Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

    до кривата круша.Чакам да ми изпратят едни гарнитури за двата блока.Обади ми се по телефона,че ти изгубих номера.

    Коментар


    • #92
      От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

      Абе момци,какво запецнахте бе! Никой нищо не пише,да не хванахте всички гората.Пуснете нещо интересно.Донко,сега бачкам на един обект,направо супер като път и фигури.С мене има една 131-ца,уж по бърз,пък той докато направи един
      курс,аз правя два,а товарим от едно и също място.Пишете бе.

      Коментар


      • #93
        От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Eто малко от есента, поредния подвиг за който е създадена тая машина...
        Прикачени файлове
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #94
          От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          Без да се заяждам,ама единствения подвиг който виждам е на пича дето върти геврека на това "жИлезо"
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #95
            От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
            Без да се заяждам,ама единствения подвиг който виждам е на пича дето върти геврека на това "жИлезо"
            От скоро съм във форума , а от днес вече и със Син Nick (благодаря за което).Разглеждах си профила и видях червена точка с коментар-"не се подигравай с тази уникална машина!" по повод по горния ми коментар.
            -Карал съм повечето камиони който се използват за дърводобив и съм си изградил мнение и за двете коментирани машини.Още повече че брат ми - (по-голям е от мен) не ме послуша и си взе такъв(157).И се започна големият смях от моя страна ,на него почти му се прирева.
            -Камиона беше почти чисто нов на 3-4к км.,някъкъв фургон.Първо свалихме фургона и му направихме каросерия , след това подмяна на вс гумени съединения,масла,филтри и ... абе всичко.При първото му вкарване в гората за 6-7км път 50/50 асвалт/черен + малко кал,изгори 10 литра бенз.В следващата седмица двигателя замина на бесилото и сложихме от IFA W50 + курмилна кутия от 131,тавъпросното "жилЕзо" се сдоби с хидравлика-УРА....Изминаха няколко (5-6) безпроблемни месеца и изведнъж строши диференциал-преден.За по лесно сменихме целия мост,като новия го ревизирахме предварително.Да ама след една седмица строши и средния диф. и пак същата процедура.След една семица............... правилно се досещата те -задния диф.Е тук вече почна да ми става леко неудобно да го базикам (брат ми) ,а и не беше много безопасно-имаше доста полуоски под ръка.Проблемите с токове и спирачки въобще няма да ги коментирам,а завиването,дори и с хидравлика си е приключение.От извесно време "жилЕзото" се закроти и несе троши така сериозно,но пък брат ми си взе един 131 за вс случай.Да забрави да кажа че му сменихме и кабината ,че с оная теснотия....а ако се пребоя с форума ще кача и снимки.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ed8cfe879d59ffb4.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5191882
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7e9e3a13657c5fad.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5191883
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a369fcf267bfe35f.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5191884
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Shtaiga; 05-07-10, 20:43. Причина: Снимки
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #96
              От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              абе.брато,тази машина е за мъже.От 5 години я карам и всички му казват царя на джунглата. Вярно, управлението не е за слаботелесни.

