Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте докато се ровех в търсене на китайски апарат със пулс.Попаднах на модела Sherman digimig 200 puls. Продава се в немския ибей за малко над 500 евро,има и разни клипчета как работи.Някой има ли мнение за него?Предполагам,че след време,българските фирми Делтех и Аиг ще пуснат подобен модел .Но колко време ще се чака за него не се знае?

    Коментар


    • Мен ме атакуват разни китайци с такива машини, но трябва да взема от всички за проба, което не е оферта. Лошото е че повечето лъжат и спестяват елементарни неща по машините. Свикнали са да правят масови неща в големи количества и не им се занимава много с апарат по поръчка в малка серия. В това отношение от тукашните "производители" май е по-добре, поне всичко ще е проверено и ще има съпорт.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
        Здравейте, извинете за качеството. Задържането се получава в шланга, телта не бута ръкохватката. Клипчетата са с тел 0,8. но не мога да ги кача, изписва ми грешка.
        Направо се чудя,как имате време,нерви и търпение,да се занимавате с такива глупости.Няма телоподаващи в магазина ли?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • мариновдт20
          мариновдт20 коментира
          Редактиране на коментар
          Здравейте, уважаеми волнонаемни майсторе на сабята( ако това означава прозвище то Ви). Бихте ли ми обяснили тази малка задача, която е със събиране и изваждане.
          Имаме налични:
          1. Електрожен трансформаторен- 200А, Български
          2. Токоизправител правен- 4бр.диоди по 100А всеки, управляем многослоен диод 400А,
          Избора ми беше:
          Телеподаващо българско- заваръчен ток до 500А, тел от 0,6 до 2мм. 140лв. с доставката.
          Защо да избера китайски телЕподаващ апарат за 500+++лв., с неясни възможности? Колко струва апарат с характеристиките на по-горе споменатите ?, При изгаряне на10тина кг. електроди на година, и евентуално толкова тел, какво би оправдало такова вложение? При положение че не съм сигурен дали аз не бъркам нещо.
          Веднъж гледах проба на заварка под електронен микроскоп, и разговора на специалистите за разпределението на аустенитните и феритни ядра.
          - М.
          - Еми
          - Дали.
          - Цъ.
          Пауза.
          - Хайде, да пием кафе.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Аз съм на 45 г.и преди 28 г.въоръжен с 4 диода на радиатор и ред трафове,дросели и кондензатори започнах да преправям кракра и тет ленин в правотокови.Ми получи се,но с цената на безкрайно пропиляно време.Какво точно се е получило,тогава незнам,но на вид докарваше шевовете.Но...тогава тези машини ги нямаше,бяха скъпи и недостъпни....Сега има и по цвят да си избираш.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Миналата седмица на един нов обект,мой бивш съотборник спортист,строи търговски комплекс...имало за доработки разни дребни нещица...оставих му комбинирана машина с цо2 и електрожен.Днес минавам да взема машината,моя човек гордо показва как е заварил десетина греди,цяла ограда и др.

          Гледам ,нацвъкано ,наплюто,мъка....Нали ти показах как работи мазно тая машина....ти как така осра нещата....

          Пускам машината,няма газ.Нашия човек нашил 50 метра оградни пана с цо2 без газ.....е това е майсторлък....


          Той от къде да знае ,че там газта свърша понякога ,и изобщо за какво е тая бутилка?

      • Аз не разбирам ,как за 49 страници не намерихте какво да подава телето?!? (виж заглавието)
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • Колеги днес си взех дел200 селф контрол.,но нещо не мога да настроя. Имам и друго цо работи супер. Какво бъркам. Заварвам чиста обезмаслена кутия 1.5мм. Постоянно пука ,много пръски,дори на нисък ампераж ми дупчи . Ако някой има такова да помага

          Коментар


          • Нещо бъркаш, по настройките .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • Най-лявото копче за тока в положение електрожен трябва да е на Мах.Със втория си задаваш необходимото напрежение за заваряване на телоподаващото.


              ​​​​​
              ​​​​​​
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • Ако се обадиш по телефона - ще получиш адекватна помощ
                Бърза помощ - 0889 522036
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • Ivanpetkov
                  Ivanpetkov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ок. Благодаря

              • Машина вече е настроена благодарение на Асен от АИГ. Много бързо и професионално обслужване за което благодаря.Живи и здрави целият екип.

                Коментар


                • Е сподели каква е била драмата
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • Ivanpetkov
                    Ivanpetkov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Срам лозе пази

                • Наша родопска приказка

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Ivanpetkov Преглед на мнение
                    Наша родопска приказка
                    Всичко е до газта.Селф контрол зада работи както трябва иска коргон, с CO2 работи както всяко цо, оттам и моята грешка. Но апарата е супер. Остава да си набавя коргон и нещата си идват на място.

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тц, не е това.
                      Всяка машина може да работи и с ЦО2 и със смеси.
                      Всяка газ има свое поведение, въпрос на опит е да се научиш да работиш с различните смеси.
                      Обаче това няма как да стане в домашни условия, трябва работа в заваръчен цех където газтасе мери в кубици на смяна и телта е на кангали по 250 кила.
                      Ма нищо де,с всяка смес аргон и ЦО2 от 8 до 20% се работи сравнително лесно, набави си нещо такова и се кефи.

                  • Колеги къде в пловдив може да се зарежда коргон. в Месер не става....Ако някой предложи там.

                    Коментар


                    • По принцип до скоро нямаше къде, сега не знам. Един приятел ми каза, че му зареждали аргон от бутилка до кат и готвели пълначна станция . На мен отдавна са ми писнали големите бутилки и се оглеждам за друг вариант .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • По-назад в темата се прокраднаха идеи за доработка на електрожен до телоподаващо. Имам електрожен Arc 200, купен от Драгозов преди.....дори не помня. Някой по-запознат с устройството му, може ли да сподели, дали може да се доработи? 🙄

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Абе не знам дали може, ама със сигурност знам, че и да може-не си заслужава.
                          Винаги е по-добре да си купиш машина която си е произведена като каквато ти трябва.
                          Това едно.
                          Второ-ако някой се наеме да прправя-цената на преработката няма да е малка, и ще се доближи до цената на средна ръка оригинално телоподаващо. Няма смисъл от упражнението.

                        • welderargon
                          welderargon коментира
                          Редактиране на коментар
                          Абсолютно съм съгласен с Кольо!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X