Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    Почти съм сигурен, без да мога да се обзаложа де, че напоследък ни лъжат повече с обема на горивото. Най-редовно ми наливат количества, дето според производитела тоя резервоар не фаща
    Ами ако се притесняваш, си води по-точна статистика....
    От чист математически интерес си водя точна статистика от 2008г...
    И не съм видял някъде да ме лъжат с количества така, че да мога да ги хвана (да се получи разлика извън математическата грешка)...
    Да, случвало ми се е на дадено зареждане да се получи разлика между БК и 'изчисленията', но при следващо зареждане резултата е с обратен знак... Което ще рече, че единия път са ми заредили повече (пистолета е изключил по-късно), а в другия - по-малко, но средностатистически резултатите съвпадат..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Почти съм сигурен, без да мога да се обзаложа де, че напоследък ни лъжат повече с обема на горивото. Най-редовно ми наливат количества, дето според производитела тоя резервоар не фаща
      Лично отдавна съм спрял да го мисля, стига да не е драстично. Например ако някой успее да ми сипе 70 литра, определено ще направя всичко зависещо от мен да му дойдат на гости съответните контролиращи. Че ще се разкукуригам и по форумите си е по подразбиране...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Докато съм в Бг ползвам една 120 ТЛК на пиятел. Преди зареждах само на ром петрол и по традиция налях два резорвоара от там. Не върви , чука трака...
        По съвет налях от ЕКО. Да не се приема като реклама, но коренно различно поведение-върви с поне 15% по - добре , мотора утихна, има сила в ниските обороти.
        Бях започнал да се разочаровам от тойота , а той къде бил ключа от бараката..

        Коментар


        • #49
          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          При мен пък никога не е имало осезаема разлика с дизел от РомПетрол.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            От наблюденията ми както в тази , така и във всичките сродни теми съм стигнал до следното заключение :

            - винаги има хора , които констатират следното : "Заредих от бензиностанция на тази верига и колата върви на пушка , а като заредих от бензиностанция на онази верига - върви като спънат кон!" . Същевременно други хора констатират пък точно обратното .

            Е нема угодия ! Тука е така !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...
              Разлика в разхода се получаваше единствено при пр...
              Най-ниския ми разход бе с полска+словашка нафта (допълних резервоара в Полша на границата със Литва) за 700км в Прибалтика - 6.9л/100км... Тук в България при подобен стил на шофиране (но по-лоша инфраструктура) съм достигал разход 7.2л/100км...
              Най-високия разход бе със западногерманска нафта, заредена някъде около Хамбург - около 10.2л/100км...
              Та викате - тук била лоша, там хубава - ами все същите стрити керемиди си е (както казваше един колега)...
              За удвоена скорост е поносимо все пак( в Германия).
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Аз пък когато пътувах доста често в посока Германия, мога да кажа че немската нафта е много добра. Много и различни превозни средства съм докарал и когато съм сипвал българската навта съм имал усещането че това не е същото нещо с което съм си дошъл. Като транзитно зареждане ползвах нафта на MOL Унгария и беше добра. Това са наблюдения от преди повече от 10 години.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #53
                  От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Ако имате оплакване от количествата които ви зареждат на някоя бензиностанция, давайте координати на лични, ще има реални последствия . За цялата страна важи.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    За удвоена скорост е поносимо все пак( в Германия).
                    Разбира се, че това е причината - юркането по магистралите...
                    ОБАЧЕ ако се погледне чисто статистически, заради по-тежък трафик и периодични ремонти на пътя, средната ми скорост в Германия бе по-ниска отколкото средната ми скорост във Финландия, където разхода ми бе около 7.2л/100км...


