Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За мпс с агу.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За мпс с агу.

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    Може при монтажа газаджиите да са ми сменили рамата или мотора ли ?
    Не колега, предполагам, че презумцията е, да не прекараш автомобил за промяна данни на който не би следвало да се променят данните.................
    Роден рибар, а принуден да работи.......

    Коментар


    • От: За мпс с агу.

      Накакво заглеждане по начина на изпълнение на газовата има ли? По-точно: гледат ли дали има/няма електромагнитен винтил за газ директно след сондата?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: За мпс с агу.

        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
        Не колега, предполагам, че презумцията е, да не прекараш автомобил за промяна данни на който не би следвало да се променят данните.................
        Нещо не я схващам тази мисъл ? Би ли я обяснил с думи прости като на тъп счетоводител !

        Коментар


        • От: За мпс с агу.

          Айде коментирайте и това http://press.mvr.bg/NEWS/news131125_02.htm, че е прясно и от по-достоверен източник. Накрая ще излезе че "наредбата" за смяна на талоните е от 2000г. и е с "препоръчителен" характер. Взех си гърнето до мен, че днес явно ще се попикая от новини.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: За мпс с агу.

            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
            ... Накрая ще излезе че "наредбата" за смяна на талоните е от 2000г. и е с "препоръчителен" характер. Взех си гърнето до мен, че днес явно ще се попикая от новини.

            То отдавна е "излязло", че наредбата за регистрацията е от март 2000 г. В случая не мисля, че проблемът идва от КАТ. Проблемът идва от изискването за някакъв "еднократен преглед" на автомобилите след монтаж на АГУ, въведено с наредба на Министерство на транспорта от март 2013, като намерението явно е този преглед да се прави в малко на брой сервизи. Т.е. едни наши хора да вземат едни пари, които иначе няма кой да им даде. Било с цел да се подгонят "пациентите" към сервизите, било с цел нагнетяване на напрежение (а може би и двете) напоследък се раздухва някаква истерия и се размахва заплаха с някакви хиляди левове глоби ...

            А съобщението на сайта на МВР си е опровержение на медийните заплахи за налагане на някакви глоби

            И след 02 март 2014 г. ще продължи обслужването на собственици на МПС с монтирани газови уредби, тъй като пътните превозни средства, на които са били поставени такива уредби, са преминавали на периодичен преглед за техническа изправност. По силата на този факт не би следвало спрямо собствениците на тези моторни превозни средства да се прилагат санкции съгласно разпоредбите на ЗАНН.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-11-13, 13:33.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: За мпс с агу.

              Абсолютно такова е и моето тълкуване, не случайно от МВР пишат, че всеки собственик може да "поиска" смяна на регистрацията, а не "трябва" да поиска такава. Сега взех да се ядосвам повече на скапаните медии отколкото на институциите.
              Колкото до техническите центрове за еднократен тест, там явно е разковничето, но за това определено срока е невъзможен освен ако не предложат на газаджиите да си платят лицензчета че са оторизирани да правят и издават въпросните протоколи от прегледи за качествен монтаж, нещо което пунктовете за ГТП явно не могат. Туй то, дано да има и други съгласни с мен и Чавдар.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • От: За мпс с агу.

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                Абсолютно такова е и моето тълкуване, не случайно от МВР пишат, че всеки собственик може да "поиска" смяна на регистрацията, а не "трябва" да поиска такава. Сега взех да се ядосвам повече на скапаните медии отколкото на институциите.
                Колкото до техническите центрове за еднократен тест, там явно е разковничето, но за това определено срока е невъзможен освен ако не предложат на газаджиите да си платят лицензчета че са оторизирани да правят и издават въпросните протоколи от прегледи за качествен монтаж, нещо което пунктовете за ГТП явно не могат. Туй то, дано да има и други съгласни с мен и Чавдар.
                Линкът , който си дал по-горе , е първата и единствена засега достоверна информация, която видимо тури точка на споровете.
                Благодаря за линка.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: За мпс с агу.

