Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

    Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
    Виждам,че сайта е рядко посещаван,а това не ми харесва.Мисля,че такива "диванета " като нас са рядко срещана порода и можем да споделяме проблеми само със себеподобни.
    По темата се придържам към мненинието си от първа страница,но ми хареса и мнението на един колега,че и най добрата машина да е,попадне ли в некадърник,става........!

    Коментар


    • #32
      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

      Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
      Колеги,някой да изпрати схема на клапанния механизъм на зил 157 и на съединителя му,защото не мога да разбера дали съединителя е двудисков или еднодисков.Знам ,че във военните поделения има литература за подръжка и ремонт на Зилове.Ако някой има достъп до такава,ще бъда много благодарен ако звънне на 0896772717,да търси Румен.
      От схемата на калапаните какво искаш да разбереш, а за съединителя>?
      Какъв двудисков бре, еднодисков, сух, триещ, с палцово регулиране и механичен привод е.
      Какво ти тябва за клапаните там не се бара освен ако не си успял да изгориш някой, хлабината на всмукателни на 0,35мм изпускателни на 0,40мм по спомен.

      Имаше ръководство някаде из форума...

      Аз не разбрах какво искаш да разбереш и защо?
      Ако имаше камоина едва ли нямаше да си запознат с това

      Е дано поне нещо съм разяснил
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #33
        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Какъв двудисков бре, еднодисков, сух, триещ, с палцово регулиране и механичен привод е.

        Има и с двудискови
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #34
          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Има и с двудискови
          Цецо човека не пита за КРАЗ, МАЗ, Татра... че има змам
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #35
            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Ники на по старите Джугани беше двудисков съединител.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #36
              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              A стига бе Драго ти ме фърли у егати размислите
              Да не говориш за 164 и 151? То едното е Зис май...
              За 157 мисля че няма с такъв извинявам се ако съм подвел някого с горенаписаното
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #37
                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Като служех в Самоков бях монтьор две години в работилницата отначало с старшина Кьосев и после с Коце Дренски от Доспей. В поделението имаше стари Джугани с двойнодисков съединител. Аз карах и Варема-Джуган подвижна работилница и като тръгнехме на учение през ноща че поделението беше ракетно секретно обирахме по пътя закъсалите Джугани ГАЗ 63 и ГАЗ 69 и ги теглех с твърд буксир обратно в Самоков.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #38
                  До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Цецо човека не пита за КРАЗ, МАЗ, Татра... че има змам

                  Добре
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    В казармата съм карал и двата а-ла,лично аз предпочитам 131ца,но то ва е мое мнение.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      Ако трябва сега да избирам между двата определено бих взел Зил 131. При приблизително еднакъв разход на гориво 131 е с много по добър двигател кабината е много по просторна и комфортна с добро парно има хидравлика на волана и е значително по маневрен. Всичко това е от голямо значение ако работиш с такъв камион 8-10 часа на ден ако го искарваш един път в месеца и 157 е поносим.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        По мое мнение ЗИЛ 131 е по добър. ЗИЛ 157 има варианти с парно(ЗИЛ 157К), апо старите модели са без парно. Всички 157 са без хидравличен усилвател.Военното изпълнение на 131 е с капсуловани проводници и с малки приспособления(тръба към въздушният филтър),моше да гази вода до 210 см.При него по капризна е електрониката на запалването. Определено ЗИЛ 131 харчи повече! При екстремни обстоятелства - като артилерийски влекач на 122 мм.гаубица(3 т.), с намалено налягане в гумите и преминаване през разорани ниви на първа, разходът достигаше до 210л. на 100 км, при норматив 110л. Налагаше се всеки ден да пълниме и двата резервоарапо 170л.За днешните представи това е огромен разход на гориво.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Щом при тия за мен адски условия разхода е огромен тогава какво ще кажеш за VOLVO FH 16 520к.с 6х2 с триосно ремарке и 45тона товар в прохода Шипка дава 245-285л/100км на компютъра Mercedes Actros 4141 8x4 с 15-16т жито в нивата компютъра до 99.99л/100км не го лови и дава грешка а черния път е около 9-10км така че разхода зависи и от условията на експлоарация не че руската техника е много икономична но все пак зависи от много фактори в казармата съм карал Зил157 и нормално даваше 32-36л/100км но това беше военно летище имахме и 131 по-комфортни но по-лакоми и по-чупливи.
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            Съгласен съм, че 157-ка е по-здрав и дуракоустойчив. Това се дължи и на факта,че е наследник на Студебейкър US6, който е произвеждан и в бишата СССР от 1942г.. След войната става ЗИС 151, а след това ЗИЛ 157. ЗИЛ 131 излиза за първи път 1967 год., така че е обяснимо защо е по комфортен.Колкото до лакомията му, в онези времена, никой не се интересуваше от това.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Няма универсално рвшение,всичко е въпрос на приемлив компромис.
                              Много често оценяваме само от "свойта камбанария". Качвам две снимки на автомобилче от 6 т. клас.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Ник,искам да имам схемата на клапаните за себе си,тъй като скара ми се наложи да правя регулировка на изпускателните клапани.Не знам защо,но на всички луфта се е увеличил и оттам,естествено,губиш мощност и т.н.За съединителя не мога да разбера дали е двудисков и или еднодисков,тъй като не съм го отварял и нямам представа какъв е.Зила го имам от около три години и не съм имал проблем с него.Тъй като не изчаквам да се счупи и тогава да му мисля,реших предварително да знам за какво става въпрос и да се подготвя.Между другото на клапаните луфта е 0,25, а 0,40 е на чукчето и наковалнята.Искам да попитам някой може ли да ми предложи въже за лебедка на сносна цена?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X