Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    20-30 лв. не е болка за умиране !
    Ами не. Вдига цената точно с 20 или 30 лева.

    Коментар


    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ами не. Вдига цената точно с 20 или 30 лева.
      Но пък можеш да продадеш 20-30 бройки ,в които да не си притеснен за място и без компромиси за различните решения и съответно качество ,вероятно затова са само двама записалите се досега !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

        Задачата явно е електрожен в АТХ, а не просто продаване на Х бройки някакви електрожени. Ако е за продаване - направо поръчваш от Китай и продаваш, продаваш, продаваш...

        А ако стигне до продаване на този модел, лично аз ще му уредя АТХ кутии на цената на скрапа.

        Коментар


        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

          Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение
          ...обаче днес съм щастлив подариха ми 5 кутии от захранваня компютърни "КОМПАК" некакви дърти които са с 2 сантиметра по широки от АТХ дето сглобих но много добра изработка по дебела тенекия абе супер са...
          А какъв е зорът кутиите да са от компютърно захранване? Отива се в цеха за тенекеджийски ала-бала, задава се магическия въпрос "можете ли да ми произведете ен броя кутии по ей тия чертежи"? Следва вторият такъв "колко ще струва"? Ако отговорите на тия въпроси ни устройват, произнасяме магическите думи "произведете ги"? Следва баналното "кеш енд кери" и въпросът е уреден. С кутии според нашите нужди и вкус...

          П.П.
          За разкош, може да се отиде до цех с CNC. Крайният резултат е поразяващ...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            А какъв е зорът кутиите да са от компютърно захранване? Отива се в цеха за тенекеджийски ала-бала, задава се магическия въпрос "можете ли да ми произведете ен броя кутии по ей тия чертежи"? Следва вторият такъв "колко ще струва"? Ако отговорите на тия въпроси ни устройват, произнасяме магическите думи "произведете ги"? Следва баналното "кеш енд кери" и въпросът е уреден. С кутии според нашите нужди и вкус...

            П.П.
            За разкош, може да се отиде до цех с CNC. Крайният резултат е поразяващ...
            Вероятно отговора на втория въпрос няма да ни устройва!

            Коментар


            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

              Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
              Вероятно отговора на втория въпрос няма да ни устройва!
              Напротив,фирмата ни ежедневно поръчва кутии 20/30/10 и след това ,прахово ги боядисваме другаде ,докъто дойдат до нашия офис изминават около 100 км. после поемат из цяла България,цената в момента е смешна в производството сравнено с цената на която се продава !Като материал са съпоставими с тези на инверторните електрожени и дори по сложни понеже имат капаци и панти ,захвати,монтажни отвори и др.
              Последно редактирано от Roninn; 29-08-11, 22:20.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                Вероятно отговора на втория въпрос няма да ни устройва!
                Част от проблемът е, че ако не ни понесе цената за изработка на кутия, едва ли ще ни понесе и цената която ще ни поискат в платкаджийницата за нови и нови платки, фотошаблони и т.н., за различните видове кутии.

                Отделно, че всеки сам преценява цената на труда си, но ако трябва да задълбваме, и разглобяването на стари захранвания не е безплатно... Това, в случай, че става въпрос за нещо различно от хоби де.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                  момчета задавате все правилни въпроси а отговорите не са толкова прости.
                  в Благоевград НЯМА повтарям НЯМА РАБОТЕЩ РАСКЕН камо ли ЦНЦ.
                  Благоевград е почти 100000 души

                  кутия делана на баба Гинка у фирмата ми струва 30-40лв. кабелите с накрайниците които са стандартни купувани от БОШ КИРОВ
                  вдигат цената около 60-70лв. (кабел гумен 16мм2 за ракохватка 2.5м за маса 2 метра.)

