Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да споделя с колегите във форума моите впечатления от машината която си закупих от колегите от АИГ: DEL 200 "Synergic Control".
    Първо да кажа, че телоподаващо хващам за първи път (имам опит само с електрожен) и машината съм закупил така да се каже за домашно ползване.
    При покупката хората в магазина бяха изключително отзивчиви, подробно ми обясниха какво ми трябва и окомплектоваха машината с всичко необходимо.
    След което тъй като разбраха, че не съм работил с телоподаващо дадоха ми една маска за заваряване и казаха ела сега да видиш кое как се прави и как се настройва. Направо ми проведоха инструктаж по заваряване (без по никакъв начин да са длъжни да го правят) за което съм им много благодарен.
    За машината ами спокойно мога да кажа "е това е друга бира" . Корпуса е компактен и удобен за носене не мога да кажа, че е лека (особено като сложиш и 5кг. тел вътре ) Всички настройки се правят от един бутон и една врътка, напрежение/ток, избира се вид защитен газ, дебелина на телта.
    Могат да се правят и корекции на избрания режим.
    Самото заваряване е съвсем безпроблемно с няколко опита успях да наглася машината да работи така както на мен ми е удобно и резултата да ми харесва.
    Снимките съм направил в буквалния смисъл на думата 10 минути след като започнах да си правя проби.

    Коментар


    • Здравейте.
      За заваряване на детайли с дебелина 10-20 мм колко голяма машина ми трябва? Чудя се между Делтех и Аиг, но първо да разбера какво ми трябва. Например между тези двете на делтех:
      ПулсовоТелоподаващо - SYNCHRO DPULSE 200
      Цена: 1920 лв.
      ПулсовоТелоподаващо - SYNCHRO DPULSE 350
      Цена: 3120 лв.
      И да речем на АИГ:
      DEL DIGITAL IGBT PULSE MIG/MMA 280 2 500 лв. 380V +/-15%, 280А при 60% ПВ, Pulse и Double Pulse функция, интегрирано телоподаване, 38 kg
      Ще се ползва за ремонт и модификации на селскостопанска техника, успяваме да счупим доста дебели железа . Често се налага заварка на неудобни места, на таван, за да избегнем разглобяване на машината. Заради това гледам с пулс машините, до колкото разбрах помага за такива заварки в неудобно положение.
      Парите, да речем да не са определящи, от един два "проекта" ще се избие, иначе ще ги дам на магазина за инвентар.
      Бутилки и редуцир си имам, трифазен ток също, имаме едно телоподващо на Вики-Б, но ни е малко. Има ли смисъл да мина на аргон и къде във варна пълнят бутилки на клиента с аргон или старгон?

      Коментар


      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        За дебели железа задължително шланг с водно, иначе става консуматив шланга.
        Винаги е по-добре да се заварява със старгон най-малкото пръските са в пъти по-малко, но имай в предвид, че бутилката свършва два или три пъти по-бързо в сравнение с въглеродния двуокис.

      • aig
        aig коментира
        Редактиране на коментар
        Шлангът тип Бинцел модел "36"-ца има номинал 60% ПВ при 320А на СО2 и 290А на смес и е въздушноохлаждаем.
        Последно редактирано от aig; 03-12-21, 18:40.

    • Имам под наблюдение при мен в службата да работят 2 машини от АИГ 280А (споменатите от теб) - работят по една смяна и половина, 6 дни в седмицата. Не се гасят, само чат пат им се издухва прхоляка отвътре. До сега освен стопени шлангове, други аварии не сме имали (2 години вече). Ама то проблема не е в машините, а в задмашинното устройство. Щото хем иска 150А сух шланг, че карал само "точки" и топлинно шланга го поема, хем като му потрябват 300мм шев, на 200А да ги изкара на един дъх и то на пулс . Та помисли само в тази насока, какъв шланг ще ползваш.
      За самата машина мога да кажа само хубави неща, много функции, интегрирани функции, логически процесор - абе за тия пари няма аналог!
      Консултирай се с момчетата от АИГ, никога няма да ти откажат. Също така помисли за ползване на флюсова тел, въпреки ползването на защитна газ. За такива дебелини си има доста чалъми, заварката да стане устойчива във времето и да не се спука след първото вкарване в къра.

      Успех

      Коментар


      • Привет,

        Импулсното МИГ/МАГ заваряване не е подходящо за заваряване в позиции "вертикал" и "таван". Факторът който пречи тук е гравитацията.

