Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвет за започване на Бъги.

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Много ниско и нисък център на тежеста са две отделни понятия.За планински оф-роуд не трябва да е прекалено ниско,но не пречи да е високо и с нисък център.
    Какво точно искаш да получиш като краен резултат?С какъв размер гуми,съответно с кой мотор?От Уното ли?С какво предаване-предно/задно/4х4?Двигателя-къде?отпред/отзад и т.н.
    Размер гуми-не съм мислил(отворен съм за предложения),от уното мотора да,задно или 4х4,но 4х4 може би ще е доста сложничко да го направя,така че предполагам с задно.За двигателя мисля,че ще е по-добре отпред.

    Коментар


    • До: Съвет за започване на Бъги.

      Хайде момчета,никой ли няма да помогне

      Коментар


      • До: Съвет за започване на Бъги.

        не двигатела трябва дае отзат

        Коментар


        • Ще си правя бъги и търся чертежи

          здравейте,момчета!От скоро време мн искам да си направя бъги но нямам чертежи за конструкция. Чичо ми има автоморга и имам доста части и си избрах 3 двигателя калибра 115 коня,хонда 1.5 90 коня и пасат 1.8 90 коня. Дайте ми съвет как да почна кой двигател е най подходящ и някякви чертежи като за бъги подобно на Таро. Благодаря предварително!!!!!
          ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

          Коментар


          • До: Ще си правя бъги

            Според мен изборът е ясен - мотора от хондата, защото въпреки че не е най-мощния, не туткав като опелските и WV моторите.

            Коментар


            • До NITRO

              добре ама да ти кажа като гледам инсталацията на хондата свят ми се завива и май везните клонят към пасатския мотор тои е доста запазен и мисля че ще го сложа по лесно от хондовия,но наистина хонадата преди да я разглобим беше мн пъргава и мн бързо си правеше максималните обороти.
              ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

              Коментар


              • До: Ще си правя бъги и търся чертежи

                Във Велико Търново имам приятел - цял живот прави и се състезава с бъгита. Светлозар Стойчев. Представител на Peugeot за града. Даже фирмата му се казва Багира. Абе Зарьо Бъгито... Много готин пич. Може да се разберете.
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • До: Ще си правя бъги и търся чертежи

                  Ама като ги чета тия двигатели - 90 к.с. ....... Неговия последния беше Subaru, ако добре съм запомнил - над 200 к.с. ...
                  “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                  Б.Франклин

                  Коментар


                  • До: Ще си правя бъги и търся чертежи

                    Да знам че не са мощни моторите но като за начало ще е добре. Като се има в предвид че пасата тежи около 1300-1400 кг,а тази конструкция според мен няма да тежи повече от 450-500кг може и да върви. Обаче се чудя дали с тази скоростна кутия ще има мощност в баирите или ще трябва двама да бутат
                    ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                    Коментар


                    • До: Ще си правя бъги и търся чертежи

                      несе притеснявяи разгледаи има една тема ''зделан в мало бучино'' е това бъги е с запорошков двигател тои е 40 кс и 1,2 а пълни 120 км без проблем адски много върви в баирите се качва на пилаш е несе тормози а този от пасата е доста по моштен аи е доста по нов двигател така ште литиш несе притесняваи

                      Коментар


                      • До: Ще си правя бъги и търся чертежи

                        shyfh мерси за коментара сега ште вида това в мала бучино и дано наистина варви с тоя двигател
                        ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                        Коментар


                        • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                          нема лажа нема измама наистина пълни 120 км без проблем

                          Коментар


                          • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                            Искам да питам дали някои може да ми даде оразмерени чертежи за двоместно баги и да ми каже дали може да сложа двигател от Фият Пунто 1.6 с турбо благодаря предваритилно

                            Коментар


                            • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                              покефете се с това бъги на компа!развлекателна игричка на
                              http://www.miniclip.com/games/dune-buggy/it/

                              Коментар


                              • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                                ако мойе да прати някои то4но как се прави рамата и дали може да се използжа например ока4ването от някои ажтомобил и ако знае някой който продава само рама без двигател да каже .аз сам ре6ил да права бъги ама не сам много навътре в не6тата затова ще ми е трудно да по4на от нулата затова ако има готова конструкция 6те е по добре аз да си я обурудвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X