              Коментар


              • #97
                От: До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Аз половината си служба служих в поделение (година и половина 87-88г.) в което бяхме около 450 човека с поне 150 машини - Зил 131, Зил 157, Урал, Краз и разбира се десетина Уаз-ки.
                Без двадесетина транспортни машини, всички други бяха "строеви"- тоест карани само на учения ( всяка седмица) и подържани безукорно. Това беше по времето на голямото имане, а полка ни беше "еталон за ..."
                В моя взвод имахме два Зил 131 теглещи четириосни агрегати и един Краз 6x6 теглещ 14 тонна РЛС. В "батареята" още няколко по толкова плюс 3 Зил 157. Всяка седмица ходихме на учения - нон стоп, няма лято-зима и позициите ни бяха в кучи гъз, ама наистина там, където нормален човек наистина не би си и помислил да отиде с машина... Тогава разбрах какво значи КАЛ
                Представете си колона от 150 машини включващи 40 тонни пускови , 12 тонни Кразове теглещи огромни (14-16 тонни РЛС или агрегатни станции ) прицепи и безброй " въшки" - Зилчета, Уралчета ( кранове за зареждане на спец оръжието) .... И всичко това нощно време ( секретност) с тези предпазители на фаровете отгоре ...
                Забравете за горските коловози от Виетнамки, които в днешно време са проблем. Говорим за коловози ...
                Присъствал съм на безбройни ситуации, коя от коя по-смешна или куриозна...
                Горното го пиша за да поясня на базата на какво правя моите изводи.
                Ще си позволя да направя една малка класация за проходимост на камионите в армията на базата на моя опит и на това което съм видял с очите си:
                Първо място - КРАЗ ,за цялото време видях само един закъсал и то от тъпотията на шофьора- след учение го вкара в морето да го мие ( защото за миене имахме само коф помпи ) и докато го измие пясъка го засипа... Вадихме го с четири Краза....
                А Кразовете вадеха всички.
                Второ място - Урал , макар, че бяха тежки ( кранове ) Уралите ни бяха с Камазови мотори ( и с много странно включване на скоростите ), вървяха като поршета и минаваха от всякъде.
                Трето място - Зил 131 - работно муле, не блести с нищо, но си върши работата перфектно.
                Четвърти - Зил 157 - не отстъпва по нищо на другите, но по щат му трябват двама "рулеви" ( редовно инструмент за извращения с новобранците - МАНЕВРИ на място ), много се чупи ( защото е стар може би ), липсва му мощност и кабината му е ....
                За почитателите на Газ 66 - имахме няколко ( химици ) и ни следваха навсякъде ( без товар и прицепи разбира се )
                A да не би аз случаино да съм ви правил ония големите коловози колега за което искрено се извинявам
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #98
                  От: До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  Карал съм ги и тях двата Зила освен ,4е съм им правил ония големи коловози ,както каза колегата Нитро с онзи големия звяр и моето мнение е ,4е Джугана е по проходим в калта и снега. Мотора наистина е музика за ухото,елементарен непретенциозен и издръжлив камион за времето си а и сега. Проблем е сериозната амортизация и липсата на части ,а претенции за екстри ,като хидравлика и ако щете климатик са въпрос на тунинг.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    Таз реликва 157, слага в малкото си джобче по-съвременните си братя и сестри. Говоря за проходимост.
                    Части също се намират тук таме.

                    RETROMOBILE

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                      абе.брато,тази машина е за мъже.От 5 години я карам и всички му казват царя на джунглата. Вярно, управлението не е за слаботелесни.
                      Брато...да ти кажа никък не съм слаботелесен и не ми е никъкъв проблем да въртя геврека на "царя на джунглата" или както го наричам на галено-"жИлезото".И не е като да несъм го правил,ама ЗАЩО ???Е това да ми го обясни някой.Медал ли дават,някакви други награди...?Защо хора не можете да проумеете , че тази машина е създадена да те умори (ударението е на "и") и продължавате да я издигате в култ?
                      Как камион на който почти половината шаси е кабина в която нормален човек едва се събира е толкова култов?Камион на който му трябва футболен стадион да направи обратен завой без маневри.Задължително навигатор който да затиска с крак ръчките на раздатката да не изключват при спускане ...Да изброявам ли още...
                      ПС
                      Интересно е също защо като учасника "х" попита кой VM мотор 2.5 или 3.1 е по-добър - поне 20 човека ще кажат -и двата нестават.Когато учасника "х" попита кой е по-добър 131 или 157 някой каже , че нестават и двата бива почти распнат...
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                        Брато...да ти кажа никък не съм слаботелесен и не ми е никъкъв проблем да въртя геврека на "царя на джунглата" или както го наричам на галено-"жИлезото".И не е като да несъм го правил,ама ЗАЩО ???Е това да ми го обясни някой.Медал ли дават,някакви други награди...?Защо хора не можете да проумеете , че тази машина е създадена да те умори (ударението е на "и") и продължавате да я издигате в култ?
                        Как камион на който почти половината шаси е кабина в която нормален човек едва се събира е толкова култов?Камион на който му трябва футболен стадион да направи обратен завой без маневри.Задължително навигатор който да затиска с крак ръчките на раздатката да не изключват при спускане ...Да изброявам ли още...
                        ПС
                        Интересно е също защо като учасника "х" попита кой VM мотор 2.5 или 3.1 е по-добър - поне 20 човека ще кажат -и двата нестават.Когато учасника "х" попита кой е по-добър 131 или 157 някой каже , че нестават и двата бива почти распнат...
                        Колега ти кво направи,все едно да сравняваш Джуган с Мерцедес.Виж коя год. е произведен все пак Зил-157 и каква цел -ВОИНА. А при воина машините трябва да се произвеждат бързо,да са прости и елементарни и наи важното да са евтини. Проблема с раздатката все пак не е присъщ за всички Джогани и въпреки някои недостатъци от комфортна гледна точка тази машинка си остава по проходима в джендемите от Зил -131. Иначе ако ще говорим за комфорт освен проходимост аз съм карал и един друг модел ЗИЛ , това е ЗИЛ-135 пуск.установка.Трябва ли да сравнявам ЗИЛ-131 с ЗИЛ-135Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_s.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5206179
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • От: До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Ти щеше това лято да минаваш покрай нас!Аз от доста време не съм влизал,защото бях доста зает.Тук ,в Ичера,има един 157 с ифов мотор,доста добре енаправен,и аз гледам от него.Видях,че тръбата за въздуха е отрязана и заварена под ъгъл,за филтъра която е.Нямам въздушен филтър,но ще намеря.Сега имам да превозя сто кубика и след това ще го прибера в гаража,за да сменя моторите.

