Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    И мен това ме притесняваше благодаря за отговора и остава някой да продава

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте,
      Имам въпрос към колегите със зилов компресор. Значи лятото си събрах компресора, даде ми го един приятел като ми беше казал, че е почти нов, но аз го разглобих и смених всичко. Ползвам го доста често и забелязах, че хвърля доста масло. В месеца ми се налага 2-3 пъти да му доливам. Та въпроса ми е нормално ли е да духа силно от картера и да изхвърля толкова масло при положение, че всичко вътре е ново и цилиндрите не са износени? Вашите зилове изхвърлят ли масло?

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        моя е АБАК с 380 л на изхода 1200 оборота и я въртя без проблем с 2,2кВ, но с разширителен съд между възвратния клапан и главата за да му е леко тръгването(има много в темата писано)
        П.П изглежда истинска и ако е в добро здраве и вкараш мерак, може да стане компресор който няма да отстъпва на купешките.
        Значи на компресорната глава има само няколко букви и цифри и нищо друго, само запомних че започва с AB ......
        Към главата има и ел.мотор с 1.5кв и 2840оброта. От търсене по интернет намерих същите глави, както с 1.5кв така и с 2.2кв мотор. Дебита доколкото разбрах е около 250-300л/м.

        Коментар


        • От: Компресор

          От опита, който имам с компресори, бих ти препоръчал да търсиш 2.2kW ел. двигател. По-голямата мощност никога не е излишна. Например за зимата!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            От опита, който имам с компресори, бих ти препоръчал да търсиш 2.2kW ел. двигател. По-голямата мощност никога не е излишна. Например за зимата!

            Сега ще гледам да го подкарам с този ел.мотор, а пролетта съм намислил да му търся 2.2кв, и по голяма шайба на ел.мотора, че да му вдигна оборотите поне с още 200-300
            А ето това пише на компресорната глава - AB.mod.220 n° 24
            Последно редактирано от dovizioso; 23-12-13, 16:20.

            Коментар


            • От: Компресор

              Ами, не е много удачно да се прекалява с оборотите.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ами, не е много удачно да се прекалява с оборотите.
                Не мисля да прекалявам, сега се върти с около 1200об.м аз мисля да му докарам около 1400-1500макс

                Коментар


                • От: Компресор

                  Да се включа и аз отново. Първо весело посрещане на Коледа на всички колеги и семействата им. Пожелавам ви здраве , щастие и късмет . Второ имам една компресорна глава с две бутала от ЗиЛ 157 , но засега имах само един двигател 450W, който е доста слаб за нея а нямам трифазно напрежение в гаража. В продавалника намерих един монофазен ел.двигател 1,5kW , 2600об/мин . От това , което съм чел във форума мощността на двигателя е достатъчна. Въпроса ми е какви са максимално допустимите работни обороти на вала на главата , за да мога да си сметна ремъчните шайби ? Търся максимален изходящ дебит, като естествено не искам да претоварвам главата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    По принцип оборотите на компресора са 1/2 от оборотите на коляновия вал,а мисля,че оборотите на ЗИЛа бяха 3600-3800обр./мин. максимално.Като мина през гаража ще погледна в ръководството за ЗИЛ.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Благодаря за отговора. Мисля да го сметна да работи при 500-600 оборота хем да не товаря двигателя , който се очертава да е 1.5kW 2600об/мин , хем да не работи главата при максимални обороти . Но приемам всякакви съвети за оборотите на главата

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Главата на ЗиЛ работи оптимално в границите 1000 - 1200 оборота . Може и на повече но не е желателно особено без охлаждане .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          А нормално ли е да хвърля масло при положение, че всичко е ново и вече е работил доста? Става въпрос за компресор от зил.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колеги, намерих в бараката един изоставен компресор който след разглобяване и почистване се оказа че е за клапан за една от главите.
                            Може ли да ми кажете от какво е, колко литра мога да очаквам и въобще заслужава ли си да се захващам с тази глава ?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5243.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5281734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5247.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5281736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5246.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5281739[/QUOTE]

                            Коментар


                            • От: До: Компресор

                              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                              Аааа забравих, ето с какъв компресор ще си имам работа след като завърша моя.На един приятел (запали се и той покрай мене) са му го дали в това състояние и чака да му вземе цилиндрите и да го сглабям.Мякой ползвал ли е такъв бива ли го дали да си губя времето с него?На табелката му пише на чешки или полски- нещо такова.
                              Здравей колега, виждам че мнението е от доста време, но може ли да ми кажеш до къде стигна с този компресор? Имам същия и съм още в началото та се чудя да си губя ли времето с него или да търся друг ?
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Честита нова година на всички колеги, с пожелания за много здраве, щастие и късмет

                                Сега и към проблема който изникна с купения от мен компресор от продавалник. Значи днеска реших да го отворя и да видя в какво състояние са сегментите и ако се налага да ги сменя преди да го монтирам на бутилката. Та след като го отворих какво да видя, едната биела я няма, буталото сложено в цилиндъра само с един сегмент за да не падне, и на местата за сегментите има отчупено съвсем леко от буталото което означава, че и то не става, и надран колянов вал. На другия цилиндър нещата бяха ОК. Компресорната глава мисля че е на FIAC, та някъде в БГ може ли да се намерят части за главата

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:QzpcRG9jdW1lbnRzIGFuZCBTZXR0aW5nc1xBbGwgVXNlcnNcQXBwbGljYXRpb24gRGF0YVxTQU1TVU5HXFNhbXN1bmcgTGlu.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5550533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36847077_1_800x600.jpg
Прегледи:2
Размер:227.1 КБ
ID:5550534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36847077_2_800x600.jpg
Прегледи:2
Размер:194.2 КБ
ID:5550535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37538385_1_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5550536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37538385_2_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5550537

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X