Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Доста информация дадохме. Нека всеки сам преценя кое гориво е по-подходящо за неговия автомобил.
    Мога само да препоръчам на всички да слагат синтетични масла и да ги сменят на не повече от 10 000км. Защото сярата прецаква наи вече маслото.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от geko
      Четейки тази тема днес сипах в пасата цял резервоар гориво от Еко, и... колата започна да върви по-лошо. Двигателя е по-шумен, върви някак странно и като цяло горивото на ОМВ определено се отразява на тази кола много по-добре.
      ВАЖНО ПОЯСНЕНИЕ:
      Това гориво от ЕКО ЕЛДА(Kinitron) ли го сипа или от ЕКО ПЕТРОЛЕУМ? Щото нали знаеш че сме страната на ментетата. Пък може вече и трето ЕКО да има, знам ли?
      Поглеждайте какъв цвят има дизела дето го сипвате в колата! Би трябвало да е прозрачен като вода!
      Поздрави
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от D-MAX
        Първоначално публикуван от geko
        Четейки тази тема днес сипах в пасата цял резервоар гориво от Еко, и... колата започна да върви по-лошо. Двигателя е по-шумен, върви някак странно и като цяло горивото на ОМВ определено се отразява на тази кола много по-добре.
        ВАЖНО ПОЯСНЕНИЕ:
        Това гориво от ЕКО ЕЛДА(Kinitron) ли го сипа или от ЕКО ПЕТРОЛЕУМ? Щото нали знаеш че сме страната на ментетата. Пък може вече и трето ЕКО да има, знам ли?
        Поглеждайте какъв цвят има дизела дето го сипвате в колата! Би трябвало да е прозрачен като вода!
        Поздрави
        От Еко Елда (Kinitron) . И аз след това видях, че има и други Еко, но това го сипах от гърцитe.

        Коментар


        • #19
          Лелеее...а пък аз мислех,че вече никой не зарежда дизел на колонка.....
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от lubashki777
            Лелеее...а пък аз мислех,че вече никой не зарежда дизел на колонка.....
            А на какво, на туба ли? Аз съм прост юзър и си зареждам на бензиностанции...

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от D-MAX
              ВАЖНО ПОЯСНЕНИЕ:
              Това гориво от ЕКО ЕЛДА(Kinitron) ли го сипа или от ЕКО ПЕТРОЛЕУМ? Щото нали знаеш че сме страната на ментетата. Пък може вече и трето ЕКО да има, знам ли?
              Само дето в случая гърците са за е..не, защото ефективно стъпиха на пазара след Петролеум-а.

              Коментар


              • #22
                Карам дизел от 2 години - лична / 30 хил. нкм./ и служебна кола /20 хил.км./
                Зареждам само от Лукойл, ОМВ и Шел.
                Няма особена разлика- от всички съм доволен.
                На служебната минаха на петрол и няма проблем-на нея сменяме филтри и масло на 20 000 км.
                Като сипя Шел-впауър или ОМВ Спринт - по-малко пуши и върви повече, че и малко по икономична е.
                Тук като ви слушам за какъв разход на дизел става дума и се отказвам да вземам 4по4 засега.
                Ако Октавията /99 г., 110 к.с./ почне да ми харчи над 5.5 извънградско лято с климатик и 6 зима ми прилошава- средната ми скорост по компютър е винаги над 90 км/ч.Разхода го меря по пълен празен резервоар.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от jorko
                  Ако Октавията /99 г., 110 к.с./ почне да ми харчи над 5.5 извънградско лято с климатик и 6 зима ми прилошава- средната ми скорост по компютър е винаги над 90 км/ч.Разхода го меря по пълен празен резервоар.
                  компютъра не ти ли показва и разхода, та го мериш с резервоара?

                  аз пък вече си имам ЖПС и ще си засека пробега с него, защото установих, че има отклонение около 5% /заради по-големите гуми/...
                  засега тествах само спидомера на реното: при 170кмч по спидомер ЖиПиЕс-а показа 99.5мили /160кмч/ абе май е малко неудобно човек да си разучава функциите на ЖПС, докато кара по магистралата много коли днеска... и всичките като че ли карат на задна движат се срещу мен
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Компютара показва разхода , ама винаги го мери с 0.3 до 0.5 литра по малък.
                    Лъже както всички компютри- ама вече не можем без тях.

                    Коментар


                    • #25
                      Приятельо jorko ,който си взема джип не гледа разход.Тука става дума с кой по-малко ще се окаляш или с кой по-малко ще вървиш пеш и жена ти по- малко ще мърмори .Това е болест.
                      Ако пък си купя влак няма да ми гори нищо.

