Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

    Здравейте,някой би ли ми пратил чертеж на бъги и друга информация е добре дошла,интересува ме основно рамката.Благодаря предварително. ksi1@abv.bg

    Коментар


    • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

      Здравейте колеги!
      Скоро смятам да отделя време да направя бъги 4х4.
      Интересуваме лично, чертеж,който можи да ме ориентира към този тип http://vbox7.com/play:b76ed829 .
      Искам по - скоро да го направя доста проходима. Детайлите са налице за половинато бъги, седалки, лебедка, гуми.
      Още се чудя за какъв двигател да хвърля пари, но не искам да съжалявам в избора, жекая една лека консултация с вас. Здраве и живот до пролета да е в действие. А до местата за бъгито, искам по скоро да е за 2 или 4 човека.
      Поздрави.

      Коментар


      • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

        Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
        Здравейте колеги!
        Скоро смятам да отделя време да направя бъги 4х4.
        Интересуваме лично, чертеж,който можи да ме ориентира към този тип http://vbox7.com/play:b76ed829 .
        Искам по - скоро да го направя доста проходима. Детайлите са налице за половинато бъги, седалки, лебедка, гуми.
        Още се чудя за какъв двигател да хвърля пари, но не искам да съжалявам в избора, жекая една лека консултация с вас. Здраве и живот до пролета да е в действие. А до местата за бъгито, искам по скоро да е за 2 или 4 човека.
        Поздрави.
        Чертеж няма откъде да намериш, но можеш да разгледаш тези http://www.scorpion4x4.com/ Има доста снимки. Мен доста ме изкушават, но нямам идея как е направено окачването им, а и такова бъги би коствало поне 8-10 000лв.

        Коментар


        • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

          Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
          Чертеж няма откъде да намериш, но можеш да разгледаш тези http://www.scorpion4x4.com/ Има доста снимки. Мен доста ме изкушават, но нямам идея как е направено окачването им, а и такова бъги би коствало поне 8-10 000лв.
          Колега точно за това говорим, искам типичното бъги.
          Срещнах се днес с един инженер по автомобилите, говорихме за купето!
          Ще измъкнат от някъде скица на нещу от този сорт и ще я споделя. Смятам след месец да започваме с проекта.
          Поздрави.

          Коментар


          • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

            Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
            Чертеж няма откъде да намериш, но можеш да разгледаш тези http://www.scorpion4x4.com/ Има доста снимки. Мен доста ме изкушават, но нямам идея как е направено окачването им, а и такова бъги би коствало поне 8-10 000лв.

            Колега само двата блокажа.. само касетите са 2000$ в магазина в USA ако ще гo правиш същото де

            Коментар


            • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

              Близнак, я по-добре кажи как е направено задното окачване. Че с Данчо онзи ден ни текоха лигите пред компютъра като го гледахме в какви невероятни положения е задния мост спрямо "купето"
              На въздушни възглавници е, но отзад е само една, има и някакви щанги, но от снимките не се разбира какво предствалява.

              А ако се захванем да правим нещо подобно-няма да е с такива скъпи мостове.

              По-скоро от УАЗ...
              Не разбира се, но например патролски биха вършили работа.

              То надали ще стане, ама не е зле човек да си помечтае, пък кой знае...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                Колега точно за това говорим, искам типичното бъги.
                Срещнах се днес с един инженер по автомобилите, говорихме за купето!
                Ще измъкнат от някъде скица на нещу от този сорт и ще я споделя. Смятам след месец да започваме с проекта.
                Поздрави.
                Колко ще е бюджета ?
                И аз искам да си направя такава машина ,но като сметна цената на койлоуварите и гумите (няма да слагам от Джуган) и страстите ми се охлаждат. Иначе имам двигатели налични ,мостове ,раздатка ......
                Това ми харесва на мен като модел
                Прикачени файлове
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                  Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                  Колега само двата блокажа.. само касетите са 2000$ в магазина в USA ако ще гo правиш същото де
                  Не съм се изразил правилно - имах в предвид донор (например патрол) + гуми + тръби + куп дреболии = 8-10000лв. но с окачване като на скорпион.
                  А за "истинските" не смея да мечтая:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p166835_image_large.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5315532

                  Коментар


                  • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                    Колко ще е бюджета ?
                    И аз искам да си направя такава машина ,но като сметна цената на койлоуварите и гумите (няма да слагам от Джуган) и страстите ми се охлаждат. Иначе имам двигатели налични ,мостове ,раздатка ......
                    Това ми харесва на мен като модел
                    Точно от този стил бъги сме си наумили, общия брой участници в проекта ще сме около трима човека. Ще се събираме тази седмица да проучим как, какво, колко и какви неща ще са ни нужни да започваме бъдещето правене на бъгито.

