Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За мпс с агу.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За мпс с агу.

    Немска работа, ей!

    http://www.rta.government.bg/images/...n3-ikiopps.pdf

    Изискванията за монтиране на АГУ за 5 стр. Колите ще имат по поне 3 огромни стикера LPG на тях, и това е най-лесното

    Всички изменения по конструкцията на автомобила, различни от написаните в талона - заводска спецификация, се регистрират.

    Интересно четиво е....

    Интересно би било да се разбере как на практика се случват нещата към момента. Някой ако има връзки с хора в КАТ или ИААА и може да си поговори човешки с тях, нека сподели моля, би било полезно на всички.
    Последно редактирано от alex_r; 04-11-13, 10:58.
    Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

    UaZ 469B

    Коментар


    • #32
      От: За мпс с агу.

      Moята кола дойде със монтирана газова от Италия с документи за газовата,
      после ходих до газсервиз да ми издадат паспорт на газовата, до миналата година ходих на допълнителен преглед за газовата всичко това беше по 20 лв., сега след като отпадна този преглед-
      измислиха как да съберат по 30лв. за талон, догодина ще е друго, нямам думи-
      защо да го пише това в талона, нали на прегледа като вдигне капака и се вижда,
      освен това си имам и документи- и италиански и български?

      Стига, много въпроси зададох и забравих в коя страна живея.

      Коментар


      • #33
        От: За мпс с агу.

        Аз не намерих категорично изискване автомобилите с монтирани газови уредби от преди влизането в сила на Наредбата да подлежат на преиздаване на талоните...
        Не казвам, че няма такова изискване-просто аз не го намирам.

        Коментар


        • #34
          От: За мпс с агу.

          Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
          Аз не намерих категорично изискване автомобилите с монтирани газови уредби от преди влизането в сила на Наредбата да подлежат на преиздаване на талоните...
          Не казвам, че няма такова изискване-просто аз не го намирам.
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...63#post2331763
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: За мпс с агу.

            Чета тази наредба и нещо не ми става ясно. Например:
            Чл. 36. (1) За издаване на удостоверение за изменение в конструкцията на регистрирано пътно
            превозно средство собственикът му или упълномощен негов представител подават заявление по образец
            (приложение № 3) до изпълнителния директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация".
            ...................
            (4) Изискването по ал. 1 не се прилага за случаите по чл. 20 и 22.
            .............
            Чл. 20. (1) При дооборудване на ППС с уредби, които позволяват работата на двигателя с втечнен
            нефтен газ (LPG) или сгъстен природен газ (CNG), се спазват изискванията на приложение № 1.
            (2) Лицата, извършили дооборудването на ППС с уредби за LPG или CNG, издават протокол за
            монтиране на уредби за LPG или CNG в два екземпляра.
            (3) Лицата по ал. 2 създават и поддържат база с данни с информация за издадените протоколи за
            монтиране на уредби за LPG или CNG.


            Последно, трябва ли да се сменя талона или не.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #36
              От: За мпс с агу.

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              ... Последно, трябва ли да се сменя талона или не.
              Съгласно наредба I-45 от 2000 г. си длъжен да промениш регистрацията (т.е. вписаното в талона), когато са настъпили промени в данните на автомобила. Доколкото монтирането на допълнителна горивна уредба представлява изменение в конструкцията на автомобила, то би следвало да се променят и данните в талона, касаещи вида гориво. Така че, поне според мен, при така написаните текстове на наредбите си длъжен.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: За мпс с агу.

                Нали сме си българчета едва ли докато не извадят тоягата някой ще се юрне към КАТ да си променя регистрацията !
                Като гърмени зайци вече сме готови да очакваме всичко от всяко храстче !

                Коментар


                • #38
                  От: За мпс с агу.

