Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

    http://ru.wikipedia.org/wiki/Урал-375Д - видях го и се чудя как толкова уж сериозно издание може да пише подобни неша. Всережимния регулатор се използва за тежки машини, като булдозери, гредери, танкове, камиони и др. При увеличаване на натоварването, не позволява падане на оборотите, като подава газ допълнително при неизменно положение на педала за газта. Все пак решаваща роля има водача, който винаги може да върне газта и да реагира на променената пътна обстановка. При създаването на нов модел автомобил, винаги се правят паралели със стария и се сравняват отделните му показатели, като икономичност, проходимост, спирачен път и др. Е, като не се е получил по-проходим, дай сега да търсим причината във всережимния регулатор, което за мен е несериозно и повърхностно. В предишните си постове съм писал моето обяснение за по-ниската проходимост на 4320 и смятам, че звучи много по-смислено, отколкото подобни писания. Все едно някой ученик да е написал половината си домашно и да се оправдава, че може и да е половинка, но за сметка на това е много красиво оформена.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

      ЗиЛ-ският двигател, по спомени е нещо като малко повече от 600кг, понакичен до Урал-ски да е 650кг. Двигателят на КамАЗ (най-вероятно, с такъв е твоят опит,защото ЯМЗ почнаха да слагат през `90-те) е 750кг. Мисля, че стотина килограма на три четвърти тон не са решителна разлика. Гумите също биват разни видове - С широк протектор, нископрофилни; с по-тесен протектор и висок профил и т. н. и т. н. всички те, бидейки предназначени за този автомобил, удовлетворяват техническите му характеристики, вкл. - просвет
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razmer2.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5341287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razmer1.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5341288
        Вижте тези две картинки и си направете изводите сами дали просвета е един и същ.
        Поздрави!

        Коментар


        • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

          М,дам, тук: http://truck.ironhorse.ru/ural-4320.html просветът е 36см. Това е съвременното положение, със Дерипаската, групата на ГАЗ и ЯМЗ двигател - 950кг. Става ясно, че модификациите са много, даже докато рових, се оказа, че освен другите разлики на предназначените за него гуми, има и такива за двайсет цола и за двайсет и един цола (т. е. съответно и има и различни джанти). Явно, най-първоначалното модифициране е представлявало единствено друг двигател. Във времето, освен всичко друго, има и тенденция за намаляване на просвета, видимо, онези 40см са си били изхвърляне и практиката е наложила своето.
          Последно редактирано от davc; 28-01-12, 14:06.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

            Теглото на двигателя на Зил 375 е 490кг - това намерих на едно забутано място в нета. За съжаление нищо не открих за Камаз 740, но при всички случаи е поне наполовина по-тежък, ако не и повече.

            Коментар


            • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

              Има си тема за Урал.Аре тука да въхваляваме "великите" 131 и 157
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                Имам 157 като му регулирам клапаните върви и след няколко курса пак са за регулиране,а ги стягам хубаво на какво се дължи това

                Коментар


                • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                  Честита Нова Година на всички собственици и симпатизанти на машини 6 x 6 !!!
                  Търпението калява силния и прогонва слабия.

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                    Колеги, хубаво е да се има предвид и техническото състояние на машините, които се сравняват. Някой може да се е возил на чисто нов 131, а после да се е качил на 15 годишен 157... Естествено е новия да върви повече! Най-добро сравнение може да се направи като се сравнят двете машини при "равен старт". Моят опит е предимно със 131, но 157 е машината, която ме кара да се спирам за да я разгледам Много ми харесва това ретро излъчване. Жалко, че вече няма търгове, за да си взема няколко

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                      Първоначално публикуван от jack52 Преглед на мнение
                      Много ми харесва това ретро излъчване. Жалко, че вече няма търгове, за да си взема няколко
                      Има, има

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Има, има
                        Ха, къде има бе човек!

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                          Първоначално публикуван от jack52 Преглед на мнение
                          Колеги, хубаво е да се има предвид и техническото състояние на машините, които се сравняват. Някой може да се е возил на чисто нов 131, а после да се е качил на 15 годишен 157... Естествено е новия да върви повече! Най-добро сравнение може да се направи като се сравнят двете машини при "равен старт". Моят опит е предимно със 131, но 157 е машината, която ме кара да се спирам за да я разгледам Много ми харесва това ретро излъчване. Жалко, че вече няма търгове, за да си взема няколко
                          Само да не ти е работа да ремонтираш това ретро излъчване
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Само да не ти е работа да ремонтираш това ретро излъчване
                            Не се притеснявай, аз само ще го гледам и ще му се радвам!

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                              Първоначално публикуван от jack52 Преглед на мнение
                              Не се притеснявай, аз само ще го гледам и ще му се радвам!
                              Е ако е само за това е страхотен
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добър? ЗИЛ 157 срещу ЗИЛ 131

                                Днес ходих да гледам едни, дето се продават... Разглобяваха ги за скрап. Тотално унищожение Хванали 10-на мургави събратя и направо режат, не си играят. Харесах си един ЗиЛ-157 тип влекач, много яко изглеждаше! Имаше две резервни гуми зад кабината. Веднага бих го взел, ако не беше цената... За сравнение - в Мобилето са не само по-евтини, но и по-нови... Тук искаха близо 5.000лв за машини с над 20.000 км пробег, и липсващи части от двигателите, и купето. С огънати ламарини и износени гуми. Та то само за да се приведе в движение ще хвръкнат минимум още 2к... Не ми е ясно тези хора защо искат такива цени? Да не би като го дадат за скрап да вземат повече?! Едва ли...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X