                    Коментар


                    • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                      Според мен едно от най-скъпите неща ще бъдат амортицйорите. Всичко друго се намира или изработва.

                      Поздрави и успех във начинанието, Ще ми бъде интересно.
                      Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                      Коментар


                      • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                        Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                        Точно от този стил бъги сме си наумили, общия брой участници в проекта ще сме около трима човека. Ще се събираме тази седмица да проучим как, какво, колко и какви неща ще са ни нужни да започваме бъдещето правене на бъгито.
                        Мога да помогна с идеи . Ако правите машина за първи път е добре да обмислите всичко ,че грешките са скъпи ! Добре е да се почне първо от гумите ,мостовете и окачването .
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                          Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
                          Точно от този стил бъги сме си наумили, общия брой участници в проекта ще сме около трима човека. Ще се събираме тази седмица да проучим как, какво, колко и какви неща ще са ни нужни да започваме бъдещето правене на бъгито.

                          Като начало ще са ви нужни:

                          Адекватен осем цилиндров двигател и скорости.Некви здрави мостове хай пиниън +блокажи за тях. Патрулските са тесни и слаби.
                          4бр.Койловери 14"-16" и пружини за тях.
                          4бр. джанти тип Бедлок + гуми от 38" до 42"
                          1бр. раздатъчна кутия Атлас -2 или 4
                          16бр.джоли джойнтове.
                          1бр. фул хидро Хове или друго.
                          2бр.лебедки.
                          60/100м.безшевна тръба щото при крейцването и сгъването се хвърлят и фири.
                          Пасери и дозер маса за тръбмата рама.

                          Това са най важните неща без едно от тях няма начин дори да се направи подобие на машината от снимките.

                          Има и още много неща но те не са толкова значителни.Опита и познанието се трупат в движение.

                          Като за начало изучете този сайт и форума в него от точка до точка. http://pirate4x4.com/welcome1.php
                          Тогава много неща ще ви бъдат ясни и това ще ви предпази от скъпи грешки. Успех

                          Коментар


                          • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                            Добър вечер на всички !
                            От скоро време ми се върти една идея в главата, а именно да си правя бъги. Започнал съм да си правя някакви примерни чертежи, но ми изникват всевъзможни въпроси в главата. Решил съм, че моето бъги ще бъде с двигател разположен над задната ос. Ще бъде двуместно и ще се използва най-вече за разходки. Най-вероятно бих използвал за донор Рено 19 или кола от този клас с двигател около 75-90 коня. Насочил съм се към Рено 19, защото в момента карам такава и нея я гледам като образец, ако може така да се каже. Ако и в края се спра на Рено 19 няма да си развалям моята кола, а бих си взел още една такава.
                            Ето и въпросите:
                            1. Tръби с какъв разрез са по-добри да се използват за конструкцията, кръгли или квадратни (+ и – на двете, ако може).
                            2. Проблем ли е двигателя да се направи на върви на газ?
                            3. Разстоянието от предна до задна ос 2400мм. Ширината си зависи до някъде от донора, ама някъде към 1400мм. идва. Височина на купето от земята 220-250мм. Цялостна височина само на купето около 1100мм, най-висока точка. Добри ли са тези размери?
                            Имам още много въпроси, но тези са за начало.
                            Благодаря предварително!
                            Приятна вечер!

                            Константин

                            Коментар


                            • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                              Всичко което те интересува,го има в раздела бъгита,писано е много,разтърси се и ще намериш отговор на въпросите си.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                                От няколко дена се опитвам да разбера кои тръби са по-подходящите и какви са + и - на двете и не мога да видя къде е писано по този въпрос.
                                Относно газта до колкото знам няма проблем, ама не съм сигурен. Май съм виждал едно бъги на газ.
                                За размерите, четох че състезателните се правили с разстояние м/у осите 2400мм и височина до 1000мм. За другите размери не мога да открия нищо, а и моето бъги няма да е състезателно.
                                Ако някой знае моля нека да ми отговори на въпросите или да ми прати линк към теми които да прочета, макар че съм изчел много теми.
                                Имам голямо желание да се подготвя с достатъчно знания, за да си изпълня проекта.
                                Благодаря предварително!
                                Константин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X