Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

    Първоначално публикуван от EDM electronics Преглед на мнение
    Не, никът ми не е търговска фирма. Това е просто знак /фирма-подпис/ на това което правя в електрониката.
    ОК, всичко е наред, тогава.

    Коментар


    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

      Намерих Е-образни феритни профили, но няма макара. Никога не съм работил с такива сърцевини, винаги с тороиди.
      Може ли някой да ми каже, оставя ли се въздушна междина на изходния траф между 2-те Е-та и колко трябва да е?

      Благодаря предварително!

      Коментар


      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

        Разни макари има в Комет. Принципно там може да се поръчат и всякакви сърцевини от Kaschke, със все макарите и прочие. Имаха доволно бахатеси сърцевини на щанда едно време.

        Разстояние между тях не би трябвало да има, освен ако схемата не е някава супер изчекната измишльотина, в което пък руснаците ги бива.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

          Ако оставиш междина, ще трябва да я смяташ в индуктивността (която пък ще намалее, което в общия случай не щеш).

          А защо не тороид?

          Коментар


          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ако оставиш междина, ще трябва да я смяташ в индуктивността (която пък ще намалее, което в общия случай не щеш).

            А защо не тороид?
            Бе не е това главния проблем. Разстояние значи повишено "складиране" на енергия в трафа, и съответното и освобождаване при всеки цикъл. Ако схемата не е правена за това, резултата ще е пушеци в най-лошия случай или незадоволителна работа в супер оптимистичния. А и толкова мощен траф с междина е малко капризна работа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

              Първоначално публикуван от EDM electronics Преглед на мнение
              Намерих Е-образни феритни профили, но няма макара. Никога не съм работил с такива сърцевини, винаги с тороиди.
              Може ли някой да ми каже, оставя ли се въздушна междина на изходния траф между 2-те Е-та и колко трябва да е?

              Благодаря предварително!
              Доколкото разбрах, искаш да правиш резонансника, а там НЕ е необходима междина на силовоя траф.
              Иначе най-лесно се оставя с поставяне на обикновена офис хартия /за принтер/ Има дебелина 0.1мм. и държи на висока температура.
              Ако има друго по този инвертор - питай, ще помагам според силите си.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                Колеги блъгодаря за отзивчивостта и бързата реакция!

                Не искам да ползвам тороид, щото ако се наложи да преправям намотките /броя на навивките/ ще поизхабя проводника, а той е доста скъп. 1,9 мм и 2,5 мм.

                Попитах за междината, щото се сещам навремето по импулсните на телевизорите имаше едни БГ трафчета на захранването, бяха с въздушна междина при затваряне на магнитопровода. Предполагам ако се затвори напълно ще се получи навивка накъсо и малко ще грее. Затова чашките контактуват само в периферията.

                Колега pansim, благодаря за предложението. Ще се възползвам от помощтта ти предимно при настройката. Да, ще правя квазирезонанса на руснака. Предимствата няма да коментирам.

                Чакам все още най-силовите елементи. Нямам и кутия. Но мисля да ползвам от UPS. Ще търся някоя втора употреба, може и от битака, но да има и вид.

                Имам и един друг въпрос: Откъде да си купя конекторите за кабелите? Ако някой има хитра идея за нещо друго, медно по възможност, което може да се ползва?

                Поздрави!!!

                Коментар


                • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                  Колега, не бъркай захранването на телевизорите в заваръчната техника. При телевизорите са обратноходови инвертори, с възможност за работа при изменение на захранващото напрежение в широки граници напр. 100-245волта. Обратноходов електрожен, още не съм видял, а сигурно няма и да видя, и затова си има причини, обсъждането на които излиза извън границите на този форум.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                    Първоначално публикуван от EDM electronics Преглед на мнение
                    Колеги блъгодаря за отзивчивостта и бързата реакция!

                    Не искам да ползвам тороид, щото ако се наложи да преправям намотките /броя на навивките/ ще поизхабя проводника, а той е доста скъп. 1,9 мм и 2,5 мм.

                    Попитах за междината, щото се сещам навремето по импулсните на телевизорите имаше едни БГ трафчета на захранването, бяха с въздушна междина при затваряне на магнитопровода. Предполагам ако се затвори напълно ще се получи навивка накъсо и малко ще грее. Затова чашките контактуват само в периферията.

                    Колега pansim, благодаря за предложението. Ще се възползвам от помощтта ти предимно при настройката. Да, ще правя квазирезонанса на руснака. Предимствата няма да коментирам.

                    Чакам все още най-силовите елементи. Нямам и кутия. Но мисля да ползвам от UPS. Ще търся някоя втора употреба, може и от битака, но да има и вид.

                    Имам и един друг въпрос: Откъде да си купя конекторите за кабелите? Ако някой има хитра идея за нещо друго, медно по възможност, което може да се ползва?