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  ... Колкото до техническите центрове за еднократен тест, там явно е разковничето, но за това определено срока е невъзможен ...
                  Ясно е, че там е разковничето, само че не ги виждам как биха накарали да минават на такъв преглед коли, на които наличието на АГУ си е узаконено.

                  В новата наредба си пише ...

                  чл. 26 ...

                  (3) Първоначалната проверка на монтираните на ППС уредби, които позволяват работата на двигателя с LPG и CNG, се извършва от лица, които:
                  ...
                  Първоначална проверка се прави при монтажа на АГУ. Моята си е монтирана преди години съгласно действащите към момента на монтажа разпоредби, има си паспорт, наличието й е отразено в талона на колата, минавала е на периодичните прегледи, а от миналата година - и на ГТП. Така че лично аз нямам намерение на ходя на никакъв "еднократен преглед" и да давам 50 или колкото там си измислят лева на някакви другари, които са си издействали позиция "под улука".

                  Пък управляващите нека да се пробват да накарат всички собственици на коли с монтирани ГУ заварено положение да минават на преглед под строй, без оглед на това че уредбите са си съвсем законни. Точно преди изборите ще им се отрази много добре!

                  А може и точно това да е целта на тази истерия, която се заформя ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: За мпс с агу.

                    Я да дам и аз приноса си за дообъркване на съфорумците . Миналият вторник (19.11.2013г.), се замъкнах в КАТ да сменям талона, поради смяна на собствеността (лизингодател-лизингополучател). Минах първо през гишетата, за да ми попълнят заявлението. Тъй като не се налагаше смяна на номерата, трябваше да мина без канал. Обаче нали ми е пълна главата с въпроси от тази тема, не щеш ли попитах възможно ли е да ми отразят в талона, че колата е с газово. Веднага ми поправиха заявлението, ОБАЧЕ за целта КАНАЛ ТРЕБЕ. Добре ама, времето беше вече напреднало за каналджийски дейности, та се наложи на следващата сутрин да се запъна рано-рано пред КАТ. Понеже реших да се правя на принципен, не се обадих на никой предварително (това за последен път !). Превисях си чинно 2-3 часа и стигнах до заветния канал. Там обаче изненада .
                    Лирическо отклонение: газовото монтирах на 23.10.2012г. и ми издадоха талонче за преглед до 23.10.2013г. Преди да ми изтече едногодишния срок, се замъкнах до същата фирма за продължаването му, обаче ми казаха, че вече прегледите ставали направо в пунктовете за ГТП и да си карам спокойно. На 18.11.2013г. минавам технически преглед. В големия талон от прегледа пише: "ППС с монтирана газова уредба". Край на отклонението.
                    Та тъй като вече е 20.11.2013г., служителя забелязва, че прегледа на газовото е изтекъл на 23.10.2013г. и отказва да ми подпише документите за смяна на талона, докато не мина нов преглед на газовото. Според него, имало някаква мания за смяна на талони на автомобили с АГУ, без в закона да има такова изискване. Посъветва ме (те обичат да дават съвети тип добро ченге-лошо ченге), да си мина прегледа на АГУ и ако ме спрат, да показвам талончето за преглед и "пей сърце". Изрецитирах наум няколко попържни, за които успях да се сетя, казах му да зачеркне от заявлението искането за смяна на талона в частта за вида гориво, взех си документите и на гишетата си смених талона само досежно собственика. След това минах пак през въпросната фирма за контрол на АГУ и не щеш ли, без никакви разсъждения ми прибраха 30 BGN, направиха ми талонче до 2014г. и дотук.
                    Не коментирам кой крив - кой прав, излагам само фактическата обстановка.
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • От: За мпс с агу.

