Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Който се интересува имам едни чертежи... (за бъги)

    Izviniqvaite che vi nahalstvam,neznam na kolko godini ste i sashto ne znam kak se kazvate,no iskam da vi pitam mojete li da mi kajete nqkoi sait da pregledam za Bagita,zashtoto mnogo iskam da si kupq s bashtami bagi,no ne moga da namerq nikade kade ima i na kakva cena varvat.Kazvam se Grigor i sam na 15 god.molq vi chakam otgovor,beshe mi priqtno bye.

    Коментар


    • #62
      Izvinqvaite tova bugi da znaete na kakva cena e?

      Коментар


      • #63
        здравей
        Погледни тази тема http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=3700 надявам се да ти помогне
        -||||-----||||-
        .......\o/
        ........||
        ......./ \
        Dynamic
        Carp fishing club

        Коментар


        • #64
          Ами това бъги, което обсъждаме в тази тема а "направи си сам" по чертежи! Иначе за готово не е зле да погледнеш тук: http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=3700
          Тези съм ги виждал на живо и са добри Пък са и made in Bulgaria!!!
          Само дазнаеш че тук е прието да се пише на кирилица
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #65
            Извинявам се за повторението просто ми е бавен нета и докато намеря линка.........
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #66
              Здравейте! И аз имах проект за офф роад картинг и са много се зарадвах като попаднах на добри планове за това нещо и наскоро и аз ще се захващам за работа! Имам някои въпроси! 1 Какъв двигател да използвам? Пламене ти какъв ще използваш? Мога да го направя с некъв стар двигател- ИЖ,CZ даже имах идея и с балканче 50 куб щот имам един такъв който не ми трябва, но ще дойде малко слабичък ! Скоростите горе -долу съм измислил как ще станат , но виждам че бъгито е доста тясно и ще е доста трудно и за съединител да мислиш! Няма да е удобно! И за тва ви питам вие какъв имате в предвид може би от скутер,но от каде ще намерите такъв и за колко пари? Може и да е някой полуавтоматик от пистарка и тогава ще е супер!
              Относно седалката! Според мен ако не успея да намеря подходяща мога да направя такава дето е от схемите на карта! - дървена! Като се сложи дунапрен по ъглите и се облицова ще стане супер!
              Относно амортисиорите! От колело могат да се използват за предните амортисиори и то не такива обикновени амортисиори като на по евтините колела,защото те са по 165 мм а в упътването е дадено минимално 250 мм!!! А шок за колело с такава дължина е много стабилна сума, освен ако не си намерите някои изтекъл (с прецакани семеринги), от коео няма смисъл! За заден смятам да използвам от скутер!
              Имах още някакви въпроси, но сега ги забравих кат се сетя пак ще пиша !
              [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

              Коментар


              • #67
                Замислял ли си се да ползваш ДВГ от ЧЗ,ИЖ или др.мотоциклет заедно с скоростите.Теоритично,ако вземеш цял мотоциклет от него може да ползуваш:задните амортисьори с пружините(за предни на бъгито),ДВГ+скоростите+веригата+венеца.За монтажа и преработката на мотоциклетен ДВГ на бъги има повече инфо в саита на "Моделист конструктор"Успех в начинанието
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #68
                  Да аз точно от некъв такъв мотоциклет искам да използвам части и дано намеря некъв на евтино
                  [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                  Коментар


                  • #69
                    И аз много съм се навил да си направя такова бъги.
                    Аз разполагам с двигател от Балкан 250cc и скоростна кутия от същия мотор. За съжаление нямам карборатор за този двигател и ще трябва да търся /евентуално да се приспособи от друг/.

                    Коментар


                    • #70
                      Трябват ми чертежи за Бъги с ДВГ ИЖ?

                      Искам чертежи за бъги с двигател от ИЖ двуцилиндров.
                      Benzin v kravta!!!

                      Коментар


                      • #71
                        Бе, не знам кво да ти кажа. Първите прототипи на амфибията ЛуАЗ са проектирани за двигателя М-72. На базата на Зазовият V-4 вече е имало разработка и 6х6. Само една от причините да не влезе в производство е че двигателят е бил донякъде недостатъчен.

                        Коментар


                        • #72
                          За бъги е напълно достатъчен. Тук има чертежи на бъги с какъвто и да е мотоциклетен двигател, така че виж ги и слагай.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #73
                            quadra Мерси че ми каза ще се поровя малко във форума.Дано да стане много ще се кефя като стане ако още имам нет ще пиша а може и снимки да пратя.
                            Benzin v kravta!!!

                            Коментар


                            • #74
                              Днес тъкмо реших да започвам бъгито и отивам в железарията и продавачката ми казва 6 метра - 25,10 лв.
                              а за проекта тряват 12 метра от 25.25 мм! Навсякаде ли са такива цените на профилите и има ли от каде да го зема на по-евтино?!
                              И искам да питам Пламен Исаев как върви при теб бъгфито ако не си го зарязал?
                              [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                              Коментар


                              • #75
                                [quote="SIRIUS"] продавачката ми казва 6 метра - 25,10 лв.
                                quote]



                                много дебело бре аз си зех 60Х40 3 прачки Х6метра за 60лв.
                                -||||-----||||-
                                .......\o/
                                ........||
                                ......./ \
                                Dynamic
                                Carp fishing club

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X