                      Коментар


                      • #26
                        Приятелю Гена,
                        Ти зимата не се разхождаш по тениска и чехли, а си слагаш шубата и дебелите обувки.
                        Е и аз така- гледам да не се разболявам.
                        По света има много болести-4по4,мотори,пътешествия,лов,риболов,жени,пиене,наркотици и т.н.- отвори клубовете на дир.бг да ги видиш.
                        Повечето са сварзани с харчене на много пари.Който ги нямя-седи пред компютъра или пред телевизора.
                        Като си купиш влак,ще дадеш едно кръгче...
                        Малко разводних темата , но се връщам.

                        Тъй като работя в производството знам на колко места може да се пропука качеството благодарение на проблем с машина или човешка грешка.
                        Старото обурудване в Лукойл,крадливи шофьори на цистерни и бензинаджии- всичко това води до лошо гориво което зареждаме.ОТ наша страна-недобро подържане на колата.Само чакам да дойде зимата и пак ще има тема- как да палим дизел при минусови температури.
                        Относно добавките - ще цитирам от форума на Шкода

                        Не съм автомонтьор,но цяла година ходих с моята Октавия по сервизи (където както споменах оставих около 2-3 000 лв)като съшевременно прерових целия НЕТ и смея да твърдя че вече ми се избистри принципа на TDI моторите.Твърдиш че нямаш никакви грижи с твоя AHF(TDI),но проблема с турбината(GARRETT VNT-15),не е много малък.
                        Купих си колата на 1,5 години и на 60 000км.Беше посещавала само фирмения сервиз в София за смяна на масла и филтри.При покупката същите специалисти от Еуратек я прегледаха основно и казаха че е ОК.Колата вървеше перфектно.Започнах да слагам редовно към горивото добавка за дизел Castrol TDA(за да запазя системата чиста и да смазва помпата).Месец по-късно колата започна да пропушва при ускорение,вследствие на което променливата геометрия на турбината се задръсти със сажди,и престана да бъде променлива и остана в едно средно статично положение.При обороти до 1700,колата стана много тромава(геометрията не може да се изостри,и турбината не може да се развърти на време).При обороти 1800-2 500 горе-долу вървеше.При обороти над 3 200(в движение ,не на място) ,когато надува става прекалено голям(над 1,2 бара),и когато пром. геометрия трябва да се притъпи,тя не успяваше,и компютъра изключваше аварийно турбото(намаляваше драстично порцията впръсквано гориво),и записваше в паметта грешка(прекалено вис.налягане).При рестартиране на двигателя всичко временно се пооправяше до следващото излизане на магистрала и преминаване на границата от 3 200 об/мин.

                        За да съкратя малко ,няма да описвам цялото едногодишно ходене по мъките,а ще изложа крайните си изводи.

                        Вследствие на използваната от мен добавка Кастрол ТДА,Дюзите(разпръсквачите ми )излязоха от строя.После естесвено колата започна да пуши(да прави хубава сажда).Тези сажди много бързо(2-3000 км) блокират променливата геометрия на турбината,задръстват катализатора,а чрез EGR системата задръстват и всмукателния колектор,както и главата, и цялата изпускателна с-ма(при мен от всички тези места излязоха 1/2 кофа сажди)
                        Така че моята първа работо беше да си изключа EGR-a,смених си разпръсквачите,сложих и друга рециклирана турбина,почистих на пароструйка всичко от главата до ауспуха,припаснаха ми и клапаните.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Тази тема е винаги актуална в нашата страна. Интерсно ми е 9 години по-късно какви са мненията по темата? Определно има разлика във вървенето и разхода когато наливаме от "скъпата" нафта на различните бензиностации, но дали е само от дабавките които те слагат?
                          Стадартното дизелово гориво на всички сякаш е еднакво - от Бургас?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            За мен, в некст тайм, поне дизелът - авиодизел - ей най-доброто дизелово гориво в България. Да подкрепя твърдението си с факти:

                            Предните 2 години, лете с климатик, среден разход от 4.8.-4.9 литра. Към настоящият момент е 4.4-4-5 литра дизел, среден разход на 100 км. Няма какво и на кого да доказвам, защото касае единствено мен. Вярно, моите факти, не са вашите факти, но са факт.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                              За мен, в некст тайм, поне дизелът - авиодизел - ей най-доброто дизелово гориво в България. Да подкрепя твърдението си с факти:

                              Предните 2 години, лете с климатик, среден разход от 4.8.-4.9 литра. Към настоящият момент е 4.4-4-5 литра дизел, среден разход на 100 км. Няма какво и на кого да доказвам, защото касае единствено мен. Вярно, моите факти, не са вашите факти, но са факт.
                              Кои самолети джиткат на дизел ? А с газови уредби има ли ?Как се измерват разлики от 0.3-0.4 л/100 километра?
                              Последно редактирано от бат'Марто; 25-07-15, 18:32.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Тури едни кавички(като не се сетих Аз)и ето "самолетен дизел", а за другото си има борд-компютър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X