Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

    Колеги имам въпрос тези дни по цял ден си блъскам главата и немога да реша от каква кола да направя бъги, смисъл искам да закупя кола и да махна купето и на осите да заваря след това тръбите и да сложа двигателя,управлението и тн. от същата кола (с две думи ще използвам почти всичко от колата).. дайте съвет за марката и ако може да не надвишава повече от 100 лв. (ако може) най добре според мен ще е трабанта или заз ??
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

      ако искаш за 250лв. ще ти продам основа за бъги,трябват ти двигател,скорости,волан,спирачна помпа.компонентите са от полски фиат,шасито е тръбно тръбите са 50х3мм.

      Коментар


      • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        ако искаш за 250лв. ще ти продам основа за бъги,трябват ти двигател,скорости,волан,спирачна помпа.компонентите са от полски фиат,шасито е тръбно тръбите са 50х3мм.
        Дай една-две снимки. По описанието ти имам интерес.

        Коментар


        • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

          утре следобяд ще я разчистя,че какво ли няма натрупано отгоре,но има почти всичко ,а и горни педали забравих,оригиналните ги имам от фиата,но при катастрофа са пострадали и изкривени.

          Коментар


          • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

            Здрасти на всички.Нов съм тук и имам няколко въпросчета да ме посъветвате ако може.Намира ми се един Голф 2 1.3 моно (2 врати).Имам една идея и незнам дали да се хващам да я правя.Може ли да му оставя само рамата и върху нея да направя конструкция от тръби.Колата ще ми трявба за по леки терени и черни пътища.Или пък някаква идея как да я направя,но нямам възможност да свялям двигатела и да го слагам на отделна констукция Отделно и за окачването трябва да помисля.Просто ми трябва някаква насока.Благодаря

            Коментар


            • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

              Първоначално публикуван от belchev Преглед на мнение
              Здрасти на всички.Нов съм тук и имам няколко въпросчета да ме посъветвате ако може.Намира ми се един Голф 2 1.3 моно (2 врати).Имам една идея и незнам дали да се хващам да я правя.Може ли да му оставя само рамата и върху нея да направя конструкция от тръби.Колата ще ми трявба за по леки терени и черни пътища.Или пък някаква идея как да я направя,но нямам възможност да свялям двигатела и да го слагам на отделна констукция Отделно и за окачването трябва да помисля.Просто ми трябва някаква насока.Благодаря
              На какво казваш "рама",Голфа и повечето съвременни коли са с т.нар. самоносеща конструкция,ако му отрежеш тавана,има вероятност,да му провиснат праговете.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                На какво казваш "рама",Голфа и повечето съвременни коли са с т.нар. самоносеща конструкция,ако му отрежеш тавана,има вероятност,да му провиснат праговете.
                И аз за това най-много се притеснявам ,но ако заместя очертанията на тавана с тръби дали ще стане ,няма ли да държат? "рама" не е ли шасито или там някаква носеща конструкция (няцяло се обарках )

                Коментар


                • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                  Първоначално публикуван от belchev Преглед на мнение
                  Здрасти на всички.Нов съм тук и имам няколко въпросчета да ме посъветвате ако може.Намира ми се един Голф 2 1.3 моно (2 врати).Имам една идея и незнам дали да се хващам да я правя.Може ли да му оставя само рамата и върху нея да направя конструкция от тръби.Колата ще ми трявба за по леки терени и черни пътища.Или пък някаква идея как да я направя,но нямам възможност да свялям двигатела и да го слагам на отделна констукция Отделно и за окачването трябва да помисля.Просто ми трябва някаква насока.Благодаря
                  Един съвет от мен не че съм много на ти с нещата но ми се струва че ще стане най малкото грозно ламарини тръби стърчащи кабели....абе с две думи разкоствай го и почвай доста материял има тук пък и срокове няма успех.

                  Коментар


                  • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                    Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                    Един съвет от мен не че съм много на ти с нещата но ми се струва че ще стане най малкото грозно ламарини тръби стърчащи кабели....абе с две думи разкоствай го и почвай доста материял има тук пък и срокове няма успех.
                    Натам отиват нещата сигурно ще се разглобява

                    Коментар


                    • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                      ето малко снимки,не се вижда много добре,но има буклуци от хиляда и една нош.


                      едната странична тръба липсва,но е налична просто не е заварена,амове и пружини/предни/ има ,както и много други неща,абе ако някой се навие да го купи защото ми пречи много ,само спирачните апарати ги дадох и не ми ги върнаха.

                      Коментар


                      • До: Въпрос за силов агрегат

                        Пичове, един въпрос: има ли смисъл от понижаваща предавка за бъги? Говорим за нещо от сорта на Кольовата машина, експлоатация тип чужда булка , предимно тесни горски "пътища", трапища и могили, кал почти няма, суха и мокра трева - в изобилие.
                        Въпросния пейзаж съм го газил с джипка и с подготвена джипка, но нямам идея как би се държало едно бъги и дали бавните ще са от някаква полза?

