Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

    Пожелавам весело изкарване на празниците на всички колеги, които се занимават с дърводобив, независимо какви камиони карат
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

    Коментар


    • Донко,искам да те питам,твоявъздушен филтър оригинален ли е,в смисъл -от Ифа,или от нещо друго.Днес намерих от един приятел такъв филтър,ами то голямо нещо !Как щего слагам-незнам.Мисля си дали да не сложа от трактор ЮМЗ?

      Чакам да ми отговориш за ляв заден тампон-как си го направил и чакам снимки.
      Последно редактирано от cveti; 21-01-11, 21:00.

      Коментар


      • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Здравей Румене, проблема със заден ляв тампон на двигателя съм го решил, като съм изхвърлил оригиналното управление на Джугана и съм му направил пълна хидравлика. Така се освободи място за тампона. Аз съм сложил оригиналният въздушен филтър. Вярно, големичък е, но се побира. Захванал съм го точно над кормилният прът. Жената е забутала някъде кабела на фотоапарата и не мога да прехвърля снимките на компа.
        Ако имаш други въпроси, питай. Но най-добре ела лично да го видиш нагледно.
        Търпението калява силния и прогонва слабия.

        Коментар


        • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          Здравей,засега нямам възможност да дойда,но лятото ще се видим.Преди ти бях писал,че имам роднини във Вършец и това ля то съм решил непременно да дойда.По въпроса за хидравликата -можеш ли да ми обясниш по подробно как си я направил,от каква машина какво се взема и т.н.Ако намериш кабела по късно ,ще чакам снимки на ЗИЛА-профил,анфас и т.н.Много добре ще бъде ако ми изпратиш снимки на хидравликата и въздушния филтър.

          Коментар


          • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Пичове, чета и ви се радвам какви яки камионджий сте! Адмираций..
            Аз съм карал в казармата ЗиЛ 130 бордови/ кафяв/ голЕм кеф беше..
            Относно Джогана - бих искал да погледна отблизо и ако мога да врътна един кръг / голям / с Джоган. Живея в София, та ако има някой колега от форума в околията бих взел каса бира и идвам на гости! Иначе силно се интересувам от Truck Trial.

            Коментар


            • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              Колега най-близко до(а в някой случай и по-голяма тръпка от) Truck Trial-а са колегите от дърводобива.Така че ако искаш да усетиш тръпката иди един работен ден с Тях.В жътвената кампания и Ние някога караме по терени който са на ръба на възможностите на машината но те са по-малко.Вярвай Ми заслужава си тръпката изпитал съм го и е по-хубаво когато машината е натоварена.Адреналина скача до небето.
              0887284106-Митко
              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

              Коментар


              • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Считай се за поканен,обаче през м.април,защото сега правя ремонт на Дядо Иван.Дотогаво,живот и здраве,ще си пишем и ще ти дам координати.Обаче си приготви памперси.

                Коментар


                • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                  Считай се за поканен,обаче през м.април,защото сега правя ремонт на Дядо Иван.Дотогаво,живот и здраве,ще си пишем и ще ти дам координати.Обаче си приготви памперси.
                  Момци, когато кажете!Благодаря ви, аз бях и механик в казармата, професионална книжка, та може да ме викате да помагам-за мен ще е удоволствие!Професионално снимам и фотосесията ви е в кърпа вързана.. Пък имам идей за Truck Trial състезание, но за това - по-късно

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    И от Мен имаш покана за жътвата.А щом и снимаш тогава ще стане много хубаво.
                    0887284106-Митко
                    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      От мен също имаш покана,но когато пусна камиона в действие.Имам да карам около две хиляди кубика дърва от Котата- Върбишки проход,тъй ,че ще направиш хубав материал.Жи вея в с.Славянци,общ.Сунгурларе,обл.Бургас,няма проблем за спането-къща голяма.

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        Относно монтажа на дизелов двигател на ЗиЛ 157 - имам колега от с.Горна Брестница, Кресненско. В тяхното село има 157-ца с монтиран дизелов агрегат от трактор Болгар, но няма долълнителна информация за преправянето.

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Аз ще кажа за тоя булгаровия МТЗ-80 за сравнение с бензиновия - още по баваен на шосе, добър за гората, за конкретния съединителя беше консуматив. Незнам сигурно от изпълнението, постоянно имаше проблеми с паленето и инсталацията.
                          Задкормилното също- беше го объщало някаолко пъти. Накрая размениха местата на задните гуми леви с десни, като застанаха малко по широко и така го продадоха
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            Донко,чакам снимките.Защо не пишеш бе?

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                              Донко,чакам снимките.Защо не пишеш бе?
                              Ще държа двигатела още 5 дни и след това ще го разглобявам,тъй ,че ако някой го интересува ,да се обажда на 0896772717.

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Колеги,ако обърна джантите на ЗиЛ 157,ще имам ли проблеми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X