Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Вчера купих от редко електроди от неръждавейка за антена укв....та имат доста китайци и електрожени и цо-2 ...последният път ги нямаше !
    Редко приключиха с производството.
    Сега вече е чиста търговия без желание за развитие.
    Дааааа Сашо не е будала и си е надвил на масрафа.....
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Редко приключиха с производството.
      Сега вече е чиста търговия без желание за развитие.
      Дааааа Сашо не е будала и си е надвил на масрафа.....
      Не не е така и не става въпрос за будали и масрафи а за разумна пазарна стратегия!
      Как да направя нещо което ще има пазарна цена 5К евра и ще трябва да инвестирам поне 100 пъти по толкова за да стигне до пазара?
      А същия продукт го получавам за 3К евра с платен транспорт до у наше село и го продавам за 5!!!!!!?????
      СПАРКИ,
      Зададе доста въпроси на които не видях да си получил задоволителен отговор.
      Ще се опитам да ти отговоря до колкото помня въпросите
      Еднотактните са разработвани когато един транзистор струваше колкото един малък автомобил сега.
      Полумоста е малко по късно когато малко поевтиняха джаджите. Ама живота на кондерите беше ужасно къс!!!!
      Резонасника е опит пак да се поевтини производството с по бавни транзистори и забрави, КПД от 5 до 8 процента + ама само в пълния резонанс когато включваш само в 0-лата в реална работа не е съвсем така та за това му пръкнаха и квази резонанс
      Това което правят китайците в момента е същото което и именитите компании но на ужасно по ниски цени и единствено търговците са облагодетелствани от ситуацията.
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

        За голямо съжаление Търговците винаги си остават облагодетелствани и на печалба да му мислим ние дето си лягаме и ставаме с поялника........

        Коментар


        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

          ами сглобих го


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.JPG
Прегледи:2
Размер:216.6 КБ
ID:5298819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0028.JPG
Прегледи:2
Размер:157.6 КБ
ID:5298820Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0024.JPG
Прегледи:2
Размер:156.3 КБ
ID:5298821Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.JPG
Прегледи:2
Размер:187.6 КБ
ID:5298822Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.JPG
Прегледи:2
Размер:197.2 КБ
ID:5298823Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:2
Размер:67.0 КБ
ID:5298824
          получи се добре само 1850гр. заварява перфектно с електроди 1.6мм 2.0мм 2.5мм
          максимаелн ток скромните 100А. но в този габарит е супер.

          скромните 7 месеца му направих разработката и съм безкрайно щастлив.
          имаше и гърмежи и купон..... но не се отказах

          трансформатора е Е55
          транзисторите IRG4PC50W

          Коментар


          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

            Поздравления за ентусиазма, а и за резултата. Теглото е супер, дори за тоя ампераж. Сега опитай да чифтосаш 2 с общо управление (обратна връзка), и ето ти 200 амперов електрожен 3 кила и половина. После може и да произвеждаш. С това тегло ще сцепиш голяма част от конкуренцията, стига да излезе достатъчно кораво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

              Аз пък искам да го видя това.

              Коментар


              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                понеже съм и фотограф едни приятели видео оператори са обещали да направим рекламно клипче

                пък Ясен нали е модератор ще го закачи някъде да се гледа

                искам да позаварявам малко и колегите да си поснимат на воля.

                това е в обикновена кутия от АТХ захранване сега си търся една 2 кутии от сървърни захранваня те са малко по широчки.

                Коментар


                • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                  Sparky имах доста проблеми с пресмятането на трафа Е55 е доста малък но 100А въобще не са му много.
                  Накрая достигнах до резултата за 55kHz

                  W1=24нав.
                  W2=8нав.

                  в началото пробвах 18/6 и БУМ

                  Бях му навил малко навивки защото се подлъгах по една руска технология за тестване! На празен ход си работеше по товар на БАЛАСТ също работеше и при първото късо БУМ айде 2бр. ИГБТ на боклука хахахахах боля ме корема доста.

                  първо исках да вкарам полу мост в таз кутия ама за малко не достигнах до пълен успех.
                  сега е КОС МОСТ малък изходен дросел и работи добре
                  удържа 3 електрода 2.5мм на 100А един след друг без да изключи защитата ама всичко ГРЕЕ добре все пак е доста мъничак.

                  Коментар


                  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                    Трафа....

