Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    А какво са тези "компенсации" на напрежението и скоростта на тела?

    @ Анатоли-не знам как е при ВИГ(вероятно е същото), но при МИГ при 2Т имаш два "такта"-натиснеш спусъка-работи, Пуснеш-не работи. По елементарната логика.
    При 4Т-натискаш спусъка, машината започва да работи, но като пуснеш-не спира, а си продължава да работи. До тук-2 такта.
    Когато искаш да спреш-пак натискаш спусъка и го пускаш-още два такта, та станаха 4. Малко неудачно измислено име на тези режими, ама са се наложили, и се ползват. Аз си ползвам "ръчно" и "автомат", и всички ме разбират.
    4Т е удобен за дълги шевовое, където не е много приятно да стискаш постоянно спусъка. Имал съм случай да държа ръкохватката съвсем накрая-където влиза шланга. Просто насочваш къде да гори дъгата, и машината си работи. Като при това не се уморява ръката.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      А какво са тези "компенсации" на напрежението и скоростта на тела?

      @ Анатоли-не знам как е при ВИГ(вероятно е същото), но при МИГ при 2Т имаш два "такта"-натиснеш спусъка-работи, Пуснеш-не работи. По елементарната логика.
      При 4Т-натискаш спусъка, машината започва да работи, но като пуснеш-не спира, а си продължава да работи. До тук-2 такта.
      Когато искаш да спреш-пак натискаш спусъка и го пускаш-още два такта, та станаха 4. Малко неудачно измислено име на тези режими, ама са се наложили, и се ползват. Аз си ползвам "ръчно" и "автомат", и всички ме разбират.
      4Т е удобен за дълги шевовое, където не е много приятно да стискаш постоянно спусъка. Имал съм случай да държа ръкохватката съвсем накрая-където влиза шланга. Просто насочваш къде да гори дъгата, и машината си работи. Като при това не се уморява ръката.
      "Компенсациите" са за донастройка на напрежение,или скорост.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        В смисъл "фина настройка"?
        Щото какво пречи да си ги регулираме по традиционния начин, с нормалните си врътки?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          В смисъл "фина настройка"?
          Щото какво пречи да си ги регулираме по традиционния начин, с нормалните си врътки?
          Понеже е синергично и има само една врътка,за това са тези "компенсации"

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            В смисъл "фина настройка"?
            Щото какво пречи да си ги регулираме по традиционния начин, с нормалните си врътки?
            Освен напрежението и скороста на тела които са изведени на повечето машини има и още параметри, които могат да се променят при хубавите инвертори. Ако ти изкарат всичко на врътки няма да можеш да се оправиш с машината, ще ти трябва описание кое какво прави и много време за проби, за да я настроиш за конкретен материал тел и ток . При всяка малка промяна на ситуацията започваш от начало . За това са запаметените програми на скъпите машини .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от sstenly1 Преглед на мнение
              Понеже е синергично и има само една врътка,за това са тези "компенсации"
              Ахааа, това го бях пропуснал. Разбрах, благодаря.
              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Освен напрежението и скороста на тела които са изведени на повечето машини има и още параметри, които могат да се променят при хубавите инвертори. Ако ти изкарат всичко на врътки няма да можеш да се оправиш с машината, ще ти трябва описание кое какво прави и много време за проби, за да я настроиш за конкретен материал тел и ток . При всяка малка промяна на ситуацията започваш от начало . За това са запаметените програми на скъпите машини .
              Работил съм за малко с една Сebora с телевизор вместо нормален панел за регулиране на режима.
              То хиляди програми, възможност за регулиране на цвета на шортите на баба ми, и какво ли още не.

              Никога повече.
              Най приятно ми е било да работя с едно 350 амперово Редко, трансформатор. Що километри тел са минали през ролките му, и колко безпроблемна работа, няма друга такава машина.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...няма друга такава машина.
                Има, има - Струна. Първата ми Струна от '95-та още работи некъде из Красна поляна (софийски квартал).

                П.П. А втората Струна, от две и некоя, в момента кърпи един тукашен Самурай некъде около Бяла Слатина..
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  То на тая струна няма какво да и се развали,и аз имам 250 ампера
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ...Най приятно ми е било да работя с едно 350 амперово Редко, трансформатор. Що километри тел са минали през ролките му, и колко безпроблемна работа, няма друга такава машина.
                    Абе, има. От едно пулсово Selco още ми текат лигите. Избираш материал, тел, газ и дебелина или скорост на телоподаване. После само коригираш катета с копчето. Същото има и стандартен режим, ама в него не е пулсово. И в него работеше до сущ като инвертора ми.

