Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тетевен 2012 - 25-26 август

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • honda b16a2
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от Stravnik Преглед на мнение
    Нещо да кажем за времеизмерването на рали-траяла!Абсолютна измама .Моите уважения към организаторите,но нещо хронометърът ви беше прецакан .Как един и същи човек първия ден с 3мин и......2ден мина гората за 2мин и ......като имаше само 2мин поне буксуване в баира.
    ******
    Неизвестни ми колега! Ти с какво се състезава, в кой от двата класа на състезанието?Ако си!?Напиши и се конкретизирай! ********
    До гуша ми е дошло от философи "пладнешки" като теб!
    Последно редактирано от nickbochev; 27-08-12, 21:05. Причина: премахване на заядливо обръщение от цитата и отговора

    Остави коментар:


  • Асен Василев
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение

    Така прецених и аз!!!
    Ама за Нисана явно то не важи-щото няма и наказания!!!
    От време на клипа 3.10" докато не види камерата е на "метла" !!!
    Ма това как сте преценил вие и какво е било всъщност, са 2 коренно различни неща! Отворете роадбука на страница 4 и вижте точка 17. Това е мястото на което седеше и камерата. След като г-н Делев поне 5 пъти каза, че ограничението започва от точката на която е нарисувано, си нямам и на идея защо вашите навигатори са преценили, че започва от предишната?!?! А и понеже нашия екипаж държахме да нямаме наказания и се пазехме стриктно, пак от въпросното филмче може да видите колко преди оградите и събирането на двата пътя ( откъдето точно започва ограничението 30 ) намаляваме с 20км/ч. Затова моля да се извините и да спрете да спретвате дребни интриги - наблегнете на карането и добрата навигация !!!

    Остави коментар:


  • mitkochanev
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:064.jpg
Прегледи:1
Размер:294.3 КБ
ID:5403070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:065.jpg
Прегледи:1
Размер:334.8 КБ
ID:5403071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:075.jpg
Прегледи:1
Размер:337.0 КБ
ID:5403072

    Остави коментар:


  • чаро 4х4
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Пък после ще ревем, че ни забраняват да караме в гората ...
    Не е точно така.Поне пет човека приканихме съдията да направи забележка на екипажа,но........Пък и то самите състезатели трябва да си знаят,че при закачане за дърво задължително се слага колан,дори и на самостоятелна разходка.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ... Ако е еко маниак-да слага колан, ако не-никой не го задължава.

    ...
    Пък после ще ревем, че ни забраняват да караме в гората ...

    Остави коментар:


  • PinMaster
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
    A лично аз видях, как пилот кара без колан . . . Не знам дали беше отразено от съдиите
    Имаше отразени и колани в наказанията, дори един състезател (мисля самоковец) ни води да ни покаже, че неговите колани нямало как да ги разкопчае (4 точкови) и не можело на едната зона да е с колан - на следващата - не. Лично аз когато не се виждаше казвах на следващата зона да погледнат, пък и момчетата с фотоапарати наоколо помагаха

    Изобщо - май е крайно време да осъзнаем всички името на състезанието "любителски офроуд" - любителски е защото всички сме аматьори - вкл. и съдиите

    Аз лично ще чакам да направите лига, организация или както я наречете за траял и ще апелирам да има и подготовка за съдиите. Така няма да се допускат елементарни грешки, особенно пък такива, които влияят на класирането в челните места.

    Остави коментар:


  • чаро 4х4
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Хайде вече качвайте снимки,моля.Важното е,че състезание имаше.На много не им допаднаха трасетата,но със сигурност има и доволни./жалко ,че не съм от тях/.Нали няма пострадали хора,дано догодина да е по-атрактивно и за състезатели и за публика.
    И аз искам 25год.моми,ама само застаряващи по над 35 ми се набиват в ръцете.

    Остави коментар:


  • mitkochanev
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Моето скромно мнение, като човек от публиката е, че мястото на предишните състезания, предлагаше повече възможности.
    Нищо не пречеше и старта на трофито пак да е там.
    Дори и като природни дадености и условия за палатки беше по-хубаво.

    Остави коментар:


  • gemax
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    За лебедките - бяхме предупредени, че не е задължително колан да се слага на дървото. За придържането със/без колан също не е споменавано в правилата - тъй че - щом не е забранено...
    На траяла съдиите бяхме доброволци - ние просто помагахме вие да се състезавате - днес аз помагам, ти се състезаваш - утре се надявам ти да помогнеш за някое състезание, на което аз карам
    Тъй че не стреляйте по пианиста


    За трофито - беше ясно, че ще е прах и камънье цялото, явно са наблегнали на ориентирането, а там има само една забележка. Истина е, че терена предлага и възможности за сериозни заигравки, но, видно, в Тетевен наблягат на масовоста на състезанията, не на трудноста. Според мен адски неправилно вторият ден за трофито имаше рали.
    A лично аз видях, как пилот кара без колан . . . Не знам дали беше отразено от съдиите

    Остави коментар:


