Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    diavol koleda

    Служих в поделение където Урал беше основна машина бях артилерист на БМ-21 Град срявнявал съм Урала със Зил-151 щото и на двете се повозих достатъчно разхода на Урала бензиновия имам предвид няма да го обсъждаме вобще щото ако имам такова чудо тате тръбва да е петролен шеих или най-малко шеф на Лукоил да речеме за това пък ако става дума за проходимоста Урала е просто ненадминат той е постоянно 6х6 има блокажи до колкото съм запознат двигателя му е доста по голям мисля че е около 8600кубика или някъде там ще излъжа ако кажа че съм сигурен когато са ме возили в тези машини на полигона в Горна Баня,а там минават танкове и да ви кажа е малък ужас пролетта тази машина ме е шашкала върви почти навсякъде нашите бяха с реактивна установка отзад и центъра на тежеста им беше бая високо и не ги мъчехме изключително много щото ще се обърнат ма бордовите са супер машини
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #17
      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

      Извинявам се,но много ми хареса текста на Hakuna Matata,тъй като е верен .Постоянно карам 157 в гората и имам възможност за сравнение.С мен влизат още два 131 и ми е писнало да ги вадя.Действително,проблем е липсата на хидравлик,но той може да се монтира допълнително,като се сменя шайбата на водната помпа и се сложи шайба на 131.Моя е с лебедка и досега ,за да изляза от един много голям баир,я ползвах един път,а за да тегля 131-ците ,не помня колко станаха.Относно горивото,моя е с газова уредба,на шосе ми гори около 55-60лт,а в гората стига до 70-80,зависи от терена.На страничен наклон,натоварен съм минавал по наклони с 35 градуса,като дължината им не беше малка.Радвам се че този обект го свърших.При наличието на 4-5 ЗИЛ а в нашия район,само моя кръстиха "Царя на джунглата"

      Коментар


      • #18
        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
        Извинявам се,но много ми хареса текста на Hakuna Matata,тъй като е верен .Постоянно карам 157 в гората и имам възможност за сравнение.С мен влизат още два 131 и ми е писнало да ги вадя.Действително,проблем е липсата на хидравлик,но той може да се монтира допълнително,като се сменя шайбата на водната помпа и се сложи шайба на 131.Моя е с лебедка и досега ,за да изляза от един много голям баир,я ползвах един път,а за да тегля 131-ците ,не помня колко станаха.Относно горивото,моя е с газова уредба,на шосе ми гори около 55-60лт,а в гората стига до 70-80,зависи от терена.На страничен наклон,натоварен съм минавал по наклони с 35 градуса,като дължината им не беше малка.Радвам се че този обект го свърших.При наличието на 4-5 ЗИЛ а в нашия район,само моя кръстиха "Царя на джунглата"
        Сигурен съм, че ти си причината за това прозвище а не Зила.

        Коментар


        • #19
          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          Аз половината си служба служих в поделение (година и половина 87-88г.) в което бяхме около 450 човека с поне 150 машини - Зил 131, Зил 157, Урал, Краз и разбира се десетина Уаз-ки.
          Без двадесетина транспортни машини, всички други бяха "строеви"- тоест карани само на учения ( всяка седмица) и подържани безукорно. Това беше по времето на голямото имане, а полка ни беше "еталон за ..."
          В моя взвод имахме два Зил 131 теглещи четириосни агрегати и един Краз 6x6 теглещ 14 тонна РЛС. В "батареята" още няколко по толкова плюс 3 Зил 157. Всяка седмица ходихме на учения - нон стоп, няма лято-зима и позициите ни бяха в кучи гъз, ама наистина там, където нормален човек наистина не би си и помислил да отиде с машина... Тогава разбрах какво значи КАЛ
          Представете си колона от 150 машини включващи 40 тонни пускови , 12 тонни Кразове теглещи огромни (14-16 тонни РЛС или агрегатни станции ) прицепи и безброй " въшки" - Зилчета, Уралчета ( кранове за зареждане на спец оръжието) .... И всичко това нощно време ( секретност) с тези предпазители на фаровете отгоре ...
          Забравете за горските коловози от Виетнамки, които в днешно време са проблем. Говорим за коловози ...
          Присъствал съм на безбройни ситуации, коя от коя по-смешна или куриозна...
          Горното го пиша за да поясня на базата на какво правя моите изводи.
          Ще си позволя да направя една малка класация за проходимост на камионите в армията на базата на моя опит и на това което съм видял с очите си:
          Първо място - КРАЗ ,за цялото време видях само един закъсал и то от тъпотията на шофьора- след учение го вкара в морето да го мие ( защото за миене имахме само коф помпи ) и докато го измие пясъка го засипа... Вадихме го с четири Краза....
          А Кразовете вадеха всички.
          Второ място - Урал , макар, че бяха тежки ( кранове ) Уралите ни бяха с Камазови мотори ( и с много странно включване на скоростите ), вървяха като поршета и минаваха от всякъде.
          Трето място - Зил 131 - работно муле, не блести с нищо, но си върши работата перфектно.
          Четвърти - Зил 157 - не отстъпва по нищо на другите, но по щат му трябват двама "рулеви" ( редовно инструмент за извращения с новобранците - МАНЕВРИ на място ), много се чупи ( защото е стар може би ), липсва му мощност и кабината му е ....
          За почитателите на Газ 66 - имахме няколко ( химици ) и ни следваха навсякъде ( без товар и прицепи разбира се )
          Последно редактирано от nitro; 07-03-08, 00:04.