                    След 3 опита вече и провара и катета бяха перфектни, шева лъскав и гладък и нито една капчица. Един парцал и можеше да се боядисва. Мострите бяха стомана 10-ка. И по шушляковото ми яке ни една дупчица не се получи, баси!

                    ...ама.... 8 бимберици комплекта, нихната кожа! И то щото прИмоция.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Има, има - Струна. Първата ми Струна от '95-та още работи некъде из Красна поляна (софийски квартал).

                      П.П. А втората Струна, от две и некоя, в момента кърпи един тукашен Самурай некъде около Бяла Слатина..
                      Ами и със струна съм работил, макар не много. Нищо общо с Редко. Не знам на какво се дължи, ама разликата беше осезаема.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Абе, има. От едно пулсово Selco още ми текат лигите. Избираш материал, тел, газ и дебелина или скорост на телоподаване. После само коригираш катета с копчето. Същото има и стандартен режим, ама в него не е пулсово. И в него работеше до сущ като инвертора ми.

                      След 3 опита вече и провара и катета бяха перфектни, шева лъскав и гладък и нито една капчица. Един парцал и можеше да се боядисва. Мострите бяха стомана 10-ка. И по шушляковото ми яке ни една дупчица не се получи, баси!

                      ...ама.... 8 бимберици комплекта, нихната кожа! И то щото прИмоция.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0100 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:239.8 КБ
ID:5821912

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0101 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:210.8 КБ
ID:5821913

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0102 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5821914
                      Опааа, не било cebora, a selco, ама все тая. Не е машина за мен.
                      Аз си обичам простите и лесни за настройка неща, а не да си компютърен гений за да се оправиш в безкрайното меню.
                      Обаче не се губя в гора от 300 метра между пътя и плажа.
                      Бъзикам се ей. Знам, че няма да ти стане нищо, ама да си кажа...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Кольоооо, как мое да си такъв г@дняр. Ся и на мен ми потекоха лигите, па се мъъъъъча с една 200 амперова струна. Ай ай ай ....
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Това, ако е мое го разменям за някое трансформаторно редко.
                          Не ми е кеф да се ровя из хиляда менюта и запаметени програми, да правя свои си режими и да ги запаметявам, и това само с едно копче.

                          А снимките са от преди поне 5-6 години, ако не и повече, то времето лети неусетно.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...Не ми е кеф да се ровя из хиляда менюта и запаметени програми, да правя свои си режими и да ги запаметявам, и това само с едно копче.....
                            Няма такъв синерджик с "хиляда менюта" . За 10 мин. разучаваш сите програми .
                            То е направено като за неграмотници .
                            Подобно на шифьорите дето така и не са се научили в курса да превключват ръчни скорости и затова хвалят автомата .
                            ... ама пък от друга страна : печените шофьори като подкарат автомата и си викат : евА ти леснИята , то било мързелива работа !

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            То на тая струна няма какво да и се развали,и аз имам 250 ампера
                            На мен от 7-8 "Струни" ми остана една работеща , 500 А .
                            200 и 250 амперовите изпушиха отдавна .
                            За хоби работа обаче са почти вечни.
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-10-19, 21:19.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Mдаа, винаги ми е било интересно защо само заваряването на мостови конструкции се брои за сериозна работа а всичко друго е хоби
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Опааа, не било cebora, a selco, ама все тая. Не е машина за мен.
                                Аз си обичам простите и лесни за настройка неща, а не да си компютърен гений за да се оправиш в безкрайното меню.
                                Нищо безкрайно няма. Газ, материал, тел (които се избират рядко - поня аз не сменам тел през 5 минути), и после си играеш само с тия двете на дисплея.

                                Онова беше по-голямо, с отделен токоизточник и телоподаващо. Не че има значение де. Това още-повече ме кефи, щото е по-компактно.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Обаче не се губя в гора от 300 метра между пътя и плажа.
                                Ми, компютърната гениалност иска жертви.
                                А че си гад проклета си го знаем.

                                ПП: Е те-това баш на снимката, но вариант без TIG е 9 бона. Е мамка им... мечка! И без охладителя да го продават, надали ще е по-малко от 8.
                                Последно редактирано от sparkybg; 05-10-19, 13:26.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X