                        Колебая се за донор между Хонда Акорд и Мицубиши Тредия. Силовия агрегат на хондата е по-лек, малко по-малък и малко по-пъргав, но пък Мицубиша си има демултипликатор. И двете са от средата на осемдесетте, 1.6, около 90 кончета, карбураторни.
                        Имам и вариант за обикновен Сивик (от стрите), но окачването хич не предразполага към преработки и за момента отпада.
                        Дори се бях загледал по Нисана на Адвоката по едно време, но ми е твърде далеч за транспорт.

                        П.П. Не знам дали това е правилната тема, но за такова питане, като че ли не си струва да се отваря нова. Все още

                        П.П.П. Аааа... да не остана неразбран: не питам за силов агрегат въобще, а конкретно за тези двата или нещо близко до тях. Отговор "А защо не Заз" не ми върши работа.
                        Последно редактирано от tef4o; 24-09-09, 22:06.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                          Май познах, че ще има "оживление" в раздела за бъгита!!! Аз бих избрал варианта с понижаваща предавка и големи (15-16") гуми отзад, въпреки че това предполага по-лесно чупене на диференциала. Ще има много по-голяма проходимост. Ако търсиш скорост явно хондовия двигател е по-добрия избор. Успех!

                          Коментар


                          • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                            Първоначално публикуван от jordan-bg Преглед на мнение
                            Май познах, че ще има "оживление" в раздела за бъгита!!! Аз бих избрал варианта с понижаваща предавка и големи (15-16") гуми отзад, въпреки че това предполага по-лесно чупене на диференциала. Ще има много по-голяма проходимост. Ако търсиш скорост явно хондовия двигател е по-добрия избор. Успех!
                            Скорост кой-знае каква не търся, щото над 60 км/ч при околния терен си е опит за самоубийство, още повече имам начинаещ шофьор.
                            Ако гумите са до около 185R15, диференциала нищо му няма, каретата се трошат след около две години яко ръчкане, проверено. За по-глеми гуми не знам, ама те и цените стават други, та засега няма да пробвам.
                            Значи отивам да търся някой непотребен Колт или Тредия
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                              Намерих една обяа в нета и се заинтересовах! Един субект от канада иска нещо като бъги за един човек със задвижване с педали (man powered). С амортисьори и всичко. Може би главно за спускане по некви баири. Трябва да издържа скорост около 30 км/час и да е доста леко.
                              Знам ,че ще кажете - НЕВЪЗМОЖНО, но аз просто трябва да направя 3D модела в SolidWorks. Там ще мога да изчисля и теглото на конструкцията.
                              Аз мисля че може да се направи нещо подобно с педали, редуктор който да осигури две скорости и блокаж (като тресчотка) за блокиране движение назад при бавноходната скорост и верига към задният мост. Отделни амортисьори отпред и един отзад на чупещо се рамо. Може би и обтегач на веригата. Още не съм се заел сериозно. Снощи само обмислях. Разгледах доста детски бъгита, колички за кайт в пустинята и парапланери. Мисля да пробвам. Ако излезе нещо ще го покажа тук. Ако може само някоя схема с размери, за да преценя горе долу дължината на мястото за водача Онова за което се говореше в началото на темата ще ми свърши работа предполагам. Ако sparow може да помогне със схемичката по skype ще съм благодарен.(Все още съм младши и не могада пиша на частно)
                              Последно редактирано от Drajeto; 25-09-09, 15:40. Причина: граматика

                              Коментар


                              • До: Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

                                Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                                Намерих една обяа в нета и се заинтересовах! Един субект от канада иска нещо като бъги за един човек със задвижване с педали (man powered). С амортисьори и всичко. Може би главно за спускане по некви баири. Трябва да издържа скорост около 30 км/час и да е доста леко.
                                Знам ,че ще кажете - НЕВЪЗМОЖНО, но аз просто трябва да направя 3D модела в SolidWorks. Там ще мога да изчисля и теглото на конструкцията.
                                Аз мисля че може да се направи нещо подобно с педали, редуктор който да осигури две скорости и блокаж (като тресчотка) за блокиране движение назад при бавноходната скорост и верига към задният мост. Отделни амортисьори отпред и един отзад на чупещо се рамо. Може би и обтегач на веригата. Още не съм се заел сериозно. Снощи само обмислях. Разгледах доста детски бъгита, колички за кайт в пустинята и парапланери. Мисля да пробвам. Ако излезе нещо ще го покажа тук. Ако може само някоя схема с размери, за да преценя горе долу дължината на мястото за водача Онова за което се говореше в началото на темата ще ми свърши работа предполагам. Ако sparow може да помогне със схемичката по skype ще съм благодарен.(Все още съм младши и не могада пиша на частно)
                                Има такова нещо направено.Гледах го по дискавъри.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X