Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За мпс с агу.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За мпс с агу.

    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
    Колега, не стана ясно с колата ли си бил или не. Преди минутка говорих с един познат, който уж е в час с ГТП, газови и т.н. Неговите думи бяха, че миналата седмица е ходил за смяна на талона, НО със КОЛАТА. Качвали са го отново на валове, сравняване отново на номера по рама и двг и т.н. 4 часа са му отишли по опашките.
    Ако искат и колата чудно!
    А като си спомня при регистрацията на нивата колко ме мотаха, че бил ръждясал номера на рамата .... Лошо ми става. Връщаха ме 3 пъти, регистрацията ми отне месец и нещо. Сега, след още 5 години гниене пред нас си представям каква ще е реакцията им като я кача на каналите!
    Ама могат само да се "поздравят" от мен този път!

    Защо постоянно си отварят вратички за корупция!? Въпросът е риторичен
    Аз бих отишъл само ако найстина стане голям проблем и се вдигне много шум по медийте...и от мен да имат много поздрави,преди няколко месеца като прехвърлях нищо не казаха.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #47
      От: За мпс с агу.

      Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
      Колега, не стана ясно с колата ли си бил или не. Преди минутка говорих с един познат, който уж е в час с ГТП, газови и т.н. Неговите думи бяха, че миналата седмица е ходил за смяна на талона, НО със КОЛАТА. Качвали са го отново на валове, сравняване отново на номера по рама и двг и т.н. 4 часа са му отишли по опашките.
      Ако искат и колата чудно!
      А като си спомня при регистрацията на нивата колко ме мотаха, че бил ръждясал номера на рамата .... Лошо ми става. Връщаха ме 3 пъти, регистрацията ми отне месец и нещо. Сега, след още 5 години гниене пред нас си представям каква ще е реакцията им като я кача на каналите!
      Ама могат само да се "поздравят" от мен този път!

      Защо постоянно си отварят вратички за корупция!? Въпросът е риторичен
      Ooo ДА, задължително с колата. Минава се през каналите, но само се сравнява номера на двигателя и рамата, никакви валове и др щуротии. Нямат основание да ти проверяват каквото и да било по техническото състояние, след като колата е регистрирана и си има валиден ГТП
      Относно времетраенето- отиваш с изрядна и чиста кола( измита), минаваш за час и половина. В 7:38 паркирах пред канала, в 8:53 пътувах към вкъщи с чисто нови талони
      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

      Коментар


      • #48
        От: За мпс с агу.

        Ами, да са ти честити. Между другото, никой не коментира казуса с Чл. 36. (4) и Чл. 20. (1), в който се казва "дооборудване на ППС с уредби, които позволяват работата на двигателя с втечнен нефтен газ (LPG) или сгъстен природен газ (CNG)", което според мен се различава от "изменение в конструкцията".
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #49
          От: За мпс с агу.

          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
          А някой ще обясни ли все пак какво значение има какво пише на големия талон, който си седи в къщи?
          Ще ти кажа моята версия, която аз знам.
          Големия талон седи вкъщи- ОК, обаче излиза от там при:
          -ГТП
          -Продажба/смяна на собственост

          Отиваш на задължителния Годишен Технически Преглед. Представяш МПС-то, което е с монтирана газова уредба, представяш и талона в който пише гориво: бензин, връщат те да си регистрираш уредбата, тъй като според някой член от наредбата, посочена по-горе, трябва да е вписано горивото/та в талона. От КАТ, след еди коя си дата 2014г те връщат да минеш преглед при Декра, да кажат безопасна ли е тази уредба, за която услуга им заплащаш немалка сума.

          Това знам аз, не претендирам за изчерпателност и истинност, може да са само слухове, но както казах и по-горе заради 20лв и час и половина, не си заслужава да го мисля, така и така колата ми е на бензин/газ, защо да не го пише в талона.
          Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
          Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

          Коментар


          • #50
            От: За мпс с агу.

            Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
            никакви валове и др щуротии. Нямат основание да ти проверяват каквото и да било по техническото състояние, след като колата е регистрирана и си има валиден ГТП
            Тази логика май не я следват!
            Не се сещам за по-неприятно чувство от това по време на престоя ми в халето с каналите. Случвало ми се е 4-5 пъти и не съм се разминавал без проблеми. И то в повечето случаи не по отношение тех. състояние на МПС-то ами от аругантното и унизително отношение на сърдитите чичковци там, които те третират като втора категория. Възпитанието обаче не ми позволява да се отнасям по същият начин с тях, а и не е в мой интерес. Последният път ходихме с гаджето за да й регистрираме мотора, който след 2 години къртовски труд успя да си купи. Оставих я на канала точно преди да й дойде реда и излязох да си свърша друга работа. Като я видях беше разплакана. Почнали да се заяждат първо за лепенките "Нежна мощ" по мотора, които бях залепил за бъзик с нея, после се заял, че старата регистрационна табела е свалена от мотора и накрая и казали, че ще и конфискуват мотора, защото видиш ли в талона пишело бял/син, а всъщност бил бял/лилав (каплите са лилави). Като я видях как изглежда забравих на какво ме е учила мама през първите 7 години. В крайна сметка се оказа, че проблем няма, но това стана ясно след като се намеси някакъв "висш" чиновник, коготo се наложи да повикам.

            В този ред на мисли изобщо не мога да бъда сигурен в нищо. Та те ме глобиха, когато регистрирах нивата, защото беше изтекъл срока след подписването на договорът за покупко продажба, а не си признаха, че самите те ме принудиха да закъснея, защото видиш ли се водело разследване по издирване на същата нива като моята, само дето се разминавали 2-3 цифри в номера на рамата и отказаха пререгистрация в определения срок.
            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 20-11-13, 15:16. Причина: правопис
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #51
              От: За мпс с агу.

              Предлагам Ясен да изтрие тая тема, че дърпаме дявола за опашката.
              А и достоверна информация така и не се появи. Щом и Стоян не знае.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: За мпс с агу.

                И аз съм ЗА!!!!
                Трйите
                Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                Коментар


                • #53
                  От: За мпс с агу.

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  ... А и достоверна информация така и не се появи. Щом и Стоян не знае.
                  Каква по-достоверна информация от текстовете на наредбите искаш?!? И какво трябва да знае Стоян? Наредбата за регистрацията с изискването при смяна на данните да се променя регистрацията я има от 13 години.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: За мпс с агу.

                    И като я има от 13 години защо чак сега някой започва да я тълкува превратно?
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #55
                      От: За мпс с агу.

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      И като я има от 13 години защо чак сега някой започва да я тълкува превратно?
                      Това, че на тебе не ти харесва, че някой припомня някаква разпоредба, която масово не се е изпълнявала, по никакъв начин не значи, че някой тълкува нещо превратно. В същност, шум се вдигна не покрай тази наредба на МВР, а заради приетата нова наредба на друго министерство, която най-вероятно е по линия на евросинхронизацията и в която има позоваване на наредбата на МВР.

                      Като искаш да жумиш и да викаш, че такова животно нЕма - твоя си работа. Към момента явно няма кампания на КАТ на тема отразяване на АГУ в талона и на улицата никой няма да те хване за това. Както се каза по-горе, проблем може да възникне, ако Министерство на транспорта натисне пунктовете за ГТП и те започнат да връщат в случай, че им се яви автомобил с газова уредба, на който фактът за втората горивна уредба не е отразен в талона.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: За мпс с агу.

                        Чл. 14. (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация,...
                        Когото регистрирах в КАТ София, колата ми имаше газова уредба с издаден паспорт, но в талона не пише газ/бензин. Аз какво съм променил по автомобила от тогава?

                        1 000 000 автомобила на газ х 20.00лв =

                        Коментар


                        • #57
                          От: За мпс с агу.

                          На мен не ми харесва овчедушието. Както казах, 40 лв. за 2-те коли не ме събарят. И време имам бол. Но докато не се изяснят нещата на 100% на опашка не отивам.
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #58
                            От: За мпс с агу.

                            Ами да ни е честито, току що го коментираха по новините на НОВА... ей ся вече чакайте акция от полицията, и опашки пред пунктовете...
                            Тяхната, М***!
                            Е няма такава крива и неуредена държава брей... май навсякъде в Европа има данъчни преференции ако караш с LPG

                            Коментар


                            • #59
                              От: За мпс с агу.

                              Нека клатенето започене сега:
                              http://novanews.bg/news/view/2013/11...ampaign=accent

                              Коментар


                              • #60
                                От: За мпс с агу.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Пак сме спали по физика. Метанът е компресиран, не е втечнен
                                Ако не се бъркам ,дали при компресиране не се втечнява ? Такива спомени имам.
                                0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X