Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тетевен 2012 - 25-26 август

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кольо
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Ако арогантно и без покритие се отнася към мен-не виждам защо. Знам(долу-горе) какво е да организираш състезание, не бих плюл по труда за организиране на състезанието, даже напротив-благодаря , че тези хора са се нагърбили да правят състезание.
    НО! Организацията е все същата за трасе тип рали, и за истински офроуд. Говоря за неделния етап. Местността предоставя достатъчно естествени препятствия за да се направи добро трасе за офроуд. В краен случай можеше да ни пуснат по трасето на траяла от първия ден. Както чувам бил доста лек. А и е проигран вече, та може да се извадят най-трудните места за преминаване, и пак да има затворен етап в който да има истински офроуд.
    За траяла не искам да коментирам, аз съм малко извратен на тази тема, но и там имаше какво да се желае като трасе.
    Разбирам желанието на организаторите за по-леко и щадящо колите трасе, но нали има и по-лек клас-трофи. За тези които не им пука колко моста ще строшат и дали лебедката ще изпуши-има си траял.

    Пак казвам-"селските кушии" предлагат доста по-качествен офроуд от старите състезания. Просто сега времето е такова, че масовите състезатели искаме тежки, бавни трасета, почти невъзможни за преминаване, а не скоростни надбягвания.

    Остави коментар:


  • Владимир Раденков(vladyas)
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Много упреци и много лоши думи по адрес на организаторите.Защо трябва да се плюе така по труда на хората, защо след всяко едно състезание винаги започват едни упреци и недомислени думи с които се убива всякакво желание на хората които са се нагърбили да направят нещо за нас(вас) състезатели и публика.Състезанието беше такова, каквото са го направили организаторите и самите ние участниците.Вместо да се казват обиди и тежки думи, може съвсем спокойно всеки да каже кое му е харесало и кое не в това състезание по цивилизован и с подобаващ тон и начин.Аз лично се изкефих и двата дена. Да, трасето не беше типично трофи, но август месец не може да се очаква и подходящо време.Ако беше валяло щеше да е друго-на някои щеше тогава да им е пък тежко- абе с две думи угаждане няма.Прави ми впечатление, че много хора не си мерят думите и говорят без покритие и арогантно.Моля осъзнайте се и слезте на земята, вместо да убивате желанието на хората, които се опитват да направят нещо.

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    То де да беше валяло...
    Ама това за трофито.
    Както казах за първия ден на траяла не мога да коментирам, че бях в другото трасе, но втория си беше много лек, то на трофито имахме по-сериозни места за минаване.
    За неделното рали за трофи-за мен е подигравка с офроуда. Просто някакво каране за скорост, то WRC шампионата имаше по-трудни пътища в Гърция...
    Ясно ми е, че организаторите искат да направят по-леко състезание в което да няма счупени и недоволни от тежестта на трасето, но все пак става дума за офроуд. На това трасе(трофи в неделя) такъв нямаше.

    Момента на раздразнение беше минал когато чух от двама трима да го казват... То и аз съм на кантар, но до следващото издание има една година, ще видим...

    Остави коментар:


  • Пламен Златарев
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Не съм от организаторите,затова споделеното мнение е лично.
    За "траяла"-От състезнията на които съм присъствал, като сложност и атрактивност, този "траял" може би държи последното място заедно с "инженерния траял" на "ТРЯВНА 2012".Като че ли състезанията тип "2 в 1" или "3 в 1" не са удачни.
    Що се отнася до "трофито"-Ако беше валял дъжд- и една четвърт от трасето щеше да бъде достатъчно половината екипажи да не могът да финишират.Вижте какво се случва на трасето изкачване на "Павети дол" , когато предния ден е валял дъждhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...%20zavalql.wmv
    Отново подчертавам , че мнението ми е лично като наблюдетел , а не като участник.
    ОТСТРАНИ ВИНАГИ ИЗГЛЕЖДА ПО-РАЗЛИЧНО!
    П.С.Надявам се ,че изказаните по-горе мнения за неучастие в бъдещи състезания "ТЕТЕВЕН 2013 и т.н." са написани в момент на раздразнение и догодина отново ще се видим тук.
    P.S.Участъкът ,заснет на видеото е непосредствено след изкачването , заснето на тазгодишното трофи.
    Последно редактирано от Пламен Златарев; 28-08-12, 22:22. Причина: допълнение

    Остави коментар:


  • ivo797
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Трофито беше много хубаво .Поэдрави на органиэаторите

    Остави коментар:


  • prado
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Остави коментар:


  • prado
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Да сложа и аз някоя снимка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266385.jpg
Прегледи:1
Размер:292.4 КБ
ID:5403342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256324.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5403331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256323.jpg
Прегледи:1
Размер:252.2 КБ
ID:5403330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256322.jpg
Прегледи:1
Размер:214.1 КБ
ID:5403329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256320.jpg
Прегледи:1
Размер:225.5 КБ
ID:5403328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256319.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5403327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256315.jpg
Прегледи:1
Размер:293.3 КБ
ID:5403326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256313.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5403325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256312.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5403324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256327.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5403332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256328.jpg
Прегледи:1
Размер:225.6 КБ
ID:5403333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266384.jpg
Прегледи:1
Размер:278.6 КБ
ID:5403341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266383.jpg
Прегледи:1
Размер:265.3 КБ
ID:5403340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266380.jpg
Прегледи:1
Размер:215.7 КБ
ID:5403339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256338.jpg
Прегледи:1
Размер:186.2 КБ
ID:5403338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256337.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5403337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256336.jpg
Прегледи:1
Размер:212.0 КБ
ID:5403336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256334.jpg
Прегледи:1
Размер:233.2 КБ
ID:5403335Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256330.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5403334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256310.jpg
Прегледи:1
Размер:242.9 КБ
ID:5403323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256309.jpg
Прегледи:1
Размер:239.1 КБ
ID:5403322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256307.jpg
Прегледи:1
Размер:265.8 КБ
ID:5403321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256288.jpg
Прегледи:1
Размер:257.8 КБ
ID:5403310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266385.jpg
Прегледи:1
Размер:292.4 КБ
ID:5403342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256324.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5403331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256323.jpg
Прегледи:1
Размер:252.2 КБ
ID:5403330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256322.jpg
Прегледи:1
Размер:214.1 КБ
ID:5403329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256320.jpg
Прегледи:1
Размер:225.5 КБ
ID:5403328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256319.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5403327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256315.jpg
Прегледи:1
Размер:293.3 КБ
ID:5403326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256313.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5403325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256312.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5403324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256327.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5403332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256328.jpg
Прегледи:1
Размер:225.6 КБ
ID:5403333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266384.jpg
Прегледи:1
Размер:278.6 КБ
ID:5403341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266383.jpg
Прегледи:1
Размер:265.3 КБ
ID:5403340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8266380.jpg
Прегледи:1
Размер:215.7 КБ
ID:5403339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256338.jpg
Прегледи:1
Размер:186.2 КБ
ID:5403338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8256286.jpg
Прегледи:1
Размер:260.6 КБ
ID:5403308
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Валентин Исаев
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
    За начало 15 мин видео от входа на с Бабинциhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...nci%202012.wmv
    Това е на около 15-ти км от старта, около 900 м н.в.Избрахме за снимане една дълга права , като очаквахме високи скорости и скокчета, но не се получи съвсем така.Тук преминаха всичките 23 джипа
    Точно тоя пост на колегата ме подведе,че е снимал около 15-тия километър,а е бил на 9-тия разликата не е малко.Затова-

    Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
    Отворете роадбука на страница 4 и вижте точка 17. Това е мястото на което седеше и камерата. След като г-н Делев поне 5 пъти каза, че ограничението започва от точката на която е нарисувано, си нямам и на идея защо вашите навигатори са преценили, че започва от предишната?!?! Затова моля да се извините
    Извинявам се на екипаж номер 8.
    Не ставаше въпрос за "нашите навигатори" -имахме само един екипаж който да участва в това "Трофи" и на навигатора му беше за пръв път.
    Въпросът беше принципен.

    Остави коментар:


  • kocha
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Всичкото ми видео събрано в едно!



    Това е от мен!

    P.S. Не хулете организаторите, така може само да ги демотивирате!
    При 50лв. такса за участник и това е много!
    Още веднъж благодарности към организаторите, за добрата навигация и специално към хората които ме издърпаха от трасето, че и джипа са ми оправили! След малко тръгвам да си го прибирам от Тетевен!

    Остави коментар:


  • ДиДжейДавел
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Четох четох и пак се обеждавам в следното.Всички се оплакват във форума.
    Да ясно че траяла в който карах беше много лесен.Но тогава при такова лесно трасе всички раздаваха газ за предни места?Престиж или понавик.
    За мен лично грешките в самото състезание са следните:
    Правилника за наказанията според мен трябваше да е по-различен.
    Трасето в съботния ден можеше да е малко по-трудно но както казаха хора от орга тима на места не са могли да изкарват коли от първия път.Няма как да знаят как ще се промени трасето след 5 или 6 джипа.
    Друго нещо е когато се видя че първата локва изсъхна някой даде идеята да се напълни отново което донякаде е честно донякаде не.
    Защото все пак нали затова се тегли жребий за стартиране.

    Валка (vatbali) ако помниш какво си говорехме на трасето сега ще го повторя.
    Недейте да правите сравнение между състезанията като Лазарово и Тетевен.Защото организаторите имат съвсем различни цели.
    Жоро иска да прави тежки траяли за много подготвени коли каквито още в България се броят сигорно на пръсти.
    На другите състезания повечето организатори гледат да се преминават препятствия без да има особенни проблеми.Някой като направи по-тежко трасе веднага го оплюват че е невъзможно и непреодолимо.
    Трудно се правят две състезания едновременно.
    Някой каза за еднакъв правилни за всички състезания защо не помислят по тази тема!