                  затова трудно става за продаване ама няма да се отказвам последните месеци научих бая неща за смятане на трафове и за други джунджурии та за мен си е полезно все научавам по нещо всеки ден

                  трудно е с всичко ама не се спирам

                  поздрави на всички

                  Коментар


                  • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                    Платкаджийница в Благоевград имате ли ? Метода е фотохимично фрезоване на ламарина и печатни платки . Ако имаш път към София обади се ще те свържа с хора от катедра силова електроника на ТУ да обмените идеи и схеми .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                      Първоначално публикуван от delivero Преглед на мнение

                      затова трудно става за продаване ама няма да се отказвам последните месеци научих бая неща за смятане на трафове и за други джунджурии та за мен си е полезно все научавам по нещо всеки ден
                      Ето това е важно приятелю - знанието. Търговската част може леко да се позабави, но ще дойде и тя.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                        Кутията си рязах и сгъвах сам за около 15 мин от 1 мм ламарина (няма да казвам колко време правих приспособлението за сгъване), и не е по-лоша примерно от тези на Вики Б, разходите с ламарината и боядисването са около 10 лв, ама после , пробиване и изрязаване на отвори, мерене за това-онова, безумна история. Цалата работа съм я преценил като хоби, загуба на време да се образоваш по темата, загуба на време да го разработиш, да не говорим че неможеш да имаш всички необходими инструменти за производство, но всеки с номера си, все-пак е интересно

                        Коментар


                        • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                          Първоначално публикуван от magnet Преглед на мнение
                          Кутията си рязах и сгъвах сам за около 15 мин от 1 мм ламарина (няма да казвам колко време правих приспособлението за сгъване), и не е по-лоша примерно от тези на Вики Б, разходите с ламарината и боядисването са около 10 лв, ама после , пробиване и изрязаване на отвори, мерене за това-онова, безумна история. Цалата работа съм я преценил като хоби, загуба на време да се образоваш по темата, загуба на време да го разработиш, да не говорим че неможеш да имаш всички необходими инструменти за производство, но всеки с номера си, все-пак е интересно
                          Ами, добре. Дай снимки, кажи как работи, по каква схема, колко ампера, какво ПВ и т.н. Нали затова е тази тема пусната.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                            Изгоря ми електрожена и реших, че ще си правя или ще купя някакъв, вече инвертор. Прочетох темата във форума "направи си сам" и се запалих, макар че досега несъм се занимавал сериозно с електроника. След 6 изгърмени транзистора и разни други работи и няколко съвета от колеги, постигнах успех със схемата на Бармалеев, кос мост на 160 А. Работи си доста добре, заварям си с 4-ка електрод.Несъм му включил защитата и ПВ немога да измеря, затова пък има доста яки радиатори и се държи добре. Снимката е от процеса на разработка, несъм го снимал готов. Правя още един такъв за един приятел, на него вече си му сгънах кутия каквато аз си искам и го поизпипах по-добре, до 2-3 дни ще е готов, тогава ще снимам.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0102.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5299674

                            Коментар


                            • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                              Колега имай предвид че на 160 А и 5 -ца електрод върви ,ама заварка никаква !Такива хора трябват на тая държава ....успех !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Как да си спретнем заваръчен инвертор - какво купуваме и на каква цена

                                Привет на всички

                                вече тече разработката на заваръчен инвертор в кутия от компютърно захранване COMPAQ.
                                начални данни

                                заваръчен ток 100-110А работа с електроди 1.6мм 2.0мм 2.5мм
                                ПВ - ????? не знам ще бъде изследвано на по късен етап зависи от вложените радиатори и от вентилаторчето на кутията с която разполагаме.
                                термо защити.
                                очаквано тегло- 2100-2300грама. ми това е предизвикателството започва......

                                дойде ми идеята да вложа цялата си разработка в този форум детайлно за да може да помогнем на хора които се интересуват и са запалени в областта на електрониката да си изградят една прекрасна машина.

                                ще влагам схеми снимки всичко необходимо дано имам права достатъчно във форума.

                                поздрави на всички и приятно спояване....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X