                          Коментар


                          • От: До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            Здравей vanu4a, добре дошъл отново във форума
                            Не можах да дойда. Тази година бях на Константин и Елена на почивка.
                            И този вариант, който си видял с рязане и заваряване е добър. При мен тръбата си е оригинална, от тези модели двигатели, които са качвани на ЗИЛ 130 - с отвор по средата, а не да сочи назад към кабината.
                            Щом има работа е добре. Изкарай дървата, пък след това зимата е дълга, има време за ремонт.
                            Търпението калява силния и прогонва слабия.

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                              Брато...да ти кажа никък не съм слаботелесен и не ми е никъкъв проблем да въртя геврека на "царя на джунглата" или както го наричам на галено-"жИлезото".И не е като да несъм го правил,ама ЗАЩО ???Е това да ми го обясни някой.Медал ли дават,някакви други награди...?Защо хора не можете да проумеете , че тази машина е създадена да те умори (ударението е на "и") и продължавате да я издигате в култ?
                              Как камион на който почти половината шаси е кабина в която нормален човек едва се събира е толкова култов?Камион на който му трябва футболен стадион да направи обратен завой без маневри.Задължително навигатор който да затиска с крак ръчките на раздатката да не изключват при спускане ...Да изброявам ли още...
                              ПС
                              Интересно е също защо като учасника "х" попита кой VM мотор 2.5 или 3.1 е по-добър - поне 20 човека ще кажат -и двата нестават.Когато учасника "х" попита кой е по-добър 131 или 157 някой каже , че нестават и двата бива почти распнат...
                              колега,както знаеш работата в гората е както много образно беше написал колегата Трапер,е като войната,там камионите трябва да са евтини,прости ида вършат работа.Че на човека му се разказва играта е ясно,те и преди да започнат тази работа са знаели че това е една от най-тежките професии в държавата,там комфорт няма и не се търси,климатика и меката мебел са в офисите.А който не вярва да закупи нови камиони с климатроник,АБС,и ербеци и да изкара пари от тази работа.

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Колеги, на Джуганите слабото място са диференциалите. Това е всеизвестен факт. Това е така, защото те не са регулирани фабрично. И всички имат луфт в лагерите на касетата. И затова при по-голям напън се чупят. Но, ако се разглобят и се регулират да няма луфт в лагерите на касетата, проблема изчезва.
                                Съгласен съм напълно с колегата Вардаров, че за гората е необходим камион с евтина подръжка.
                                Имах приятел с Щайери. Всичко вървеше добре, докато не гръмна един заден мост и му поискаха 10000 евро в Гърция (в БГ не можеше да намери части). Бързо-бързо продаде Щайерите и си купи Джугани.
                                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X