Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ами и аз така мислех. А мотора от пералня?

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Ами и аз така мислех. А мотора от пералня?
      Няма да стане.Търси нещо по-голямо.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Компресор

        Имам един 1.1 монофазен, става ли?

        Коментар


        • От: Компресор

          [QUOTE=azotilis;2142854]
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0104.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5465382[ATTACH=CONFIG]562524[
          Ето такъв е компресора на вторични. Струва ли су занимавката?

          Коментар


          • От: Компресор

            [QUOTE=I.Stoyanov;2211709]
            Първоначално публикуван от azotilis Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]562523[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]562524[
            Ето такъв е компресора на вторични. Струва ли су занимавката?
            Зилов.
            Ако е работещ си струва.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • От: Компресор

              И аз имам такъв. Доста е добър и си заслужава. Само не знам от къде могат да се купят резервни части за него, но ако намериш е в пъти по-добро от котайците които се продават. Има добър дебит и за боядисване става. Имам ифоф компресор, който е една идея по слабичък.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                И аз имам такъв. Доста е добър и си заслужава. Само не знам от къде могат да се купят резервни части за него, но ако намериш е в пъти по-добро от котайците които се продават. Има добър дебит и за боядисване става. Имам ифоф компресор, който е една идея по слабичък.
                На тоя дето е на вторични отстрани срещоположно на шайбата е рязположена една т -образна тръбичка с 2 тапи, предполагам е за маслото. Утре ще отида да го гледам та ще проверя . Другото което ме притеснява е, че е доста ръждясал, особено болтовете и незнам как ще се развъртат. Щото ако реша да го взема, ще го отворя най -малкото за ревизия.
                На него си има табелка, но е доста ръждясала и нищо не ср личи.
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 10-06-13, 21:37.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Този на снимката с ребрата не е зилов.
                  Ако е зилов от по-новите, части има на добри цени. За старите от 157 няма.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от dean333 Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    Сдобих се с един компресор по точно глава и бутилка но не знам каква е главата с какви данни, има някаква табелка но от нея нищо не разбирам на колко оборота трябва да се върти и колко въздух може да изкара и с какъв мотор да го въртя това нещо.
                    Някои ако може да помогне ще съм му благодарен!
                    [ATTACH=CONFIG]594788[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]594789[/ATTACH]
                    Това е компресор правен в едно ТПК в брезнишките села и не е толкова лош . Оригиналния мотор е 2.2 трифазен. Обороти таван 500 . Имам един такъв в насипно състояние .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Абсолютно същия е! Май ще да е по-добър от тези в Метро,?
                      -а части?
                      Последно редактирано от I.Stoyanov; 11-06-13, 09:51.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ето какво взех :
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1370947203243.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5492732
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1370947220444.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5492733
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1370947233838.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5492734
                        Сестоянието му е окаяно. Но се надявам че ще излезне нещо. Проблема който най-много ме притеснява е скъсан болт м /у оребрената част и картерното отделение. Там са 4 болта, ефиният е скъсан. Притеснява ме именно това - ръждата, ако реша да го отварям за ревозия може да изпокъсам още болтове. А напръв поглед си работи. Та май ще сменя само маслото и ще го подкарам, пък ако неще тогава ремонт.
                        Вие как мислите?

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Тази ръжда не ще да е само отвън. Върти ли се, прави ли някакво налягане като въртиш на ръка, дрънчат ли лагерите?
                          Накисни хубаво резбите за няколко дни, ще се отвият. Ако ли не, ползвай оксижен. Дано отвътре не е като отвън.
                          В един сервиз съм виждал да работят с такъв компресор, пълни повече обем и по-бързо от моя от ЗИЛ. Но е доста по-шумен.
                          Бутилката също изглежда опасна.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Тази ръжда не ще да е само отвън. Върти ли се, прави ли някакво налягане като въртиш на ръка, дрънчат ли лагерите?
                            Накисни хубаво резбите за няколко дни, ще се отвият. Ако ли не, ползвай оксижен. Дано отвътре не е като отвън.
                            В един сервиз съм виждал да работят с такъв компресор, пълни повече обем и по-бързо от моя от ЗИЛ. Но е доста по-шумен.
                            Бутилката също изглежда опасна.
                            Бутилката ще я откарам на тест, макат че въждата не е толкова дълбока. Компресора се върти съвсем нормално на ръка, прави налягане на всеки оборот. Направи ми впечатление, че всички свободни отвори бяха "затапени" с найлон, това ме навежда на мисълта, че когато е спрян от употреба някого го е било грижа за машината, тоест не е била сем за боклука. Или просто някой му е трябвало мотора и е оставил компресорната част, ма тва са чисти догатки
                            - още сега ще отида да проверя маслото и разни други дреболии. ще се опитам да го накисна като хората в масло или нафта ?
                            - лагерите ми се струва че работят нормално, няма стърженки, жуленки, скърцания и такива странни шумове.
                            - нещо като схема, упътване, дори и от сходна машина да е, просто да разбера принципа на работа. Че с такава техника никога не съм имал досег и сега ще се уча, пък каквото стане, ако ли не, ще съм 35лв. вътрешно

                            Поздрави !
                            п.п. всякакви насоки ще са ми от полза

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Назад в темата има снимки на такъв когато го разглобявах . Има само два сачмени лагера биелата е бронзова и лагерува директно .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Назад в темата има снимки на такъв когато го разглобявах . Има само два сачмени лагера биелата е бронзова и лагерува директно .
                                Сега ще погледна. С иначе за какво е този отвор
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1370967423511.jpg
Прегледи:2
Размер:59.9 КБ
ID:5492788 и като цяло това разширение?
                                На компресора има една алуюиниева тръбичка с дупки за какво е?

                                А иначе - отворих пробката и почти не изтече масло, аз налях 75w90, такова имах, предполагам не е проблем ?
                                Компресора съска, като го въртя наръка и затова смятам засега да не го отварям, пък като го наглася и не работи като хората ще го "разцепя".
                                За моя най-голяма радост, всички болтове се отвиха без никакви проблеми, дорви WD-то не беше необходимо . Болта който си мислях, че е скъсан просто липсваше, почистих дупката и сложих заместител. Та като цяло компресорната част е готова, сега остава да взема :
                                - манометър;
                                - пресостат;
                                - предпазен вентил ;
                                Някакви специални изисквани да гледам ли за по-горните части ?
                                * И остана най-важното, а именно електромотора. Утре ще видя какво може д асе направи, но като цяло ще търся двуфазен на 2.0кВ - нали така ?
                                - а какви обороти да гоня ? Смисъл в какви граници, че да може след като сложа шайбата да работи нормално компресора или какви са максималните обороти за работата му ?

                                Последното - ще има ли нужда от някакво допълнително охлаждане или ще си се охлажда, говорим за умерена работа, примерно макс 2-3 часа.
                                - няма частя която се завърта за филтъра, но един от "спортните" дето са за автомобили смятам, е добре ?

                                Поздрави !
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 11-06-13, 18:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X