                    Поздрави!!!
                    1. 2.5mm за всичко над 20-ина килохерца не е особено ефективна дебелина. Тока ще тече само по повърността му.
                    2. Онова в телевизорите е FlyBack захранване. Там междината е задължителна, а "трансформатора" всъщност е сдвоена индуктивност. Помпиш енергия в него през първичната, и я източваш през вторичната, на порции. Тоест, играе място за складиране на енергия. Точно обратното на това, което сега си наумил да правиш - трансформатора при правоходовите топологии не служи за складиране на енергия, а само за предаването и от входа на изхода. За складитането си има нарочна индуктивност чак след изправителните диоди.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                      Здравейте колеги,
                      Имам едно инверторче на telwin technica 144
                      С много усилия и пот успях да гръмна няколко пъти IGBT и доста от другите елементи.
                      Познанията ми в електрониката не са на добро ниво,а практиката в последните 20 г. е минимална.
                      Предлагам срещу възнаграждение и някой да ми помогне. Разполагам със схема и ръководство по ремонта, но уви за осцилоскопа нямам сонди и не съм го вадил 10г.Опитите правих с мултицет, но така НЕ СТАВА .
                      За Ваша информация качвам tecnica 144 , и обявявам, че разполагам и с други схеми които при интерес мога да кача.

                      Коментар


                      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                        Първоначално публикуван от bkovachev Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,
                        Имам едно инверторче на telwin technica 144
                        С много усилия и пот успях да гръмна няколко пъти IGBT и доста от другите елементи.
                        Познанията ми в електрониката не са на добро ниво,а практиката в последните 20 г. е минимална.
                        Предлагам срещу възнаграждение и някой да ми помогне. Разполагам със схема и ръководство по ремонта, но уви за осцилоскопа нямам сонди и не съм го вадил 10г.Опитите правих с мултицет, но така НЕ СТАВА .
                        За Ваша информация качвам tecnica 144 , и обявявам, че разполагам и с други схеми които при интерес мога да кача.
                        Заповядай при нас!
                        Данчо е оторизиран сервиз на телвин.

                        Обади се по телефона - 0889 522 036
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                          Първоначално публикуван от bkovachev Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          Имам едно инверторче на telwin technica 144
                          С много усилия и пот успях да гръмна няколко пъти IGBT и доста от другите елементи.
                          Познанията ми в електрониката не са на добро ниво,а практиката в последните 20 г. е минимална.
                          Предлагам срещу възнаграждение и някой да ми помогне. Разполагам със схема и ръководство по ремонта, но уви за осцилоскопа нямам сонди и не съм го вадил 10г.Опитите правих с мултицет, но така НЕ СТАВА .
                          За Ваша информация качвам tecnica 144 , и обявявам, че разполагам и с други схеми които при интерес мога да кача.
                          Качвай всичко. Ако нямаш къде, прати ми го на sparky(маймун)omegatim(точка)com и аз ще ги кача на FTP-то.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                            Ето малко снимки на моето 160А електроженче:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3487_.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5306754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3490_.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5306758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3489_.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5306757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3488_.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5306756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3486_.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5306755

                            Снимките са от почти завършения му вид. Ще кача и още някоя снимка от крайния.

                            Всички материали за него включвайки всичките взривове и заедно с работни 6м 25мм2 кабели преди 3 години бяха 250лв.
                            От тогава до днес си бачка без проблеми. Дори още не му се е пускала защитата за прегряване. Или съм се постарал добре с охлаждането или просто не е виждало достатъчно зор.

                            Коментар


                            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                              Ето малко схеми:

                              http://89.215.234.198/elektrojen/zahorasvremezagubene.zip


                              и още малко снимки:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0830_1.jpg
Прегледи:1
Размер:191.6 КБ
ID:5307071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0818_1.jpg
Прегледи:1
Размер:190.9 КБ
ID:5307065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0819_1.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5307066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0824_1.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:5307068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0823_1.jpg
Прегледи:1
Размер:181.2 КБ
ID:5307067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0825_1.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5307069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0827_1.jpg
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5307070

                              габаритни размери: 290/130/240 мм
                              тегло: 8кг
                              ПВ не е мерено
                              Последно редактирано от lachko973; 30-09-11, 23:33.

                              Коментар


                              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                                Тук съъъъъмммммм.........
                                това че не пиша не значи че ме няма разработката върви добре правя един брой да проверя за грешки и след това още 5бр. че имам хубави кутии очаквано тегло около 2200грама.

                                ето снимки платки схеми ....... всичко както обещах. Днес започвам да лепя платката управление навих токов траф инверторен траф има почти всичко.

                                скоро ще е! скоро ще гърмя запушвайте си ушите още от сега хахахахахахахах
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X