Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    От средата на юли месец тази година Лукойл започва да произвежда и да пуска тестово дизел от новата инсталация за преработка чрез метода Хидрокрекинг на гудрон. Това ще повиши чистотата на дизела и от до 3% сяра, количеството сяра ще спадне до 1%.Премиум дизела, авиодизел, супердизел , V-power дизел и всякакви такива би трябвало да съдържат до 0.3% сяра в горивото.

    Според мен обаче проблемът в България е че резервоарите на бензиностанциите не се чистят редовно, което е поне веднъж годишно от конденз на водни пари.

    Кражбите вече се правят чрез манипулиране на апаратите-колонки.Едва ли някой ще седне да сипва вода.Виж някаква друга гняз по -може да сипят в дизела, за да откраднат ...

    Коментар


    • #62
      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
      От средата на юли месец тази година Лукойл започва да произвежда и да пуска тестово дизел от новата инсталация за преработка чрез метода Хидрокрекинг на гудрон. Това ще повиши чистотата на дизела и от до 3% сяра, количеството сяра ще спадне до 1%.Премиум дизела, авиодизел, супердизел , V-power дизел и всякакви такива би трябвало да съдържат до 0.3% сяра в горивото.

      Според мен обаче проблемът в България е че резервоарите на бензиностанциите не се чистят редовно, което е поне веднъж годишно от конденз на водни пари.

      Кражбите вече се правят чрез манипулиране на апаратите-колонки.Едва ли някой ще седне да сипва вода.Виж някаква друга гняз по -може да сипят в дизела, за да откраднат ...
      Ако не греша 3% сяра в дизела се допускаше по БДС преди 25 години, и отдавна няма такива концентрации на сяра в горивото. Не, че аз лично имам нещо против наличието на сяра в дизела-напротив!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #63
        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Сега допустимата сяра в е ПЪТИ по-ниска от посочената от колегата Justif (ако не се лъжа - някъде около 0.001%)...
        Така, че нещо в информацията куца...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          Тук идва и настроението на водача
          ... на всички ни е известно как горивата се държат при температурни разлики, ползват се пенители в рамките на допустимото и тнт.
          По темата: Аз трудно намирам разлика в разхода където и да заредя у нас и съседните държави, но да отбележа, че съм от баламите дето наливат от по-скъпото гориво на "марковите" вериги.
          За рекламираната самолетна наФта мога да кажа, че разлика в харченето няма - може и да си въобразявам, но сякаш работи една идея по-тихо.

          Коментар


          • #65
            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
            Не на лични,а тук искам да напиша,та да не се излъже друг колега! Бензиностанция "Петрол" на Кулата,на метри от границата.Заредих 90 литра газ и минах 280 километра! Отварях,затварях бутилки - нищо! Просто няма гориво...свършило! Заредих гръцка газ на Kaoil за 10 евро 13 литра и мина 110 километра преди да свърши,като 50% от карането ми беше в пясък по разни плажове.Викам си - абе нещо може да бъркам.Я да пробвам на Aegean - пaк за 10 евро,13 литра и...111 километра!!! Е,нема толкова гнусни селски педераси! На Петрол спирайте само за кибрит или минерална вода!
            Може и в темата, в момента тече акция по проверка на такива бензиностанции, всеки сигнал е добре дошъл, особено при такива фрапиращи разлики, ще има посещение в такива обекти, аз си записвам Имайте предвид също, че ако не ви мързи да напишете сигнал до ДАМТН ей тука - http://www.damtn.government.bg/index...id=195&lang=bg то проверката им е сигурна. Ако имате достоверна вътрешна информация за манипулации по колонки или качество на горивото, пишете ми на л.с. - анонимността ви е гарантирана.

            Коментар


            • #66
              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Няма как да не съм мнителен,при положение че някак си съм виждал центрофуга. И ако някой ми докаже,че ,,авиодизела'' се центрофугира,готов съм да го купувам,даже и да не ми пести по 1лев на 100 километра.Ха сега кажи къде е тая центрофуга и си стискаме ръцете...Може би в ЦЕРН ? Точка ?Не следва запетая...
              Поне от схемата на рекламата никъде няма центрофуга просто една двустепенна филтърна установка с филтър за грубо и филтър за финно пречистване. Такава схема за филтриране имат всички по стари дизелови двигатели на които конструктивно им е заложено работа с по ниско качество дизелово гориво . Такава двойка филтри всеки може да си монтира на колата въпреки че не виждам смисъл . Аз лично сменям горивния филтър един път в годината обикновено есента и си карам един резервен в багажника .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                До колегата gorbi
                На тази бензиностанция
                https://www.google.bg/maps/@42.62816...2!8i6656?hl=bg
                заредих преди 3-4 месеца. Сипах гориво за 50лв и колата измина точно 2 пъти по-малко разстояние от нормалното. Уредите показваха, че гориво почти не е сипано, но реших, че има проблем, (случвало се е преди) но не беше такъв случая. Когато лампата за бензин светна заредих до горе и се оказа, че резервоара наистина е празен. ОТ тогава до сега двама мои познати ми се оплакаха как са ги измамили на бензиностанция и се оказа, че става въпрос за същата. Единият от тях предполага, че докато служителят е наливал гориво е сипал част от него в тубичка до колонката.
                Поздрави

