Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

    Много съм ти благодарен колега Хаджийски.днес цял ден съм във форума и много от неизвестните за мен досега неща ми се изясниха донякаде най-вече благодарение на снимковия материал на колегата Жоро Нешев (благодаря ти Жоро за подробния снимков материал и обясненията ти).
    Колега просто не мога поне за сега да намера бъги с двигател отпред и за това което казваш си прав да аз не тарся бъги за някакви калища и "покоряване"на хълмове. имаме си две пистички на които карат основно атв-та и кросови мотори,аз искам да ида с бъги ))).Хондата я имам двигателя и скоростите са напълно обслужени и за тва искам да ги ползвам.иначе за предно разположен двигател съм за,дори мисла ако мойе да ползвам целия кош и около него да направа тръбната рамка(но идеята за бъги мисла че се загубва малко) Колега Хаджийски моля да ми дадеш някакъв твои ГСМ номер или скайп за да те поразпитам малко по-подробно. ако е удобно разбира се.просто има прекалено много материал за това което съм се захванал и не искам да палня форума с излишни вапроси за това по добре да поговорим.
    Благодаря ти пак за отговора бях се отчаял че ще ме игнорирате като "заек" във форума.

    Коментар


    • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

      Първоначално публикуван от Neyqzvimiq Преглед на мнение
      Много съм ти благодарен колега Хаджийски.днес цял ден съм във форума и много от неизвестните за мен досега неща ми се изясниха донякаде най-вече благодарение на снимковия материал на колегата Жоро Нешев (благодаря ти Жоро за подробния снимков материал и обясненията ти).
      Колега просто не мога поне за сега да намера бъги с двигател отпред и за това което казваш си прав да аз не тарся бъги за някакви калища и "покоряване"на хълмове. имаме си две пистички на които карат основно атв-та и кросови мотори,аз искам да ида с бъги ))).Хондата я имам двигателя и скоростите са напълно обслужени и за тва искам да ги ползвам.иначе за предно разположен двигател съм за,дори мисла ако мойе да ползвам целия кош и около него да направа тръбната рамка(но идеята за бъги мисла че се загубва малко) Колега Хаджийски моля да ми дадеш някакъв твои ГСМ номер или скайп за да те поразпитам малко по-подробно. ако е удобно разбира се.просто има прекалено много материал за това което съм се захванал и не искам да палня форума с излишни вапроси за това по добре да поговорим.
      Благодаря ти пак за отговора бях се отчаял че ще ме игнорирате като "заек" във форума.
      Колега форума е създадевн за да си помагаме,не да се игнорираме! Да те попитам,щом хондата ти е толкова здрава,защо искаш да я съсипеш? Продай я,купи си една Шкода 105 от някоя морга,тя е с задно разположен двигател и е идеална за целта,двигателят е бърз и достатъчно мощен за целта! А и ще ти останат доста пари за тръби и един куп неща който ще ти трябват! Издърпа ли плановете на Пираня бъги от линка който съм посочил по горе? Разгледай Пираня бъги и Баракуда бъги в интернет,и ще се запалиш по такова,ще си промениш плановете

      Коментар


      • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

        здравей колега Хаджийски.Хондата е с гаден удар отстрани и немисе прави струва ремонта колко колата. Вслушах се в твоето мнение и 6те бъде както ти каза.имам приятел които внася мотоциклети и ще ми намери двигател какъвно пожелая каза той.от два дни разглеждам бъгито на KOTARAKAFELIKS -Андрей Колев и направо не мога да спя.но там цената е друга.та така сега ще потарса чертежите които си дал като линк тук.и искам от теб една услуга за по сигурно би ли ми ги пратил на и-мейла i.v.todorov@abv.bg и ако може да ми обясниш трудно ли се прави с двигател от мотор примерно от Ямаха Р1 или Хонда цбр 1000 рр тия два двигателя ги имаме като наличност сега.и ако искам мога да купя един от двата.,ама..... как се правят скоростите спира4ки ......е това става многооооо сложно за мене. все пак тарся и чета по-цял ден и вярвам че ще успея да намеря накои които е описал как се "сади" двигател от мотор там от зад с двийението ми е сложно маи пак с тия полуоски вериги зъбчатки... ало си е майката

        Поздрави.