                      Сегаа, аз моя Форди го регистрирах края на септември. АГУ-то е монтирано през 2009г, с паспорт и всичко останало, само дето като отидох в кат нямаше преглед. Пререгистрирах колата без проблеми, в големия талон пише вид гориво: бензин/втечнен нефтен газ. След това си минах ГТП и ми издадоха документ за заверка на газовата уредба. Сега следва ли да ходя пак в КАТ за да сменям нещо по дкументите, щото вече тотално се омотаХ ...

                      Благодаря !

                      Коментар


                      • От: За мпс с агу.

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        ... Сега следва ли да ходя пак в КАТ за да сменям нещо по дкументите, щото вече тотално се омотаХ ...

                        Благодаря !
                        Мааму стара, този народ изпада в истерия от всякакви глупости и спира да мисли! Какво да сменяш, като ти пише в талона, че имаш монтирана АГУ???
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: За мпс с агу.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Мааму стара, този народ изпада в истерия от всякакви глупости и спира да мисли! Какво да сменяш, като ти пише в талона, че имаш монтирана АГУ???
                          Ами и аз така си мислех, ма по-добре да питам отколкото някой "кадърен катаджия да ми търси рушвети

                          Айй.. със здраве

                          Коментар


                          • От: За мпс с агу.

                            И в моя голям талон пише, че колата е на бензин и газ. Обаче аз големия талон не го нося с мен. А в малкия нищо такова не пише. катаджията как ще знае какво пише в големия талон?

                            Коментар


                            • От: За мпс с агу.

                              За вас не знам, но аз имам нужда да обобщя нещата към този ден и час в хронология:

                              1. Излиза наредба според която, освен протокол за извършен монтаж в някой си сервиз ще се изисква и протокол от специална техническа служба, че монтажът отговаря на изискванията, тъй като това което е монтирано не го е пишело в талона до момента на монтажа, тоест имаме различия и съответно промяна на конструкцията. Започнаха да се спрягат какви ли не суми от 50лв до над 500лв. и то с ходене на Технотест.
                              2. До тук ясно за тези които тепърва ще газифицират, ще трябва към цената на газовото да добавят и таксата за техническата служба. За другите видиш ли, държавата предлага далавера- Да им пише на добра воля в талоните, че колата е и за газ и опа, вече нямаме разминаваме между информацията в талона и конструкцията на автомобила.
                              3. Медиите разпърдяха информацията и обикновения чиляк се грабна да пуска неплатени и да виси в КАТ, където пък се чудят на ентусиазма му след като не го задължават.
                              4. Днес и МВР "екстрактира" прес съобщение, в което казва, че и след 02.03.2014 ще обслужва и няма да санкционира тези които не си били сменили талоните до тогава щото те били вече минавали на ГТП където е проверявана и газовата уредба.

                              А сега въпросите:

                              1. Написаното по-горе в точка 4 за тези на които в големия талон издаден от ГТП до момента им е пишело в графа забележки " Има монтирана уредба за газ" ли се отнася.
                              2. Тези, които нямат преминал ГТП вече с монтирана уредба или по някакава причина не е отразено в големия талон от ГТП имат две алтернативи- Да ходят в КАТ и да си сменят талона на колата преди 02.03.2014, да минат ГТП до 02.03.2014 и да получат статус на тези от въпрос 1 или ако имат излишни кинти, след 02.03.2014 да минат през спец службата за газови и да им издадат протокол?
                              3. МВР пише че ще ни обслужва след 02.03.2014, като под това разбира че и след това можем да си сменяме талоните. Да ама нищо не казва дали пунктовете за преглед откъдето според мен идва опасността ще ни обслужват ако в талона на колата ни все още стои само бензин и ако нямаме протокол от спец отряда по газ. Сигурно аз съм тъп ако всички останали до 999 999 каращи на газ са го вдянали.
                              Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 25-11-13, 18:42.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • От: За мпс с агу.

                                Добре де аз едно не разбирам големия талон си седи в къщи каквото и да пише в него е все тая като не го нося . Минавам си преглед като не обявявам че въобще имам АГУ мога и изпарителя да демонтирам няколко болта са после се го качвам обратно .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X