Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

    Да! Ето го и сайта http://www.trailcart.eu/bilder/ , но не се вижда много от устройството, че да "пооткрdдна" някоя идея. А и тук са се занимавали спецове по велосипеди и са направили нещата със скоростите. Ползвани са леки(скъпи) материали. Все пак е под 50 кг.
    Това е 4x4 което прави сложна изработката на диференциалите. Моят план е по-прост. Искам да се се получи до 60 кг. Ще видим...
    Както казват "Титаник е бил направен от инженери, а Ноевият ковчег от аматьори"

    Коментар


    • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

      ъм...много ми е чудно как стават скоростите на бъги,ако кола с предно предаване(като трабант,панда и т.н.) и двигателя се премести отзад какво се прави за скоростите да си останат нормални(очвадно е че двигателя не се обръща защото и движението му се обръща...)

      дражето,в този раздел имаше тема за нещо подобно...линк темата,успех

      Поздрави,
      Г.Спама
      Последно редактирано от gogo_spama; 25-09-09, 20:54.

      Коментар


      • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

        Първоначално публикуван от gogo_spama Преглед на мнение
        ъм...много ми е чудно как стават скоростите на бъги,ако кола с предно предаване(като трабант,панда и т.н.) и двигателя се премести отзад какво се прави за скоростите да си останат нормални(очвадно е че двигателя не се обръща защото и движението му се обръща...)
        Има доста коли с жила на скоростите, там е лесно, най-много да се наложи по-дълго жило.
        Има фокус и с лостовия привод (тръба), но не съм се замисял как, щото не ми е трябвало, на Данчовото (Jordan-BG) бъги е направено перфектно, по-добре той да обясни. Предполагам, че има междинна кобилица някъде отзад.
        Виж, за Трабант нямам идея, дори не знам как точно му работи загубената "гега".
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

          ми..малко по-точно ме интересува за Фиат Панда,защото там е на щанги/в момента едната се е извадила и аз не знам как/
          Последно редактирано от gogo_spama; 26-09-09, 16:19.

          Коментар


          • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

            Първоначално публикуван от gogo_spama Преглед на мнение
            ъм...много ми е чудно как стават скоростите на бъги,ако кола с предно предаване(като трабант,панда и т.н.) и двигателя се премести отзад какво се прави за скоростите да си останат нормални(очвадно е че двигателя не се обръща защото и движението му се обръща...)

            дражето,в този раздел имаше тема за нещо подобно...линк темата,успех

            Поздрави,
            Г.Спама
            В темата за моето бъги на 2 и 3 страница съм се опитал да обясня как става. Това за двигателите "Ford" с които са нашите бъгита. Друг вариант е както тефчо каза с жила. Стига да има желание-винаги се намира начин. Но трябва повечко мислене... После идва мерене, рязане заваряване, псуване...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

              разгледах твоята тема,и то обстойно,НО форда е с щанга която Влиза в скоростната кутия,а с жила е малко несигурно,докато на фиата е на щанги с ябълки а това ме обърква страшно много,щангите са хванати отвън.....трябва да го снимам,ама нямам свестен апарат...

              Коментар


              • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                Първоначално публикуван от gogo_spama Преглед на мнение
                разгледах твоята тема,и то обстойно,НО форда е с щанга която Влиза в скоростната кутия,а с жила е малко несигурно,докато на фиата е на щанги с ябълки а това ме обърква страшно много,щангите са хванати отвън.....трябва да го снимам,ама нямам свестен апарат...
                "Несигурните" жила изкарват по 300 000км може и повече, но не съм тетвал.
                какво имаш предвид на щанги - че е с две щанги или нещо друго? Разглобявал съм фатче, но много-много отдавна и нямам спомен
                Ако е това, което си мисля, просто премести захвата на междинните "кобилици" от другата страна... или надраскай една скица и я пусни тук, ще го измислим.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                  Именно! две щанги са! и аз не ги знам как са точно,но в момента едната е паднала...питам защото ми е интерестно...а и се старая лекичко да събера парички да го пооправя тва фиатче,я на бъги,я на самоделно кабрио ,да се уча да карам...но ще видим,много вода ще изтече

                  Коментар


                  • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                    Някой може ли да даде плановете за това карт/бъги Dirt Devil което е от първия пост на темата? Знам че малко аматьорска работа но все пак трябва да започна от нещо. Ще съм много благодарен ако някой пази файловете или може да ги докара до ползваем вид.

                    Мерси предварително и всичко хубаво!

                    Коментар


                    • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                      Някой може ли да ми даде плановете за карт/бъгито Dirt devil от първия пост на тази тема? Ако случайно някой пази файловете или пък знае как да докара тези от сайта до използваем вид ще съм много благодарен да ми ги даде.


                      Мерси предварително и всичко хубаво!

                      Коментар


                      • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                        Първоначално публикуван от KasalmoR Преглед на мнение
                        Някой може ли да ми даде плановете за карт/бъгито Dirt devil от първия пост на тази тема? Ако случайно някой пази файловете или пък знае как да докара тези от сайта до използваем вид ще съм много благодарен да ми ги даде.


                        Мерси предварително и всичко хубаво!

                        Дай меил.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                          kilimand@abv.bg

                          Коментар


                          • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                            recbec@abv.bg я ми прати и на мен

                            Коментар


                            • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                              s.tsekov95@abv.bg я ги прати и на мен!!! мерси !!!!!

                              Коментар


                              • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                                tinkov@dir.bg ако може и аз да получа плановете ще съм много благодарен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X