Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

    Митьо,личи си ,че си влизал в гората само за пикник,щом ми казваш,че 157-ка е дуракоустойчив.Това можеш да го кажеш за 131,защото на тях им се скъсват краката да опъват лебедки.Преди два дни "дуракоустойчивия"157 извади "Краз",не го знам какъв модел,но беше 6х6 висок,с блокажи и незнам още какъв си.Понеже шофьора ми е приятел,го съжалих и го извадих,и след това повече дума не чух за Краза,защото аз излязох от там,откъдето излиза той.Имаме една 131-ца при нас на обекта горкия съединители ли не прави,картери ли не чупи.Абе нямам думи.

    Коментар


    • #47
      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

      Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
      Ник,искам да имам схемата на клапаните за себе си,тъй като скара ми се наложи да правя регулировка на изпускателните клапани.Не знам защо,но на всички луфта се е увеличил и оттам,естествено,губиш мощност и т.н.За съединителя не мога да разбера дали е двудисков и или еднодисков,тъй като не съм го отварял и нямам представа какъв е.Зила го имам от около три години и не съм имал проблем с него.Тъй като не изчаквам да се счупи и тогава да му мисля,реших предварително да знам за какво става въпрос и да се подготвя.Между другото на клапаните луфта е 0,25, а 0,40 е на чукчето и наковалнята.Искам да попитам някой може ли да ми предложи въже за лебедка на сносна цена?
      Колко милиметрово въже ти трябва??? Имам нещо в предвид.Пиши на лични!
      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

      Коментар


      • #48
        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
        Митьо,личи си ,че си влизал в гората само за пикник,щом ми казваш,че 157-ка е дуракоустойчив.Това можеш да го кажеш за 131,защото на тях им се скъсват краката да опъват лебедки.Преди два дни "дуракоустойчивия"157 извади "Краз",не го знам какъв модел,но беше 6х6 висок,с блокажи и незнам още какъв си.Понеже шофьора ми е приятел,го съжалих и го извадих,и след това повече дума не чух за Краза,защото аз излязох от там,откъдето излиза той.Имаме една 131-ца при нас на обекта горкия съединители ли не прави,картери ли не чупи.Абе нямам думи.
        колега дурак в превод от Руски означава глупак а за устойчив против глупци 157 се е доказал и не само в гората има кал а 157 минава на всякъде заради по-малкото си тегло.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #49
          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
          Ник,искам да имам схемата на клапаните за себе си,тъй като скара ми се наложи да правя регулировка на изпускателните клапани.Не знам защо,но на всички луфта се е увеличил и оттам,естествено,губиш мощност и т.н.За съединителя не мога да разбера дали е двудисков и или еднодисков,тъй като не съм го отварял и нямам представа какъв е.Зила го имам от около три години и не съм имал проблем с него.Тъй като не изчаквам да се счупи и тогава да му мисля,реших предварително да знам за какво става въпрос и да се подготвя.Между другото на клапаните луфта е 0,25, а 0,40 е на чукчето и наковалнята.Искам да попитам някой може ли да ми предложи въже за лебедка на сносна цена?
          Питах един старши Зиладжия - каза ако задна е от към волана и манометъра на самонапомпващото е от ляво на волана (таблото) е от старите следователно може и да е с двудисков съединител.

          За клапаните немож ли да ги регулираш като при повечето такива машини (не съм се занимавал но немисля че ще е проблем) като прикараш на сгъстяване- запалване малко преди ГМТ цилиндъра на който ще регулираш, поне са само 6
          За луфта съм писал и подчертал че не съм сигурен, 0,25 ми се вижда малко но щом така пише
          А чукчето го исхвърли и сложи запалване от Газка или Зил осмак да видиш пък тогава как пали.
          Успех.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #50
            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Чичко Фър,милиметри не мога да ти кажа,тъй ка то не съм го мерил,трябва да е дебело кълкътъ мъжки палец-ориентировъчно, и колкото по - дълго,толкова по добре.Пиши ми на vanu4a@abv.bg

            Коментар


            • #51
              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              Дино,157-ка минава навсякъде не само заради по-малкото си тегло,а и заради найдобре балансирания двигател в света и малките обороти.

              Коментар


              • #52
                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Ник,задната ми е надясно и нагоре,а манометъра за самонапомпващото е крайно вдясно,след манометъра за въздуха.За клапаните-правя си ги сам,но искам да имам схема,тъй като не съм отварял главата и съм чувал,че в един момент клапаните подбиват леглото и тя трябва да се смени.

