Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    Тури едни кавички(като не се сетих Аз)и ето "самолетен дизел", а за другото си има борд-компютър.
    Аз до такива коли (с борд компютър ) никога не съм имал достъп...Ама предположих,че е така,както казваш.Голяма работа е борд компютъра...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #32
      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Кои самолети джиткат на дизел ? А с газови уредби има ли ?
      Ето тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post2800460 , в пост 164, Windwarrior каза , че се е информирал по въпроса от някаква реклама
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #33
        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Ето тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post2800460 , в пост 164, Windwarrior каза , че се е информирал по въпроса от някаква реклама
        така де, ама да се повтарят глупавите реклами в сериозни теми е...Измерване по борд компютър с малолитражка...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          Този форум не е ли за малолитражки? Поне не го пишеше някъде преди да се регистрирам, ама карай.
          Да ти обясня, друже - за теб половин кило гориво може и да не е от значение, но за мен е. Защото ако сметна за година колко идва, едва ли ще съм много доволен.

          Коментар


          • #35
            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
            Този форум не е ли за малолитражки? Поне не го пишеше някъде преди да се регистрирам, ама карай.
            Да ти обясня, друже - за теб половин кило гориво може и да не е от значение, но за мен е. Защото ако сметна за година колко идва, едва ли ще съм много доволен.
            Друже,зареждал съм всякакви мах-моушъни ,повери ,совалка-дизел -разлика няма...И ако кола,харчеща 5/100 може да усети тази разлика, при мотори харчещи 12-15/100 тази разлика би трябвало да е осезаема.Обаче на малолитражката като и качиш две торби с покупки се усеща...или ако я ,,настъпиш'' със 140 по магистралата.Със здраве !
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              Искаш да ми кажеш, че лъжа и не съм доволен от "разликата"? Напротив, темата е точно за това, да споделяме, независимо от "рангът" на возилото ни. Колата ми харчи дизел, пиша за това.

              Коментар


              • #37
                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                Искаш да ми кажеш, че лъжа и не съм доволен от "разликата"? Напротив, темата е точно за това, да споделяме, независимо от "рангът" на возилото ни. Колата ми харчи дизел, пиша за това.
                Или си участник в кампанията за реклама на това ,,самолетно'' гориво ,или сам се заблуждаваш. Плацебо знаеш какво е...Съвсем не става дума за ,,ранга'' на купчина тенекия.На борд компютър не вярвай,има поне хиляда мнения в този форум как се засича разход. 0.3-0.4 разлика може да зависи и от попътния вятър(казвам го без ирония) . Като искаш,пълни гушите на ,,авио-дизелджиите''. Те и дъртите жени си купуват сензационния крем, с който бръчките изчезват при 90 % от използващите го.Ама пусто-греда, все остават в ония 10 % при които не действа.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Не бъди мнителен, друже. Нямам право да подкрепям частни кампании възмездно. Виж заглавието на темата. Споделих.... Точка!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    На този авиодизел нему ли казваха керосин.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Авио дизелът е за новите комън рейл авио мотори
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                        Не бъди мнителен, друже. Нямам право да подкрепям частни кампании възмездно. Виж заглавието на темата. Споделих.... Точка!
                        Няма как да не съм мнителен,при положение че някак си съм виждал центрофуга. И ако някой ми докаже,че ,,авиодизела'' се центрофугира,готов съм да го купувам,даже и да не ми пести по 1лев на 100 километра.Ха сега кажи къде е тая центрофуга и си стискаме ръцете...Може би в ЦЕРН ? Точка ?Не следва запетая...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Голямо пърпорене, па накрая нищо. Къф е тоя "авиодизел", от де и на какво ги дава тия умопомрачителни разходи?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Или си участник в кампанията за реклама на това ,,самолетно'' гориво ,или сам се заблуждаваш. Плацебо знаеш какво е...Съвсем не става дума за ,,ранга'' на купчина тенекия.На борд компютър не вярвай,има поне хиляда мнения в този форум как се засича разход. 0.3-0.4 разлика може да зависи и от попътния вятър(казвам го без ирония) . Като искаш,пълни гушите на ,,авио-дизелджиите''. Те и дъртите жени си купуват сензационния крем, с който бръчките изчезват при 90 % от използващите го.Ама пусто-греда, все остават в ония 10 % при които не действа.
                            Може докато тече рекламата да са решили да я подпомогнат с с малко по-реално отчитане на горивото, на бензиноколонката, например. При мен е имал разлики до към 10-ина процента, а резервоара ми е с променлив обем, ако съдим по лъскавите лепенки по бензиноколонките.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              За двадесеттина дни изгорих около 900литра дизел, зареждан в България, Унгария, Словакия, Полша, Естония, Финландия, Русия, Норвегия, Швеция, Германия... Единствения ПРЕМИУМ дизел (най-високо качество според рекламата и цената) за цялото пътуване бе веднъж в Норвегия...
                              Дори и с него не усетих НИКАКВА разлика в звук или вървене, нито пък някакви притеснения за показания разход...
                              Останалото - обикновена нафта...
                              Разлика в разхода се получаваше единствено при преминаване в друга държава поради спецификата на шофиране в различните държави... Навярно причината е различния въздух в различните държави
                              Най-ниския ми разход бе с полска+словашка нафта (допълних резервоара в Полша на границата със Литва) за 700км в Прибалтика - 6.9л/100км... Тук в България при подобен стил на шофиране (но по-лоша инфраструктура) съм достигал разход 7.2л/100км...
                              Най-високия разход бе със западногерманска нафта, заредена някъде около Хамбург - около 10.2л/100км...
                              Та викате - тук била лоша, там хубава - ами все същите стрити керемиди си е (както казваше един колега)...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Може докато тече рекламата да са решили да я подпомогнат с с малко по-реално отчитане на горивото, на бензиноколонката, например. При мен е имал разлики до към 10-ина процента, а резервоара ми е с променлив обем, ако съдим по лъскавите лепенки по бензиноколонките.
                                Почти съм сигурен, без да мога да се обзаложа де, че напоследък ни лъжат повече с обема на горивото. Най-редовно ми наливат количества, дето според производитела тоя резервоар не фаща

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X