                  Новата наредба не внася промени в задължението за пререгистрация при промяна на конструкцията. Такова задължение има още от 2000 г. Новата наредба урежда реда по който ще се допуска промяна в конструкцията. Става много по-тегаво. Нещо като технотест.
                  Защо си мислите декра и тюв се намърдаха тихомълком на пазара преди време?
                  Това е ЕС ефект
                  Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                  UaZ 469B

                  Коментар


                  • #39
                    От: За мпс с агу.

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Нали сме си българчета едва ли докато не извадят тоягата някой ще се юрне към КАТ да си променя регистрацията !
                    Като гърмени зайци вече сме готови да очакваме всичко от всяко храстче !
                    Нямам нищо против да се юрна към КАТ. Въпросът е дали трябва. Колкото и да чета нормативните документи никъде не прочетох, че монтирането на АГУ е изменение в конструкцията, а е дооборудване, което не е същото. Освен това, Наредба I-45 е от 2000 г. Не е ли странно, че досега не се е изпълнявала? Въпроси, въпроси...
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #40
                      От: За мпс с агу.

                      Точно 20лв струва цялото удоволствие, плюс около час и половина отделено време... и си имаш нов талон с вписана газова уредба.
                      Това е всичко. Вместо само да го мисля ще трябва ли, няма ли да трябва, отидох миналия вторник сутринта в КАТ и вече съм го забравил този "проблем"
                      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                      Коментар


                      • #41
                        От: За мпс с агу.

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        ... Колкото и да чета нормативните документи никъде не прочетох, че монтирането на АГУ е изменение в конструкцията, а е дооборудване, което не е същото. Освен това, Наредба I-45 е от 2000 г. Не е ли странно, че досега не се е изпълнявала? Въпроси, въпроси...
                        В наредбата за регистрация от 2000 пише

                        Чл. 14. (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация,...
                        В талона на колата ти пише ли "бензин"? Пише. Реално колата сега е на бензин и газ нали? Значи, има промяна в данните спрямо вписаното в талона. От там нататък ти си тълкувай, както искаш и обжалвай актове, ако ти напишат такива.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: За мпс с агу.

                          Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                          Точно 20лв струва цялото удоволствие, плюс около час и половина отделено време... и си имаш нов талон с вписана газова уредба.
                          Това е всичко. Вместо само да го мисля ще трябва ли, няма ли да трябва, отидох миналия вторник сутринта в КАТ и вече съм го забравил този "проблем"
                          Колега, не стана ясно с колата ли си бил или не. Преди минутка говорих с един познат, който уж е в час с ГТП, газови и т.н. Неговите думи бяха, че миналата седмица е ходил за смяна на талона, НО със КОЛАТА. Качвали са го отново на валове, сравняване отново на номера по рама и двг и т.н. 4 часа са му отишли по опашките.
                          Ако искат и колата чудно!
                          А като си спомня при регистрацията на нивата колко ме мотаха, че бил ръждясал номера на рамата .... Лошо ми става. Връщаха ме 3 пъти, регистрацията ми отне месец и нещо. Сега, след още 5 години гниене пред нас си представям каква ще е реакцията им като я кача на каналите!
                          Ама могат само да се "поздравят" от мен този път!

                          Защо постоянно си отварят вратички за корупция!? Въпросът е риторичен
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #43
                            От: За мпс с агу.

                            Не ми е до 20-те лв, макар че при мен ще са 40. Просто не виждам смисълът да се дават ей така едни пари на халост. А и преди малко се обадих на един приятел, който работи в КАТ-Пловдив и се занимава точно с регистрациите на колите. Той потвърди, че идват хора за смяна на талоните, но изрази учудване от мерака на тези хора. При тях няма никаква официална информация за такива простотии.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #44
                              От: За мпс с агу.

                              И в крайна сметка, минава ли се канала или не се минава?

                              Коментар


                              • #45
                                От: За мпс с агу.

                                А някой ще обясни ли все пак какво значение има какво пише на големия талон, който си седи в къщи?
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X