        Коментар


        • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

          Първоначално публикуван от Neyqzvimiq Преглед на мнение
          здравей колега Хаджийски.Хондата е с гаден удар отстрани и немисе прави струва ремонта колко колата. Вслушах се в твоето мнение и 6те бъде както ти каза.имам приятел които внася мотоциклети и ще ми намери двигател какъвно пожелая каза той.от два дни разглеждам бъгито на KOTARAKAFELIKS -Андрей Колев и направо не мога да спя.но там цената е друга.та така сега ще потарса чертежите които си дал като линк тук.и искам от теб една услуга за по сигурно би ли ми ги пратил на и-мейла i.v.todorov@abv.bg и ако може да ми обясниш трудно ли се прави с двигател от мотор примерно от Ямаха Р1 или Хонда цбр 1000 рр тия два двигателя ги имаме като наличност сега.и ако искам мога да купя един от двата.,ама..... как се правят скоростите спира4ки ......е това става многооооо сложно за мене. все пак тарся и чета по-цял ден и вярвам че ще успея да намеря накои които е описал как се "сади" двигател от мотор там от зад с двийението ми е сложно маи пак с тия полуоски вериги зъбчатки... ало си е майката

          Поздрави.
          Колега имам чувството че те мързи да прочетеш темата от началото! Но все пак ще ти помогна за последен път за нещо което го пише 3-4 мнения по назад! Както съм написал: "файловете са много големи за да ги изпратя по пощата" все пак имаш e-mail с информация,която ще я споделя и тук,за да няма обърквания и повтаряне на едни и същи въпроси!

          Разгледай този форум,има много теми със снимки от който ще разбереш всичко http://www.edgebuggyforums.com/viewf...?f=25&start=25 (насочил съм те точно в форума със снимки на хора който вече са направили или правят бъги,просто отваряй темите подред и чети и гледай) също така когато изтеглиш и разгледаш плановете,там всичко си пише подробно,почти всичко ще ти се изясни. Плановете можеш да изтеглиш от тук: http://thepiratebay.org/torrent/3586...II_Buggy_Plans

          Много по лесно е отколкото си мислиш! Но както ти казах,единственият начин е да разгледаш първо плановете и после почвай с форума който ти дадох,незнам къде "четеш по цял ден..." но явно не е което ти трябва!

          П.П. И прочети също така тази тема тук,от страница 1 (едно) до 16 (шестнадесет) и късмет...
          Последно редактирано от Георги Хаджийски; 22-01-12, 15:05.

          Коментар


          • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

            Ето това е с двигател от дружба:http://www.youtube.com/watch?v=82p3l...eature=related
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

              Може ли един въпрос?
              Не ми е ясно,как да направя задницата на бъги.
              Моля за идеи,благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                krisko0o1992@abv.bg Ако някои може да ми прати плановете , ще съм му много благодарен !

                Коментар


                • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                  Колеги спрял съм се на това бъги http://www.diyden.net/Dd-rear-view_2.jpg въпроса ми е ще върви ли добре с двигател от CZ 350 защото имам такъв двигател а искам да направя нещо като това бъги за да мога да го карам по черен път.

                  Коментар


                  • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                    искам да направя бъги с двигател от опел корса но нямам идея каква да е конструкцията,някои има ли схеми

                    Коментар


                    • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                      Някой дали има чертежите на това Атв http://www.diyden.net/html/plans.html

                      Коментар


                      • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                        здравейте колеги , какви щенкели да използвам за това бъги , иска да е с по два а образни носача както е от пред , или да кажете кои предни щенкели са подходящи и как да ги преработя та че да не се променя сходимоста на гумите при крайно горно и долно положение . Мерси предварително Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01112009086.jpg
Прегледи:2
Размер:210.9 КБ
ID:5499459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01112009088.jpg
Прегледи:2
Размер:219.5 КБ
ID:5499460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01112009085.jpg
Прегледи:2
Размер:229.2 КБ
ID:5499461

                        Коментар


                        • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                          Гледам че всички бъгита се правят със задно задвижване на колелата и се чудя има ли проблеми в калта. От доста време се каня да си направя и аз едно, но все не ми остават време и пари.
                          Benzin v kravta!!!

                          Коментар


                          • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                            Зависи как минаваш през калта и колко е тя иначе няма проблеми

                            Коментар


                            • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                              проблем с задното ще има ако двигателя е от пред , задницата тогава става прекалено лека и не е никак проходимо . Трябва да се стремиш центъра на тежестта да е някъде в средата, при прекалено лека предница пак не е добре , няма да завива добре

                              Коментар


                              • От: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                                Добре всички си правят съмоделки а някой да продава готово купе за двуместно бъги защото въобще не се занимавам с заварки и метал такив глупости и въобще не му разбирам и ми хрумна щурата идея да попитам дали някой продава готово

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X