                    Остави ги "руските" "марсианските" и прочие "методики". Всеки си е башка луд. Като знаеш що годе какво се очаква на входа и изхода, изчисляваш трафа по граница на насищане на сърцевината. Греенето тук е второстепенен фактор - в смисъл, не води пряко и веднага до гърмене, стига термозащитата да сработи навреме. Трафа пляка транзистори като се насити, за което трябва да се вземат съответните мерки. Е другия вариант е да е калпаво навит, ама това поне е видимо.

                    2 електрода не са критерии. Направи му защитите да сработват правилно и го натовари докато изключи. Изчисли му ПВ-то на база 10 минути, желателно през деня в жегата. Тогава реално ще видиш що за машина си създал.

                    И кво е КОС МОСТ, така и не вдянах, или съм забравил от по-горните обяснения. Кажи, моля.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                      ами КОС МОСТ е право ходов едно полупериоден електрожен задължително работи с изходен дросел.
                      тепърва му предстоят тестове но както и преди съм казвал той няма практическо приложение тоз електрожен.
                      Сега се насочвам в нещо просто и надеждно и мнооого технологично за изработка в диапазона 160А мисля че е напълно достатъчно като ток но да е много задраво и надеждно пък ще видим какво ще излезе.

                      следващите 7 месеца поялника пак ще бъде в ръцете ми.

                      П.С. на руснаците електрожените в АТХ кутия тежат 2.3кг. и са с наполовина по малки радиатори от моя.
                      моя тежи 1850грама. хехехехехехехех

                      Коментар


                      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                        Колега ,гледам че много време си отделил,на мен обаче не ми стана ясно ,целта каква е......виждам малък обем,слаб ампераж.....100А не съм сигурен дали ги вади....и натоварване никакво.....По селата може и 2.5 електрод да не запали.....Не беше ли по-добре да се пробваш направо на по-сериозна машина...мисля че килограмите до 10-15 кг. изобщо не са проблем....Според мен един електрожен трябва да може да работи на 120-140А цял ден....
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                          даааа и това ще стане скоро
                          аз го правя за удоволствие защото ми е хоби а това си беше предизвикателство


                          големи електрожени не е проблем да се направят проблем е да се измислят прости евтини надеждни и технологични.
                          а тези качества са противоположни и затова ще трябва бая мислене

                          а и срещам доста трудности с елементна база и цени всичко е по скъпо у нас от колкото в китай.
                          например не мога да намеря алуминиев профил който да купувам свободно и на дребно за радиатори. завода алумин в шумен ми казва даааа български е профила наше производство ама минимално количество 200кг. малеееееее не си поплюват.

                          ще спретна една сериозна машина скоро ......

                          Коментар


                          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                            Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение
                            завода алумин в шумен ми казва даааа български е профила наше производство ама минимално количество 200кг. малеееееее не си поплюват...
                            Малко спам, ама да стане ясно-в Алумина(така се казва завода) леят алуминий както може да се сети човек. Не знам дали е правилно да го нарека тигел, но каквото е там-съдът в който се топи метала има мъртъв обем(който не може да се източи)20 тона. Това за сравнение. Та не се учудвай, че искат минимални количества, там се работи в доста големи мащаби.

                            Иначе браво за ентусиазма, трябва да има повече хора като теб.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              малък обем,слаб ампераж.....100А не съм сигурен дали ги вади....и натоварване никакво...
                              Човекът пише - 100, докато не измерим по-малко - броим ги за 100.
                              Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение
                              удържа 3 електрода 2.5мм на 100А един след друг без да изключи защитата ама всичко ГРЕЕ добре все пак е доста мъничак.
                              За асмалъци се е утрепАло. Също и за монтажни работи на високо. Абе направо искам едно такова, ама какъвто съм заварчик ще го изпукам без време.

                              Човече, това няма ли да се охлажда по-добре, ако му разредиш решетките на кутията през 1 - през 2 ? Мислил ли си, за някакви злобни охлаждания - топлинни тръби и подобни? Поне радиаторите да не са от алуминий, а от мед?

                              Коментар


                              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Също и за монтажни работи на високо.
                                Монтажните работи на високо,там където работя са между 30 и 325 метра,качването до 160 метра става пеша ..Заварките са отговорни има дефектоскопия и ред подобни , няма как да стане с това, 2-3 електрода и после почивка ще станеш безработен заварчик или по-скоро турист качил се да се полюбува на пейзажа от високо !Преди 4 години правихме 2 монтажа на ден ,при височина 35 метра с трансформаторни машини с които по-принцип си работехме на кота 0....с инверторните правихме по 6 монтажа за ден.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X