                    А за резервоарите с променлив обем - горе споменах, но за мен основната причина е нееднаквото зареждане...
                    Спарки зареждал повече от обема? От дистанция няма как да съм сигурен за неговия случай, но аз също съм зареждал над ГАРАНТИРАНИЯ от производителя обем и не виждам нищо притеснително в това - средния ми разход излиза отново съвсем точно и според БК, и според изчисленията.... Т.е. наистина е влязло такова количество..
                    Просто съм успял да запълня част от обема, предназначен не за гориво, а за пари на горивото - място където да се разширява...
                    Бях смятал някъде за бензинката - за да не се излива горивото при разширение, резервоара трябва да има поне едни 7-10 литра свободен обем за парите, след като е пълен догоре... Успееш ли да запълниш част от този обем (понякога поради конструктивна особеност - наклон, разклащане на автомобила, или пък поради дефект на вентилацията на резервоара), спокойно можеш да се похвалиш с такива постижения...
                    Мисля при газаджиите, където този обем е по-голям ефекта се среща по-често
                    Разбира се както е казал другаря Феликс Едмундович - 'доверяй, но проверяй' - благодаря за предложението на gorbi
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                      Ако имате оплакване от количествата които ви зареждат на някоя бензиностанция, давайте координати на лични, ще има реални последствия . За цялата страна важи.
                      Не на лични,а тук искам да напиша,та да не се излъже друг колега! Бензиностанция "Петрол" на Кулата,на метри от границата.Заредих 90 литра газ и минах 280 километра! Отварях,затварях бутилки - нищо! Просто няма гориво...свършило! Заредих гръцка газ на Kaoil за 10 евро 13 литра и мина 110 километра преди да свърши,като 50% от карането ми беше в пясък по разни плажове.Викам си - абе нещо може да бъркам.Я да пробвам на Aegean - пaк за 10 евро,13 литра и...111 километра!!! Е,нема толкова гнусни селски педераси! На Петрол спирайте само за кибрит или минерална вода!
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Спарки зареждал повече от обема...
                        Спарки не знае колко е физическия обем, а това, което пише в данните на автомобила не върши работа, ако сипваш до ръба на гърлото. Имам само наблюдения горе-долу колко влиза от току що светнала лампа до ръба на капачката, с изкаран въздух, и то е около 65 литра. Както по-горе споменах, ако някъде успеят да ми сипят 70 и нагоре, вече ще имам обосновани съмнения че ме клатят с количеството. Другото е субективно. Макар че когато всеки път от 7 години сипваш от лампа до ръбче, се случва някои неща да ти се набият на очи от време на време. Когато в един случай едно и също превозно средство харчи 14.5, в друг случай 12.5 на 100, по един и същи маршрут и едно и също време на годината, също си задаваш някои въпроси.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          От наблюденията ми както в тази , така и във всичките сродни теми съм стигнал до следното заключение :

                          - винаги има хора , които констатират следното : "Заредих от бензиностанция на тази верига и колата върви на пушка , а като заредих от бензиностанция на онази верига - върви като спънат кон!" . Същевременно други хора констатират пък точно обратното .

                          Е нема угодия ! Тука е така !
                          Аз съм го писал и друг път,ама да повторя:Между различни обекти от ЕДНА И СЪЩА верига бензиностанции има съществена разлика.Това го отдавам на човешки фактор,различни резервоари на самия обект и др.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Нема-нема и някой раздигне тая тема от тинята.

                            Спокойно хора, в България сме - и с доброто, и с лошото. Едно от лошите неща у нас е че нямаме устойчиво качество на НИЩО. Дали ще е гориво, дали ще са домати - не можеш да отидеш на същото място и да кажеш "от същото". Ще ти кажат че е от същото и ще ти дадат друго. Традициите в това отношение тепърва си ги изграждаме и много полека върви. Нормално е при монополните стоки да върви още по-бавно.

                            Така че най-качественият дизел е в чужбина. Засега.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Нема-нема и някой раздигне тая тема от тинята.



                              Така че най-качественият дизел е в чужбина. Засега.
                              От 1990г.личните ми коли са на нафта.
                              Смо веднъж съм имал проблем с горивото и за сведение не тук, а в Австрия.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Голямо пърпорене, па накрая нищо. Къф е тоя "авиодизел", от де и на какво ги дава тия умопомрачителни разходи?
                                Тоя т.н. авиодизел, какъвто всъщност няма "авиационното" му е само филтрирането донякъде-нищо повече! Но после отиваме до чистотата в цистерните на самата бензиджийница и на верността на показанията на колонките.Инак цетановото число на "авиодизела", ако е много високо не е добре, както не е добре и да е много ниско, така че си е в рамките на допустимото.
                                Абе кой измисли това определение авиодизел-рекламните агенции не ги вдяват нещата да речем, ама бензиджиите кЪ са го харесали за тая масирана рекламна кампания...?
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X