Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
    На последното пътуване 1200 км заредих от рекламирания авио дизел на бензиностанцията на 4 км в София.
    По принцип винаги само аз си сипвам горивото ,Та си сипах 50 литра.Буса харчи с обикновената нафта 6.6 /6.7 л на 100 км.
    . прибирайки се в къщи установих ,че ми е изхарчил 7.1 на 100 с тази. Методът е пълно пълно на едно и също място ,за да са минимални грешките.
    А по отношение на вървенето определено е по добре , при обичайно положение на педала с обикновената нафта си поддържаше скоростта ,а с тази си се ускоряваше. Затова очаквах поне малко да спадне разхода ,но .........
    Или са ме врътнали с помпичката около 10 % или нещо друго. Ще проверим на следващия курс.
    Може да не са Ви врътнали с 10%, наблюденията ми на принципа пълно-пълно са същите.Разхода ми скочи с около 0,5 литра със същия авио дизел, разлика в динамиката има но не е кой знае колко осезаема поне при мен.Засичането е за 800 км.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #77
      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Тази кола я карам само аз и съм я карал с всякакви дизели.Най икономична е със ултимейт дизел на БП. пълна с 1 тон ми е сваляла на 6.5 л на 100 ,като скоростта си ми е 100-110 км.Аз така си я карам по принцип ,пълна празна.
      със 85 литра резервоар еко дизел минавам 1200 км и ми светва лампата. а с чужбинския примерно на несте светва на 1300 км когато е празна.

      Коментар


      • #78
        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        С гориво на БП съм забелязал разлика в работата на двигателя с една идея към по-тихо и меко.Това за по-стари дизелови агрегати.Комън рейл и помпа-дюза не ми е направило впечатление.Сравнението е при европейски горива.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #79
          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          дублирано - за триене!
          Последно редактирано от bushiDO; 12-08-15, 14:32.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #80
            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Че какво му е на сметките . У гръцко му е дало средно около 12/100 разход . На "Петрол" - над 30/100 . Е значи има нещо гнило .
            На всичко отгоре колегата говори за пропан-бутан , не за нафта.

            ... иначе за разлика от теб , аз пък в БГ съм установявал проблеми свързани и с качеството и с количеството на горивото в почти всички големи вериги .

            РС . ... а като стане въпрос за "служебни автомобили" , не знам защо , но все ми навяват
            асоциация с "държавни автомобили"
            Служебните коли ги давам за пример, защото са много на бр и минават много километри, тоест са много по-представителна извадка от всяка една наша. За Гърция мога да кажа, че литрите им явно са по-малки, защото единстено там са успявали в бутилка, която в България винаги ми е събирала макс 36-37л да ми набият 42-3Л LPG (бутилката е 40л)!

            П.п. И да ти кажа нашите служебни автомобили са индивидуални и логиката на ползването им се доближава по-скоро до тази на личните, абе то си е въпрос и на манталитет де - явно соца трудно ще си отиде от нас...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              Някой зареждал ли е гориво от Волф-а на Горубляне ( не знам дали има въобще друга такава )?
              Скоро гледах вейръна там да сипва и надали е само заради безлимитната карта за зареждане .
              Момчето на колонката разправя, че "шефът" там си зареждал всички автомобили и не кръщавали горивата.

              Коментар


              • #82
                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Нещо резултати от бойковата проверка ? Къде са тия 40 % терпентин ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Нещо резултати от бойковата проверка ? Къде са тия 40 % терпентин ?
                  Да питам: Колко струва литър терпентин? Каква им е далаверата.
                  Щото газта за газени ламБи е по-скъпа от нафтата.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    В оффновините на оффнюз имаше мнение на един юзър - бай терпентин - който беше казал, че е 3-4 кинта литъра.
                    Аз терпентин не съм купувал, че не ми е трябвал, ама това за газта - верно е. Баси газта, по-евтино е да си взема газов ( а не газен) фенер.
                    А за сипването на газ в резервоара на дизеловите ми возила - отдавна забравих - скъпичко иде....

                    Май е по-добре да пробвам с терпентин, както рече премиера..

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Бой по "терпентина", а пристанище-Росенец кога ще пломбираме, че не разбрах нещо.....

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Хи, що да се пломбира нали има митница там.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                          Хи, що да се пломбира нали има митница там.
                          Така, така а там стои "Ало Ваньо" строг, но справедлив..... и т.н.......

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            само нафта /червена/ сьс бензиностанциите нямам врьзка никога и по никакьв повд. горивото се зарежда само от свои хора...това за измамите сега го говорят а е от 100 години. хвьрлят прах вьв очите и си мият рьцете.през това време си пьлнят джобовете..........някои хора. но не и ние.....А, ало ваньо боико си го взе да му пьлни партята както и служба ДАИ и онези дето искат такса спокоиствие и др.=:копуваите това което ви трябва и устрроива...............

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Да питам: Колко струва литър терпентин? Каква им е далаверата.
                              Щото газта за газени ламБи е по-скъпа от нафтата.
                              И аз това се чудя щото няма минерален разредител по евтин от 4-5 лева литъра .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                В оффновините на оффнюз имаше мнение на един юзър - бай терпентин - който беше казал, че е 3-4 кинта литъра. ...
                                По бТВ вчера или онзи ден чух цена 0,70 лв/л
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X