бройка . Луда работа !
                              Тия са изтрещяли ! По евтино ми е да купя нов манометър със сертификат .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Здравейте,

                                Имам ето този компресор (по-долу на снимките), но не знам кое за какво е. Може ли малко разяснения? Прочетох, че е нужно пресостат и разни възвратни клапани, но си нямам идея къде да ги монтирам. За това се обръщам към Вас по-знаещите и по-можещите за помощ. Компресора вчера и днес го ползвах за бочдисване и горе долу върши работа, но много бързо му спада налягането и трябва да чакам да се понаплъни. На снимката съм оградил един болт, който изпуска някаква течност смесена между масло и вода. Нормално ли е това или не?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5588165
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140517_093314.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5588166
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140517_093322.jpg
Прегледи:2
Размер:106.7 КБ
ID:5588167
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140517_093351.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5588168

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X