        Наши модели импулсни МИГ/МАГ машини са

        DEL 200 “Double Pulse“, модел 5 кг. ролка, монофазно
        DEL DIGITAL IGBT PULSE MIG/MMA 280, трифазно
        DEL DIGITAL IGBT PULSE MIG/MMA 500, трифазно

        От тях само моделът 500А има програма, която позволява заваряване позиция "вертикал".

        За вертикал и таван по-подходящи са обикновените телоподаващи, работещи на принципа на капкопренасянето.

        Понятието "Пулс" се отнася за възможността заваръчния процес да протича на два тока - "нисък" и "висок" или "първи" и "втори" или "базов" и "основен" и т.н. и т.н.

        В имената на моделите, които работят на импулсен метод на МИГ/МАГ заваряване се използва думата "Пулс/Pulse", така е придобило популярност, макар и да не е съвсем правилно и малко подвеждащо.

        Понятието "Double Pulse" означава, че импулсното заваряване може да протича на два тока - нисък и висок. Големините на токовете, честотата на смяна нисък-висок, продължителността на ниския и високия ток в един такт и т.н. се настройват от потребителя.

        Импулсното МИГ/МАГ заваряване не може да се извършва със защитен газ въглероден двуокис.

        Поздрави,
        Георги

        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • Да задълбаем в детайлите.
          Понятието "Пулс" се отнася за възможността заваръчния процес да протича на два тока - "нисък" и "висок" или "първи" и "втори" или "базов" и "основен" и т.н. и т.н.

          В имената на моделите, които работят на импулсен метод на МИГ/МАГ заваряване се използва думата "Пулс/Pulse", така е придобило популярност, макар и да не е съвсем правилно и малко подвеждащо.

          Понятието "Double Pulse" означава, че импулсното заваряване може да протича на два тока - нисък и висок. Големините на токовете, честотата на смяна нисък-висок, продължителността на ниския и високия ток в един такт и т.н. се настройват от потребителя.
          Събота е, надявам се да имате време да обясните ползите от импулсният метод, примерни ситуации когато се ползва, ползите от "Double Pulse"

          Коментар


          • Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
            Да задълбаем в детайлите.
            Събота е, надявам се да имате време да обясните ползите от импулсният метод, примерни ситуации когато се ползва, ползите от "Double Pulse"
            Моите пет стотинки.
            Импулсния метод преди всичко дава по качествена заварка, по добър вид на шева, значително по малко пръски. Особено подходящ за заваряване на цветни метали.
            Не мисля че за ремонтни и възстановителни дейности на черни метали е по подходящ и дава някакви предимства.
            За такива дейности трудно може да се определи кой метод е най подходящ. Сигурно ще има случай в които по подходящ ще е ВИГ, в други пък МИГ/МАГ.
            Затова лично моето мнение е че е нужно да имаш машини и от двата вида или пък най-добре комбинирана машина.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • чета внимателно темата и се кефя яко на всички тези пулсове синергетики прогреса е брутален но все още не ми дава сърце да сменя 20 годишния абсолютно безотказен ДОКАЗАН бияч

              Коментар


              • Първоначално публикуван от pavlinparv Преглед на мнение
                чета внимателно темата и се кефя яко на всички тези пулсове синергетики прогреса е брутален но все още не ми дава сърце да сменя 20 годишния абсолютно безотказен ДОКАЗАН бияч
                Имах Струна 250. Като пробвах инвертор, същия ден продадох Струната и си купих ДЕЛ. И за секунда не съжалявам, за което. Нещата са несравними.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз още имам струна 250 А ...не съм я ползвал от поне 5 години.

              • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение

                Имах Струна 250. Като пробвах инвертор, същия ден продадох Струната и си купих ДЕЛ. И за секунда не съжалявам, за което. Нещата са несравними.
                варвам ти аз не отричам прогреса просто старата машина не се предава

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение

                  Имах Струна 250. Като пробвах инвертор, същия ден продадох Струната и си купих ДЕЛ. И за секунда не съжалявам, за което. Нещата са несравними.
                  Не е лошо да уточниш за кои "неща" става въпрос

                  Щото ако става въпрос за основното "нещо" при заваряване , а именно получаване на качествен шев - то и двата вида машини са си съвсем сравними .

                  Всички останали критерии за сравнение сме ги дъвкали тука , дъвкали ....
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                    Не е лошо да уточниш за кои "неща" става въпрос

                    Щото ако става въпрос за основното "нещо" при заваряване , а именно получаване на качествен шев - то и двата вида машини са си съвсем сравними .