                Коментар


                • #53
                  До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  Първоначално публикуван от vanu4a Преглед на мнение
                  Дино,157-ка минава навсякъде не само заради по-малкото си тегло,а и заради найдобре балансирания двигател в света и малките обороти.
                  157 съм карал в казармата и беше радост за ухото да оставя двигателя на празен ход и да слушам как се чува само звука на вентилатора тоя шестак има страхотен баланс и тиха работа заради ниската степен на сгъстяване и в същото време добър въртящ момент а е само 105кс
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    Писал съм и в други теми като завършил "Вилхем Пик" в казармата още веднага след клетвата ме заковаха на един ВАРЕМ ЗиЛ 131 и около година искарах с него после дойде чисто нов ВАРЕМ Камаз и го взех него така две години ми отровиха живота за събирам и ремонтирам окапалата по пътищата и горите руска военна техника. Двигателя на ЗиЛ 151-157 може и да е бил добър някъде към 1940 година но през 1988 година вече си беше морално и физически тотално остарял. Поради простия факт че винаги са експлоатирани само с вода в охладителните системи същите на повечето бяха порядъчно корозирали и запушени което водеше до склонност към бързо прегряване и дори при краткотрайно прегряване този двигател криви глава и продухва на някъде гарнитурата. Няма да забравя цял живот един 157 беше някъква радиостанция без която не можеха която на всеки около 100 изминати километра чупеше едно и също бутало явно руснаците бяха хонинговали блока накриво. Проблема го решихме без да искаме и по случайност просто на едно занятие нямахме подходящо по размер бутало и в надрания цилиндър пуснахме едно доста по хлабаво камиона харчеше масло цапаше свеща но спря да чупи буталото. Като цяло ЗиЛ 131 е технологично и функционално космически години пред 157.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      До Vanu4a,
                      Колега, когато е трябвало съм бил в гората и на по-трудни места.Сега вече ходя на пикник в горите по целия свят. Колкото за издърпването на Краза, мисля,че скоро ще разбереш дали съединителя е еднодисков или двудисков. Ако нямаш оборудване, за смяната на съединителя са необходими 3-ма души. Двама в кабината да вдигат скоростната кутия с въжета и един отдолу,да я подпира с крака и да я направлява.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Писал съм и в други теми като завършил "Вилхем Пик" в казармата още веднага след клетвата ме заковаха на един ВАРЕМ ЗиЛ 131 и около година искарах с него после дойде чисто нов ВАРЕМ Камаз и го взех него така две години ми отровиха живота за събирам и ремонтирам окапалата по пътищата и горите руска военна техника. Двигателя на ЗиЛ 151-157 може и да е бил добър някъде към 1940 година но през 1988 година вече си беше морално и физически тотално остарял. Поради простия факт че винаги са експлоатирани само с вода в охладителните системи същите на повечето бяха порядъчно корозирали и запушени което водеше до склонност към бързо прегряване и дори при краткотрайно прегряване този двигател криви глава и продухва на някъде гарнитурата. Няма да забравя цял живот един 157 беше някъква радиостанция без която не можеха която на всеки около 100 изминати километра чупеше едно и също бутало явно руснаците бяха хонинговали блока накриво. Проблема го решихме без да искаме и по случайност просто на едно занятие нямахме подходящо по размер бутало и в надрания цилиндър пуснахме едно доста по хлабаво камиона харчеше масло цапаше свеща но спря да чупи буталото. Като цяло ЗиЛ 131 е технологично и функционално космически години пред 157.
                        Значи и в казармата сме били колеги. И аз карах ВАРЕМ само, че ЗИЛ 157 в Самоков през 1987-1989г. Винаги се движех последен, отзад на резервната гума имаше табела Край на колоната и събирах авариралите по пътя ГАЗ 63, Зил 157 и др.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Значи и в казармата сме били колеги. И аз карах ВАРЕМ само, че ЗИЛ 157 в Самоков през 1987-1989г. Винаги се движех последен, отзад на резервната гума имаше табела Край на колоната и събирах авариралите по пътя ГАЗ 63, Зил 157 и др.
                          1988 - 1990 година ВВС Пловдив почти същата система само че при нас по тревога около 200 различни машини се изнасяха към сборни пунктове по 7-8 различни маршрута и на изчаквателните пунктове докарваха с рейсове офицерите и старшините ние варемаджиите обикновенно тръгвахме на зазоряване (защото в тъмното тъмно зелен камион много трудно се намира) със списък къкво не е пристигнало или се е загубило по пътищата . Голям купон беше обиколих де що има летище в тая държава.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            И моето мнение се съвпада с повечето от вас....За мен най-проходимия камйон е ЗиЛ 157,заради бавнооборотния му шестак,и много по-бавните му диференцияли.Но ако трябва да си изкарвам парите с това,нямаше да се замислям,а бих избрал ЗиЛ 131,по-комфортен е,няма нужда да си щангист за да го управляваш,но иначе не може да стъпи на малкия пръст на 157,но 157-цата е доста стара,няма части за тях .И междо другото си търся всякакви части за 157,може и цял ЗиЛ...
                            harley davidson-fan

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Колега,извинявам се за малко грубия тон,но съм влюбен в 157-ка и малко приемам критиките към него.По отношение на дърпането на Краза,не разбрах съединителя,ами разбрах за чопа на лебедката.Вилката,която крепи лоста на лебедката към кутията всъщност е стержен,чрез който се регулира хода на чопа.На него има голяма гайка за контра и по малка,която регулира стержена.Контра гайката изгладила едната резба,разконтрила се и лоста на лебедката ходи където си иска.Доста зор видях ,докато я оправя.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Мине не мине па ми се прикара ДжуганЗапалим го и му врътнем некое кръгче из пущинякаТова си е страст
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X