Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    иначе нямам ДПФ - 2Т маслото не би трябвало да навреди...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Магарцедес дават до 1/1 нафта/керосин или 20% бендзин
      да, ама за W123
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        да, ама за W123
        Тоя па, 123 върви с квото му сипеш. За новите говоря. Твоята няма ли книжка?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          IX55 e возилото
          Прикачени файлове
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            При -30 аз бих се притеснявал много повече по време на палене за гъстотата на маслото, агрегатното сътояние на охлаждащата течност, събуждането на акумулатора от колкото за горивото....Защото филтъра може и да го полееш с гореща вода. Дето се вика може и маркучи да се разкачат и течна нафта в шише да ти донесът.......Познат сменя двигател след опит за палене при -25 с дизелов пасат.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              намерих тази /рекламна/ статия http://www.kamioni.bg/menu/10/post/1...inus-30%C2%B0S

              Обикновеният дизел гарантирал нормална работа до -15С, а MaxxMotion OMV до "под -30С"... Ама сега резервоарът ми е пълен на около 40% с "обикновен"...
              Имах едно шише газ - сипах я на първо време... можеби ще капна и няколко литра бензин...

              Маслото 2Т с какво помага специално за студено? Имам качествено 2Т за лодката и ми се вижда бая гъсто...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Аз съм с 100% омв максмоушън.. и от 2 дена над 2000 оборота немога да вдигна. Но поне се движа.
                Предполагам филтъра е задръстен от парафина, но ми е много студено да го сменям.

                Та си вземи и филтър.

                Коментар


                • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Те това го има на сичкото цедес дето съм виждал

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ownersmanual1991Mercedes190D.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5699296


                  Трябва и в книжката на твоята да пише нещо подобно.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    Тедо, вземи си за всеки случай един пистолет за горещ въздух с по-дълъг удължител.
                    Ако нямаш, звънни да ти дам един комплект. Ако има ток горе, де

                    Макар, че -30 може да е само на журналята в главите.

                    Коментар


                    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Понеделник сипах на ОМВ австрийския дизел за -33, вчера сутринта сменях филтъра на магистралата, после сипах и бензин и днес не съм имал проблеми. Гледам не само аз съм имал проблеми с тоя моушън зареден почти на центъра на София. На менте работа отиват тия -33........
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        При -30 аз бих се притеснявал много повече по време на палене за гъстотата на маслото, агрегатното сътояние на охлаждащата течност, събуждането на акумулатора от колкото за горивото....Защото филтъра може и да го полееш с гореща вода. Дето се вика може и маркучи да се разкачат и течна нафта в шише да ти донесът.......Познат сменя двигател след опит за палене при -25 с дизелов пасат.
                        За маслото 5W30 мисля, че няма проблем -30С... Антифриза мога да го проверя... Това за счупен мотор от палене при -25С ми се вижда несериозно... Иначе на моя пасат при -15С му отказаха спирачките... Оказа се, че от запушена пробка на ваничката под предното стъкло е влязла вода в сервото...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Тедо, вземи си за всеки случай един пистолет за горещ въздух с по-дълъг удължител.
                          Ако нямаш, звънни да ти дам един комплект. Ако има ток горе, де

                          Макар, че -30 може да е само на журналята в главите.
                          При -20 пред блока, що да не е -30 на 1000м по-високо...
                          Имам горещ въздух и преносим газов котлон даже... Резервоарът е пластмаса май, иначе можеше да го сложа за 1час отдолу /котлона/
                          Имам и зарядно 30А...
                          Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 21-01-16, 14:30.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Те това го има на сичкото цедес дето съм виждал

                            [ATTACH=CONFIG]847861[/ATTACH]


                            Трябва и в книжката на твоята да пише нещо подобно.

                            Верно е, това е от инструкцията за експлоатация!

                            Коментар


                            • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Имах едно шише газ - сипах я на първо време... можеби ще капна и няколко литра бензин...
                              Там е работата че не се знае какво има в шишето газ. И да, сипи 5 литра бензин и допълни резервоара с дизел.

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Маслото 2Т с какво помага специално за студено?
                              С каквото и на топло - смазва. Ще компенсира не-смазването на бензина и въпросната "газ".

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Имам качествено 2Т за лодката и ми се вижда бая гъсто...
                              Минералното и синтетичното 2Т масло на OMV категорично не прави простотии с разните съставки на нафтата. От друга страна имаше случай с разни маркови масла за резачки (мисля Stihl), резултата от които беше трудно качване на над 2000 оборота. Не при мен - при колега от форума. Аз сипвам от години само OMV масло.

                              Тъй че, като идеш да зареждаш на OMV:
                              - Взимаш литър минерално 2Т масло (обикновено е нарафта отвън, пише 2Т-М на него), и го сипваш. Може и синтетика (с надпис 2T-S), ама само ще дадеш повече пари.
                              - Сипваш 5 литра бензин
                              - Допълваш с нафта

                              И спри да наливаш течности с неизвестен състав (въпросната "газ").
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Карам (по скоро ще го подкарам утре) ВАГ дизел комън рейл ДПФ 2010 модел.
                                Нафта съм слагал последно ноември от ромпетрол.
                                Да слагам ли бензин?
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X