Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За мпс с агу.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За мпс с агу.

    Сега прочетох,това.Някой знае ли нещо.Всички коли снабдени с АГУ трябва да минат през КАТ и да сменят големия талон "в грфата вид гориво трябва да пише бензин -нефтен ""или природен ""газ" . Срока е до април 2014.г
    Струва около 30 лв. изисква се паспорт на газовата двата талона застраховка и собственика на колата.след април 2014 не може да се минава преглед ако колата е с газ и не е направена смяна на талона .Смяна след срока се извършва само от технотест на цена 800лв.
    Ducati è nel mio cuore.

  • #2
    От: За мпс с агу.

    Интересно,това къде го прочетохте?
    Колата ми съм я регистрирал през 2010 и още тогава си пишеше,че е с втечнен газ.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: За мпс с агу.

      А да си регистрирам котела на въглища и дърва не искат ли? И аз бих желал да знам източника на информация, че тия дни аман от "идеи".
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: За мпс с агу.

        Добре , че няма и графа "чип тунинг".И тем подобни...-направо е отишла темата в политическия раздел
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: За мпс с агу.

          В повечето бели държави всякакви изгъзици и изменения се регистрират и описват в талона срещу неприятни суми. Газови, празови, лифтове, булбари ........ ъхъм.
          На Канарите заради 2 инча лифт и 33 инча гуми вместо 1000 регистрацията ми скочи на 3000 евро
          Последно редактирано от droba; 17-10-13, 01:46.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: За мпс с агу.

            Предполагам, че това се отнася за автомобили, които са придобити без АГУ и след това новия собственик е монтирал такава. Естествено това не е отразено в талона. При мен пък се случи обратното - демонтирах газовата уредба от предишния си автомобил и на прегледа ме питаха защо колата не е с газова, след като е отразена в талона. Добре, че не бяха много настойчиви. Приемам, че такова пререгистриране е нормално, след като вече прегледите на АГУ и ГТП се правят на едно място и от един екип. Дали това пререгистриране ще е повод за по-високи такси като едно време, когато за ползването на АГУ се плащаше такава от 400 лв, ще разберем допълнително!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: За мпс с агу.

              Защо трябва да се минава Технотест нали вече Декра се занимава с тези неща ? Няма нищо лошо в това да се регистрират АГУ , ако същевременно дават и по-висок клас на екологична безопастност и съответно собственика да ползва данъчни облекчения ! Ама то нашата държава се чуди от къде само пари да цоцка .

              Коментар


              • #8
                От: За мпс с агу.

                Като идея може и да не е лошо, ама българската версия на каквото и да е си е маджа с грозде, в повечето случай кисело за гражданите.
                Ако е само за смяна на талон - иди-дойди, ама най вероятно ще се минава пак през опашките на КАТ, което не е приятно занимание . А дали няма да се изискват разни сервизни документи за газовата .
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: За мпс с агу.

                  Aбсолютно съгласен съм с Stankos.
                  Нямям против промените в големият талон,стига това да е последвано и от промени в размера на данъка,тъй като замърсяването на околната среда от пропан-бутан-а са драстично по-ниски отколкото при бензина и дизела....
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: За мпс с агу.

                    Пише , че се изисква паспорт на газовата , застраховка , двата талона и ВОДЕЩОТО в идеята 30 лв. Нямам точна информация на броя автомобили с АГУ , но цифрата , която ще се получи си е достатъчно сериозна ! Едва ли на каналите разбират и от АГУ ! По скоро пререгистрацията ще е само по документи ! А , да не забравяме и банковите такси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: За мпс с агу.

                      Данъка ми сега е 170 лв., карам на газ, да го намялят наполовина, ако искат ще се регистрирам и в семинарията...
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: За мпс с агу.

                        Случайно разбарах от познат за задължителна регистрация на газовите уредби и смяната на талона до 31.12.2013г. Също така, че след тази дата удоволствието ще струва 600лв. Звучеше ми налудничаво втората част. Направих си труда да проверя информацията на място в КАТ - Перник, където потвърдиха същото с уточнението, че таксата е 20 лв., а след 01.01.2014г. т. нар. "узаконяване" наистина ще струва 600.00 лв., които ще бъдат плащани на една фирма в гр. София(не обърнах внимание на името) и за целта трябва да се отиде и до там. След което може да се върнете в КАТ, за да си смените талона. Относно документите - искат двата талона, лична карта на собственика, застраховка ГО, а паспорта на газовата уредба - не им трябва. Ако автомобила е фирмена собственост, ще трябва Удостоверение за актуално състояние от Търговския регистър (което според Закона за търговският регистър никоя институция няма право да изисква, когото разполага с Булстата на фирмата) и печат.
                        Наистина ли услугата, която въпросната фирма ще извършва след 01.01 догодина съответства на таксата от 600 лв.!!!
                        И защо е само една?!
                        И защо при оставащите 2месеца до края на срока почти никой не е информиран и се оказва, че много малко хора знаят за това?!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За мпс с агу.

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          ....Пише , че се изисква паспорт на газовата , застраховка , двата талона и ВОДЕЩОТО в идеята 30 лв. ....
                          И все пак : къде го пише това ?!
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За мпс с агу.

                            Аз не разбрах, това истина ли е или поредната партенка?
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: За мпс с агу.

                              Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                              Интересно,това къде го прочетохте?
                              Колата ми съм я регистрирал през 2010 и още тогава си пишеше,че е с втечнен газ.
                              Втечнен природен,или пропан-бутан който си е течен?
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X