Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Маслото трябва да е до тук нали Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1370968549432.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5492802

    П.п. моял модератор да събере последните два поста, че ннещо обърках
    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Обикаляйте редовно вторичните . Всичко което ми е испаднало през последните 4 -5 години е от един пункт на бистришко шосе посока околовръстното от лявата страна след бетоновия възел . Испадат и бутилки и компресори даже наскоро купих една оригинална от компресор 50 литра с дръжката и колелата за 15 лева. Купувал съм и цял стар български компресор напълно работещ на кило .
    [ATTACH=CONFIG]260344[/ATTACH]
    Колега, компресора на снимката е същия като моя, но не можах да открия къде си го разглобявал. Прерових цялата тема

    Поздрави !
    п.п. може ли да дадете по-подрробни технически данни за компресора, че на моята табелка нищо не се личи
    - примерно дебит, двигател, обороти ..
    ии, да речем, ако успея да го подкарам, колко време може да държи налягане в бутилката. Примерно ускм го да работи, достига зададеното налягане и го изключвам. Колко дни може да стои така, с уговорката, че всияко де що е разбя ще е хреметично ?
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 11-06-13, 19:23.

    Коментар


    • От: Компресор

      Момчета МОЛЯ, до кажете само, дали ел.мотор 2.0кв и нагоре е достатъчен за компресора?
      - и какви обороти да гоня?

      БЛАГОДАРЯ!!!
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 11-06-13, 20:40.

      Коментар


      • От: Компресор

        Монофазен двигател с пусков кондензатор 1.5кВт ти е напълно достатъчен.
        Малката бутилка е кондензоуловител. След него сложи еднопътен вентил, а на самия кондензоуловител - разтоварването. Така моторът ще може да се развърти, преди да вдигне налягане. По-горе ти казаха, че оборотите трябва да са 500.
        Маслото трябва да е двигателно, по-рядко.
        Шайбата не ми прилича да е и вентилаторна перка, измисли нещо да обдухва главата, че ще го запечеш.
        Успех и не пиши като си на няколко ракии

        Коментар


        • От: Компресор

          Благодаря!
          Не съм писал на няколкк ракии, а просто използвам смартфона и стават щуротии. Та :
          - еднопътния вентил, ще го сложа м/у бутилката и кондензоуловителя, само, че там фабрично май няма нищо, та ще трябва да резна тръбата у да заваря вентила. Предполагам неговатта роля е да осигурява разтоварването?
          - на тази дупка
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1371018340168.jpg
Прегледи:2
Размер:59.9 КБ
ID:5492896
          мисля да сложа предпазния вентил, който да е на 5 атмосфери, примерно. Та след достигането на това налягане, той започва да изпуска въздух, еднопътния вентил затваря, пресостата спира компресора и кондензо уловителя остава празен. И така при следващото стартиране двигателя ще се развърта нормално. А въпросният вентил за разтоварването може ли да бъде регулируем, примерно 4-6-8 атмосфери? Такава ли е концепцията или съм още сънен? :megreen:
          - за маслото - проблем ли ще е да поработи с трансмисионнито няколко часа и после да го сменя?
          - за охлаждането - като гледам шайбата на компресора няма вадене или поне трябва нагряване. Та ще стане ли да сложа на главата някакъв ел. Вентилатор, нещо като от компютър, ма по- голям ;
          * в този ред на мисли - по-рано попитах за една тръбичка, която е извира като подкова и има дупки от страна на главата на компресора. Възможно ли е точно тя да служи за охлаждане,? Фанбрично как е решен проблема?
          - за оборотите, ясно, а какво е максималното налягане, което може да пистигне това компресорче?

          Благодаря и спорен ден
          Последно редактирано от I.Stoyanov; 12-06-13, 08:44.

          Коментар


          • От: Компресор

            Сложи едно вентилаторче да обдухва главата и нямаш проблем.Аз на моя така съм направил. Вентилаторчето е в/у ел таблото с ключе за включване ,когато ще работи дълго време компресора.Не съм му присаждал възвратен клапан защото е с трифазен ел.двигател.На компенсатора има кранче за източване на конденза и на практика в бутилката попада минимално количество конденз.Моят ,също е фабричен (правен в ТПК) с подобрения от мен - като тройката: кондензоуловител ,редуцир вентил с манометър и омаслител който не ползувам.А предпазният(разтоварващия) клапан си е на самата бутилка.Масло както казаха колегите-М10д до средата на прозорчето ,та и мааалко отгоре.Бе важно е да върши работа и да е стабилен.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0201.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5492900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0202.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5492901
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0102.jpg
Прегледи:3
Размер:103.8 КБ
ID:5492899
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Компресор

              И такаа, първа греда. Цяла сутрин обикалям пунктовете за вторични суровини, де що има работилници и разпитвам познати. Монофазен двигател не успях да открия . Единственият варянт, който намерих е 1.1кВ, монофазен, но вероятно ще е слаб.
              * Иначе всички останали части намерих, остана само двигателя. Търсенето продължава

              Поздрави !

              Коментар


              • От: Компресор

                Ако му направиш разтоварването както ти казах, няма да е слаб.
                По принцип монофазните са до 1.5, рядко се намират 2 кВт, като най-популярни са 1,1.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Има и 3 киловата харманлийски .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Привет колеги и поздрави за хубавата тема ! Ето от къде тръгнах и до къде стигнах аз със сглобяването на моят домашен компресор





















                    Зеленият маркуч е подменен с друг ,по здрав , остава ми да си направя ел. инсталацията и да се тества

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Vitarala Преглед на мнение
                      здравейте ,някой може ли да ми обясни каква е тази част на компресорът ми [ATTACH=CONFIG]593676[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]593677[/ATTACH]закупен е от пункт и му липсват части ,но незнам каква е тази част,предполагам че е нещо като възвратен клапан
                      Здравейте,някой има ли отговор?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E078BC66-8220-493F-B852-656F6D62B13D.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5493332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0FAE2727-69A5-4FA1-870B-6198490D5508.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:5493333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18A292C6-8D67-4E1A-8CC8-D56589AA46F1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5493334Това е моя компресор в завършен вид

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте,някой може ли да ми каже каква е тази част на компресора защото нищо не разбирам и съм още в началото.Другият ми въпрос е дали трябва на този компресор от ЮМЗ да му се прави нещо за омасляването или да продължи да си работи както до сега .Само слагам пресостат,възвратен клапан и влагоотделител и тръгва .Закупен е от балканто .Ще съм много благодарен ако някой ме насочи.Изчетох доста от темата но нещо не мога да си ги представя нещата мерси предварително
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000430.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5493394

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Мисля че ти отговориха по напред в темата.
                            Това вероятно е комбиниран възвратен + разтоварващ клапан.
                            Щом ще слагаш пресостат и възвратен клапан, вземи и един разтоварващ клапан и можеш да махнеш това желязо.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              ок мерси за бързия отговор !

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Това по-скоро ми прилича на баланс, то ти регулира налягането в бутилката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X