    Остави коментар:


  • damyan82
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

























    Остави коментар:


  • chaky
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    По повод на това дали има недоволни в други състезания е следващия цитат: От: НОВА ЧЕРНА 2012

    Минаха няколко дни от състезанието и си посъбрах мислите.
    На първо място БЛАГОДАРЯ на Чаро,Наско и Орга тима за един добре организиран уикенд.
    Гледам,че никой не критикува никого (не мисля да го правя и аз) и дано следващите ми думи не бъдат разбрани като критика,а като съвет за едно още по добро и по многобройно състезание догодина.Такъв съм си не мога да си мълча,имам ли да казвам нещо-обичам "право куме в очи".Нямам претенции към никой колега,нито към класирането,защото това което ще кажа засяга класирането след нас.
    Първо съдиите на втория екстрем не спазваха правилника и по точно
    При влизане в препятствието и отказване,непреминаване, наказанието е пак 1час.
    На всяко препядствие ще има къде да се закачите,ще има асистираща машина,която при ползване като "котва" не носи наказание.Ако обаче тя ви извади наказанието си е отново 1час.



    Екипаж до нас в екстрема го напусна,но това не е отразено.По снимките виждам още един,който мисля,че е изваден с трактора (не съм сигурен,тъй като не съм очевидец).
    Другото ми е към пътната книга 2 и 3 точка след третия екстрем,не е книгата пред мен за да им кажа точния номер.Имахме ляв завой,преминаване през тръба до купчина с пясък и десен завой(отразен като 90*градусов),след това на 380 метра вдясно влизане в улея.Там първите 3 джипа-Захари,Бай Матьо и ние си се помотахме 4-5 пъти,докато не мина Мехата и си отпраши по диагонал нагоре по правилната посока,та и ние след него.Следващите екипажи са били предупреждавани от съдията на екстрема за правилната посока.
    С това мое изказване не искам да обиждам никого и казвам истината и винаги само истината-Заклех се.
    Ако някой иска да ми слага червени точки или да хвърля камъни по мен нека това започне СЕГА!!!
    С най добри намерения и Поздрав."

    Това е изказване на един от господата които в момента са така лошо настроени към състезанието и организаторите в Тетевен.Приятелю,това не е право "куме в очи",а гъзолищина.Не може да критикуваш някого и да кълчиш пръсти:"аз да ти кажа ама не те критикувам",а тук да се правиш на тигър.Четейки постовете на Нова Черна е видно,че критикуващите тук сте доста близки,за което лошо няма,но и естествено вашите трасета и организации винаги ще са по добри от другите.Много е неприятно,че между вас има организатори и те много добре знаят как се прави такова мероприятие и какво коства на организаторите след това да чуят нещо подобно.Всеки прави грешки в живота,най-вероятно и те са взели погрешни решения,но някой от вас направи ли си труда да помисли на какъв терен се намирахте.В Нова Черна сте на изцяло естествен терен,тук там някоя копка,Вие помислихте ли,че в Тетевен навсякъде са камъни и дървета,че терена на траяла е върху баластра и имахте една естествена зона.Относно трофито искам да Ви кажа,че ако един ден беше валяло,тогава щяхте да се оплаквате,че е много тежко трасето.Никога няма да има угодия!
    Всичко това го написах за да Ви кажа,че с лошо отношение до никъде не се стига с добра дума навсякъде!Уважете труда на тези хора,които са се постарали и са хвърлили доста труд,най-малкото не е етично,защото всички сте колеги!

    Остави коментар:


  • kocha
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    ...някакво извънземно, наречено "сиренцето" - както си кара мотора, така и джипа - заваря газта и пести наклатки















    Остави коментар:


  • vatbali
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август

    Първоначално публикуван от Николай Руменов Преглед на мнение
    колега,изглеждаш ми доста отворен по отношение на критиките кам састезанието и щом си такъв разбирач може да се пробваш с провеждането на едно састезание.
    Правси за критиките.Досега за 4год. съм критикувал два пъти(тазгодишния траял във Тявна и вашия) .Защоли? А колкото до провеждането (който ме познава знае) или правя нещо или него започвам.Това е така защото се уча от грешкитеси.Цяла тема бяхте отворили (Какво да бъде Тетевен 2012).За догодина това със хронометара (навигатора го пуска ,качвасе,закопчава колана и после в обратен ред (по този начин ) една критика по малко.Жив и здрав бъди

    Остави коментар:


  • kocha
    отговори
    От: Тетевен 2012 - 25-26 август







    Това в дясно е заключителната фаза на преобръщането!





    ...тука нещо напуска джипката!!!



    ..опааа, вече се е спасило



    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X