                Коментар


                • #68
                  От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                  До колегата gorbi
                  На тази бензиностанция
                  https://www.google.bg/maps/@42.62816...2!8i6656?hl=bg
                  заредих преди 3-4 месеца. Сипах гориво за 50лв и колата измина точно 2 пъти по-малко разстояние от нормалното. Уредите показваха, че гориво почти не е сипано, но реших, че има проблем, (случвало се е преди) но не беше такъв случая. Когато лампата за бензин светна заредих до горе и се оказа, че резервоара наистина е празен. ОТ тогава до сега двама мои познати ми се оплакаха как са ги измамили на бензиностанция и се оказа, че става въпрос за същата. Единият от тях предполага, че докато служителят е наливал гориво е сипал част от него в тубичка до колонката.
                  Поздрави
                  Има разлика дали мами бензиностанцията в количеството или работниците осъществяват измама, второто е за полицията (мошеничество), не за ДАМТН. Записвам си бензиностанцията, ще бъде на-малкото обект на внимание и обсъждане...
                  /освободил съм си пощенската кутия, че беше задръстена/
                  Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 31-07-15, 09:06.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    Там е работата, че по принцип не давам друг да ми сипва гориво, но конкретно при това зареждане не си спомням дали аз заредих, но в колата имаше и други хора и се съмнявам да си позволят такива неща.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Не на лични,а тук искам да напиша,та да не се излъже друг колега! Бензиностанция "Петрол" на Кулата,на метри от границата.Заредих 90 литра газ и минах 280 километра! Отварях,затварях бутилки - нищо! Просто няма гориво...свършило! Заредих гръцка газ на Kaoil за 10 евро 13 литра и мина 110 километра преди да свърши,като 50% от карането ми беше в пясък по разни плажове.Викам си - абе нещо може да бъркам.Я да пробвам на Aegean - пaк за 10 евро,13 литра и...111 километра!!! Е,нема толкова гнусни селски педераси! На Петрол спирайте само за кибрит или минерална вода!
                      Конкретно за Петрол: зареждаме 40+ служебни дизелови коли изминаващи средо 30-40000 км/г. и не съм чул и за един проблем с количеството, или качеството на горивото. (м/у другото аз лично сметките ти с горивото и километрите нещо не ги разбрах )

                      Всъщност аз никога не съм установявал проблеми свързани с качеството, или количеството на горивото в БГ (уточнявам, че предимно в големите вериги)!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Конкретно за Петрол: зареждаме 40+ служебни дизелови коли изминаващи средо 30-40000 км/г. и не съм чул и за един проблем с количеството, или качеството на горивото. (м/у другото аз лично сметките ти с горивото и километрите нещо не ги разбрах )

                        Всъщност аз никога не съм установявал проблеми свързани с качеството, или количеството на горивото в БГ (уточнявам, че предимно в големите вериги)!
                        Че какво му е на сметките . У гръцко му е дало средно около 12/100 разход . На "Петрол" - над 30/100 . Е значи има нещо гнило .
                        На всичко отгоре колегата говори за пропан-бутан , не за нафта.

                        ... иначе за разлика от теб , аз пък в БГ съм установявал проблеми свързани и с качеството и с количеството на горивото в почти всички големи вериги .

                        РС . ... а като стане въпрос за "служебни автомобили" , не знам защо , но все ми навяват
                        асоциация с "държавни автомобили"
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          А моят автомобил е личен. Значи си отчитам до грам разходите.
                          Равносметката до тук с дизелът, който предизвика "толкова научна" дискусия е, че е с около 400 милилитра по-нисък среден разход на 100 км, при 50 литра зареден дизел. Другата седмица минавам на друга верига, за която ще бъда нарочен или като рекламен агент, или като....., не знам, ще прочета. Всъщност, за вас няма никакво значение за това дали ми харесва/или не, а за мен, само и единствено, но предвид идеята за създаването на някакъв форум е, че най-важното е споделянето, няма да се поколебая да го направя отново.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Отчитам се за бензиностанцията за която ми писахте (Еко Петролиум) Оказа се, че БИМ (Български институт по метрология) съвместно с ДАМТН (надзор) са правили в края на м. Юли проверка по сигнал и са спрели газ колонката (липсващи пломби, доколкото разбрах). Не са открити отклонения от показанията на колонките като зареждано количество. Все пак я проверихме отново с надзора за скрити устройства, софтуерни хитринки и препрограмирани колонки. Явно се касае за мошеничество от страна на зареждащите във вашия случай.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03945.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5675354 Това е от 05.08.

                            Очаквам да пишете на линка за сигнали - ако имате други, или на л.с., ако искате да останете анонимни, а имате достоверна информация за бензиностанции, които са ви измамили.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              От известно време зареждам нафта на бензиностанцията на GO петролеум след хераковско ханче на 2.18 лева . Разлика в разхода и поведението на двигателя спрямо не знам си каквия пауър на ОМВ няма .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                На последното пътуване 1200 км заредих от рекламирания авио дизел на бензиностанцията на 4 км в София.
                                По принцип винаги само аз си сипвам горивото ,Та си сипах 50 литра.Буса харчи с обикновената нафта 6.6 /6.7 л на 100 км.
                                . прибирайки се в къщи установих ,че ми е изхарчил 7.1 на 100 с тази. Методът е пълно пълно на едно и също място ,за да са минимални грешките.
                                А по отношение на вървенето определено е по добре , при обичайно положение на педала с обикновената нафта си поддържаше скоростта ,а с тази си се ускоряваше. Затова очаквах поне малко да спадне разхода ,но .........
                                Или са ме врътнали с помпичката около 10 % или нещо друго. Ще проверим на следващия курс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X