  • gangstah
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Аз благодаря на организаторите за възможността да покараме в Тетевен. Преди старта очаквах по "ралиджийско" трофи, но в крайна сметка останах приятно изненадан от средно трудното трасе. Камъните разкриха няколко недостатъка при техниката, но в крайна сметка успяхме да финиширахме. По трасето ме изнада количеството отбили състезатели (явно тръсканицата им е дала друг поглед върху техните машини, както и на мен), както и контролите с студена вода за състезателите (водата дойде много на място, за което благодаря).
    До сега на перфектно състезание не съм бил, за това и малко мои наблюдения, които да помогнат на организаторите да направят следващото състезание по-добро:
    - изберете по-добро място за лагеруване - някъде където земята не е само камъни, за да може човек да си разпъне палатката.
    - аз проблем с тоалетната нямах, но около реката си личеше липсата на химически тоалетни близо до палатките. Като се замисля, това е първото състезание на което ходя и няма хим. тоалетни.
    - мисля че навсякъде където трябва да се дърпа някой на лебедка трябва задължително да се ползва колан и това да е изрично обяснено в правилника на състезанието. И ако състезателите са се подскрежили и на тях не им прави впечатление, зрителите виждат всичко и в тях остава спомен за офроудърите като хора, които газят и мачкат наред дръвчетата в гората.
    Един упрек и към колегите, които не ги свърташе докато не се състезаваха - не е приятно да ядеш/пиеш и около теб в прахта да прелитат джипчета. Оставете перченето за самото състезание - там най-добре се вижда, кой какво може.

    Сега да обобщя - на мен състезанието като цяло ми хареса. Макар и да не се представих в пълен блясък, вина мога да търся само в себе си. Поздрави на организаторите и спечелилите.

    Остави коментар:


  • PinMaster
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение

    2. БЕЗОПАСНОСТ

    2.8 Забранява се на наигатора да стъпва,бута,тегли или др.съприкопсновения с автомобила ,без колан


    5. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБОРУДВАНЕ:
    ...
    5.4 Предпазни колани за дърветата
    ...


    Ясно, че сте доброволци. Но когато има Правилник, той важи за ВСИЧКИ. Явно пропуск има отново от страна на организаторите, че не са ви прочели правилника.
    Първият ти цитат е от правилника за траяла - в моите зони всеки път се е ползвал колан - дори (понеже не съм отишъл на сватба и съм прочел правилата, не чакам някой да ми ги чете) първият ден бях писал в листа "колан ?" на първият стартирал екипаж - защото те ползваха колана (по правилник) и наказание за това (видно пак от правилника) няма.
    Вторият цитат явно е от трофито, тъй че няма да го коментирам, надявайки се, че си си видял грешката.

    Остави коментар:


  • Аватар за гости
    Гост отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Борко остави съдиите,те не са виновни.Траялно трасе нямаше,а това е работа на организатора.Траял без клетка и лебедка си е жив т....к.

    Остави коментар:


  • borko_ruse
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    [QUOTE=PinMaster;1929337]За лебедките - бяхме предупредени, че не е задължително колан да се слага на дървото. За придържането със/без колан също не е споменавано в правилата - тъй че - щом не е забранено...
    На траяла съдиите бяхме доброволци - ние просто помагахме вие да се състезавате - днес аз помагам, ти се състезаваш - утре се надявам ти да помогнеш за някое състезание, на което аз карам
    Тъй че не стреляйте по пианиста



    2. БЕЗОПАСНОСТ

    2.8 Забранява се на наигатора да стъпва,бута,тегли или др.съприкопсновения с автомобила ,без колан


    5. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБОРУДВАНЕ:
    ...
    5.4 Предпазни колани за дърветата
    ...


    Ясно, че сте доброволци. Но когато има Правилник, той важи за ВСИЧКИ. Явно пропуск има отново от страна на организаторите, че не са ви прочели правилника.

    Остави коментар:


  • Аватар за гости
    Гост отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    За мен истината е една състезание в даден формат нямаше,ние бяхме за шоу на публиката.Аз по вече няма да участвам в такива циркове.

    Остави коментар:


  • PinMaster
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    На съдиите по трасето беше ли им разяснен правилника на състезанието? Първия ден на траяла един навигатор крепеше джипа с ръце да не се обърне на ямите след колите. На въпроса ми дали това е позволено просто вдигна рамене. На втория ден отново на траяла участник закачи въжето на лебедката директно за дървото без колан. поне десет човека питахме съдията /снимки ще пусна утре/ , а той, завалията само гледаше умно.
    За лебедките - бяхме предупредени, че не е задължително колан да се слага на дървото. За придържането със/без колан също не е споменавано в правилата - тъй че - щом не е забранено...
    На траяла съдиите бяхме доброволци - ние просто помагахме вие да се състезавате - днес аз помагам, ти се състезаваш - утре се надявам ти да помогнеш за някое състезание, на което аз карам
    Тъй че не стреляйте по пианиста


    За трофито - беше ясно, че ще е прах и камънье цялото, явно са наблегнали на ориентирането, а там има само една забележка. Истина е, че терена предлага и възможности за сериозни заигравки, но, видно, в Тетевен наблягат на масовоста на състезанията, не на трудноста. Според мен адски неправилно вторият ден за трофито имаше рали.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X