          Коментар


          • #20
            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Много снизходително изказване за газ66. (майтап)
            Преди около 3 години ходихме за рърва с Зил131,157,Газ66.Всички минаха без проблем по пътя до гората и обратно.Обаче Виетнамката се движеше прекалено бързо за тях .Непрекъснато се налагаше да да ги чакаме.А казаха, че карат с пълна газ.

            Коментар


            • #21
              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
              Много снизходително изказване за газ66. (майтап)
              Преди около 3 години ходихме за рърва с Зил131,157,Газ66.Всички минаха без проблем по пътя до гората и обратно.Обаче Виетнамката се движеше прекалено бързо за тях .Непрекъснато се налагаше да да ги чакаме.А казаха, че карат с пълна газ.
              Зил 157 е морално стара машина и управлението и е тежко и неприятно.Двигателя е много стар без никакви подобрения от 50 год,и не може да се сравнява по нищо с що годе новия 131.Ето вижте това:
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Майко как се обърнал?
                За първи път виждам обърнат Зил.

                Коментар


                • #23
                  До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  И аз, Виатнамките по често се обръщат от Зила
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    Това е факт, защото качваме по 5 а не по 2 тона из баирите.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      Добрите карачи обръщат всичко.Няма ЗИЛ,няма ГАЗ всичко наред

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        Снимките , които ги показваш са много интересни,само че не можах да разбера защо се е обърнал? Поне на снимката не виждам голям страничен наклон или нещо такова. Без майтап за първи път виждам такава машина в такова положение. Макар, че и аз често съм по гората с такава машина имал съм всякави изпълнения с 157 и 131 дори хора ми са скачали от кабината от страх. Виждал съм обърнат КАМАЗ и ИФА, но ЗИЛ и УРАЛ не .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Първоначално публикуван от BOBY131 Преглед на мнение
                          Снимките , които ги показваш са много интересни,само че не можах да разбера защо се е обърнал? Поне на снимката не виждам голям страничен наклон или нещо такова. Без майтап за първи път виждам такава машина в такова положение. Макар, че и аз често съм по гората с такава машина имал съм всякави изпълнения с 157 и 131 дори хора ми са скачали от кабината от страх. Виждал съм обърнат КАМАЗ и ИФА, но ЗИЛ и УРАЛ не .
                          Поддал е пътя и камиона е бил много нависоко натоварен.Даже се е обърнал бавно.Хората са слезли от него и са гледали как се обръща.Между другото му няма нищо или почти нищо.Едната бутилка на крана е повредена и малко е крив предния калник.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            Чак сега забелязах, че има и кран.Тоя кран допълнително ли е слаган,има ли ротатор?Ако можеш малко инфо за цена , монтаж ,някакви приспособления са правени маже би?Мисля , че такъв не съм веждал.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Колеги,някой да изпрати схема на клапанния механизъм на зил 157 и на съединителя му,защото не мога да разбера дали съединителя е двудисков или еднодисков.Знам ,че във военните поделения има литература за подръжка и ремонт на Зилове.Ако някой има достъп до такава,ще бъда много благодарен ако звънне на 0896772717,да търси Румен.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                                Колеги,някой да изпрати схема на клапанния механизъм на зил 157 и на съединителя му,защото не мога да разбера дали съединителя е двудисков или еднодисков.Знам ,че във военните поделения има литература за подръжка и ремонт на Зилове.Ако някой има достъп до такава,ще бъда много благодарен ако звънне на 0896772717,да търси Румен.
                                Виждам,че сайта е рядко посещаван,а това не ми харесва.Мисля,че такива "диванета " като нас са рядко срещана порода и можем да споделяме проблеми само със себеподобни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X