                    Всички останали критерии за сравнение сме ги дъвкали тука , дъвкали ....
                    Съгласен съм, че и двете заваряват, но на мен ми е важна и мобилността на апарата. Със Струната нещата, в това отношение са си тегави.. Шевовете са съпоставими, като инверторът пръска значително по-малко. Иначе и с двете машини не съм имал никакви съществени проблеми. На Струната само се прецакваше един контактор със странно напрежение на бобината. Горяха му контактните пера. Сложих от по-голям контактор и повече нямаше ядове.
                    Друго предимство на инвертора е нечувствителността към по-ниско захранващо напрежение, което при мен е фактор.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • коко келеша
                      коко келеша коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нда, за ниското напрежение, както и за падащите бушони е факт - саксията от Перник сваля 25А бушони в гаража с електрод 3.25. Комбинирана инверторна машина от южна България си работи безгрижно.

                  • ..

                    #776.1

                    коко келеша коментира
                    Вчера, 07:16


                    Нда, за ниското напрежение, както и за падащите бушони е факт - саксията от Перник сваля 25А бушони в гаража с електрод 3.25. Комбинирана инверторна машина от южна България си работи безгрижно.

                    .
                    Нда . Нерде пернишка саксия "Кракра" - ММА , нерде "комбиниран" инвертор , в тема за МИГ/МАГ
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                      Нда . Нерде пернишка саксия "Кракра" - ММА , нерде "комбиниран" инвертор , в тема за МИГ/МАГ
                      Нима постоянно пробутваните навсякъде по темите АИГ-та не са "комбинирани" инвертори, но от центъра на София. Едва ли има тема за заваряване, в която да не присъстват

                      П.П. През последното десетилетие на миналия век, за да работя що годе нормално със Струната у нас, бях заложил 63А бушони и смених 200 метра рекордоман 10 квадрата за моя сметка.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                        Нима постоянно пробутваните навсякъде по темите АИГ-та не са "комбинирани" инвертори, но от центъра на София. Едва ли има тема за заваряване, в която да не присъстват

                        П.П. През последното десетилетие на миналия век, за да работя що годе нормално със Струната у нас, бях заложил 63А бушони и смених 200 метра рекордоман 10 квадрата за моя сметка.
                        Присъстват съвсем закономерно. Съвсем прилични машини продават и се отнасят адекватно към гаранцията, както и винаги можеш да получиш адекватен съвет от момчетата. Взел съм оттам четири машини и нямам оплаквания.
                        Единственото, което не ме кефеше е, че на една от тях нагаряха байонетите на кабелите.(Най-вероятно не съм ги затегнал добре.) Асен ми даде проходни шпилки с изолация и нещата заспаха.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                          Нима постоянно пробутваните навсякъде по темите АИГ-та не са "комбинирани" инвертори, но от центъра на София. Едва ли има тема за заваряване, в която да не присъстват

                          П.П. През последното десетилетие на миналия век, за да работя що годе нормално със Струната у нас, бях заложил 63А бушони и смених 200 метра рекордоман 10 квадрата за моя сметка.
                          Е па аз имам в момента 7-8 техни машини ( на АИГ) , които не са комбинирани , а чисти"телоподаващи" инвертори. От 270 до 500 амперови , като последните преобладават

                          ПС. През последното десетилетие на миналия век имах към десетина "Струни" - модели "Чопър" , "Доминатор" и т.н. Работеха си ( и то по цял ден , не за кърпене на тенекии по коли) на стандартната инсталация в цеха : 4х6 кв. меден кабел по "магистралата и 4х4 кв. към контактите . Рекордоман не съм сменял .

                          ПС. Като говорим за трансформатори - от сите "Струни" в момента ми е останала да работи едно 200А , "чисто" телоподаващо , както и по 1 бр. тиристорни "Линкълн" 315А и италиански "Компак"270А . Последните две ( вече гонят 20 години работа ) са практически неубиваеми.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • коко келеша
                            коко келеша коментира
                            Редактиране на коментар
                            Няма как да си имал Чопър и Доминатор преди 2000-та. Моделите са от новия век )))))))))))))))

                          • Vlado_Ts
                            Vlado_Ts коментира
                            Редактиране на коментар
                            Така е . Аз не обръщам голямо внимание на партизанските имена . Имам предвид 200-амперова и 250-амперова . Всъщност , сега се сещам , че все още работи и една 500-амперова "Струна" , с отделен телоподаващ механизъм .

                            ПС. Не помня и годините , но от Боян съм купувал машини още докато беше на "Цар Борис" (и караше Трабантче ). И не защото ми е колега още от соц-а , а защото машините му не бяха лоши за годините си , в отношение цена/качество.

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X