Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Готово!

    Открих най-хубавата нафта в Мюнхен - 0.93Е за литър...

    Забелязах нещо интересно - в Хърватска OMV Maxxmotion я рекламират до -35С, а пък в Австрия до -40С
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      След строшен плунжер на VE помпа от ШЕЛ-ска нафта (конкретно от бензиностанцията им до Драгичево), особено зимата сипвам от тия само ако положението е на "изуй гащи". Това 2002-ра примерно, точно при подобен студ. Вътре имаше нещо между сопол и пластелин.
      Принципно на "Шел" се спира само за кибрит! Както казва добрият стар Удхаус - това е едно от нещата,които истинският джентълмен се старае да избягва...
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        ....Забелязах нещо интересно - в Хърватска OMV Maxxmotion я рекламират до -35С, а пък в Австрия до -40С
        Сигурно колкото по-се отдалечава от Австрия - повече я разреждат Тук е до -30 или -33С...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          Колеги,
          всички сте против ШЕЛ,за всички други бевзиностанции има по нещо хубаво и по нещо лошо.Само за ШЕЛ е лошо.
          А уж всичкото гориво е от Лукойл.Няма логика.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            Аз не съм "против Шел" и често зареждам от тях. Не съм забелязал повече или по-малко проблеми отколкото при другите.

            Но нафта зареждам рядко, такива коли избягвам на общо основание.

            Коментар


            • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
              Колеги,
              всички сте против ШЕЛ,за всички други бевзиностанции има по нещо хубаво и по нещо лошо.Само за ШЕЛ е лошо.
              А уж всичкото гориво е от Лукойл.Няма логика.
              Аз не съм! От 25 години само там сипвам. Със сигурнист не е от Лукойл - жена ми ги одитира, Шел, де.

              Коментар


              • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Едната служебна кола се зарежда само от Шел.За 5г никакви проблеми с замръзнала нафта,колите са Рено сглобявани в Турция.Но с ОМВ,на уж по-хубавите Опели(сглобявани в Германия) ми е замръзвала нафтата.Няма значение скъпа,евтина.Колите са купувани нови,и са карани само с нафта на двете вериги,като не се подбират,където свършва там се зарежда.
                Лоша дума за Шел не мога кажа.

                Коментар


                • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Едната служебна кола се зарежда само от Шел.За 5г никакви проблеми с замръзнала нафта,колите са Рено сглобявани в Турция.Но с ОМВ,на уж по-хубавите Опели(сглобявани в Германия) ми е замръзвала нафтата..
                  Дали пък не е от колите?
                  Мойто Митсубиши го зареждам на Лукойл и чат-пат от една база където цените са като на Марешки /казват, че нафтата там била "сбиротък"/, но и на -26 не съм имал проблем. Първото палене сутрин е в гараж където температурата е малко по-висока от на улицата и после навън.
                  Обратната нафта ми я връща в резервоара, може би затова.

                  П.П. повече от двайсетина литра зимата няма в резервоара.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    Точно от конкретните,не вярвам.При едните автопарка е само Рено,при нас Опел.При нас редовно си замръзваха.Само веригите за зареждане си останаха същите.Тези коли гараж не са виждали.Целогодишно са навън.Фактора гараж е много важен,течението на улицата дори и при не толкова ниски температури,в гаража го няма.

                    Коментар


                    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Точно от конкретните,не вярвам.При едните автопарка е само Рено,при нас Опел.При нас редовно си замръзваха.Само веригите за зареждане си останаха същите.Тези коли гараж не са виждали.Целогодишно са навън.Фактора гараж е много важен,течението на улицата дори и при не толкова ниски температури,в гаража го няма.
                      Мисълта ми е за конструктивни особености на резервоар, горивна магистрала, филтър, връщане на обратна нафта и още каквото се сетиш; Февруари месец 2012 г. големите студове, Аз съм управител на местния ДАП. Пристигнал съм на работа с "Галанта". Палим буса в гаража "Пежо Боксер", подгрява и тръгва. След няма и километър шофьора ми се обажда: "Угасна". Другите бусове са на линия по-късно. Тръгваме с "Исузо"-то /28 местно/ да го довлечем. Филтри, гореща вода...
                      Исузото и моя Галант нямаха проблеми, но пежата докато не стане поне -15 не бях сигурен дали ще изпълнят курса. А уж имаха "плочки" да подгряват нафтата, но оттам основно смучеха въздух.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Възможно е.Не съм се инресувал за тяхното устройство.Уж кекавите Рена,се оказаха по-добре подготвени за зимата.Това не променя факта,че лична кола Рено няма да си взема,освен ако не ми я подарят
                        Споделям за двете вериги за горива,от едната имахме проблеми,с другата не.Смешна работа,паля минавам 500м и звъня на жената да ме закара на работа.После целият ден влачехме Опелите до топъл гараж,да се размразяват.И пак всяка сутрин се чувахме с колегите кой къде е закъсал,да търсим бензинови коли да ни влачат до гаража.Интересното е,че ги тъпкахме с добавки,хубава нафта,нищо не помогна докато не отпусна времето.

                        Коментар


                        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          ... Интересното е,че ги тъпкахме с добавки,хубава нафта,нищо не помогна докато не отпусна времето.
                          Нищо чудно. Добавки и хубава нафта се слагат, докато е топло. Веднъж стане ли белята вече е късно.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Нищо чудно. Добавки и хубава нафта се слагат, докато е топло. Веднъж стане ли белята вече е късно.
                            Напълно съм съгласен с това.Но в фирмата си имаха изискване да се слага само хубава нафта,когато резрешат началниците.Обикновенно никой не го интересува за служебните коли,нали са на лизинг.Това че хората се мъчат като грешни дяволи,не се взимаше под въпрос.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X